Odpowiedz 
Chora Paletka.
17-01-2013, 12:45
Post: #16
RE: Chora Paletka.
A ta paletka to od dawna jest taka ciemna? Już sama barwa świadczy o złym samopoczuciu ryby.

Pomysł umieszczania paletek w 160l akwarium jest jak dla mnie delikatnie mówiąc nierozsądny (ja mam 200 litrów i na paletki się nie zdecydowałam bo nie chciałam żeby się cisnęły). To bardziej uwaga do sprzedawcy który widać ze głównie patrzy na to aby opchnąć towar, a nie na dobro ryb.

Z parametrami chyba jest coś pomylone. Jeżeli w akwarium znajduje się kranówka to w jaki sposób KH i GH w akwarium jest niższe od poziomu w wodzie kranowej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2013, 12:55
Post: #17
RE: Chora Paletka.
Tak mam wg testów nie są to diametralne różnicę, inaczej gdyby kranówka miała np pH 15 a ja u siebie 5 (jest to abstrakcja). Pierwsze co zauważyłem w niej to był właśnie ciemny kolor, zawsze była jasna z pręgami i błękitem. To zwróciło moją uwagę i odkryło problem.

Z tymi paletkami to chyba wyrwałem się z motyką na słońce...

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2013, 13:07
Post: #18
RE: Chora Paletka.
Michu2802 napisał(a):Tak mam wg testów nie są to diametralne różnicę, inaczej gdyby kranówka miała np pH 15 a ja u siebie 5
Wiele czytania przed Tobą. Tak dla informacji: skala pH kończy się na 14.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2013, 13:07
Post: #19
RE: Chora Paletka.
(17-01-2013 12:55 )Michu2802 napisał(a):  ...
Z tymi paletkami to chyba wyrwałem się z motyką na słońce...

Trochę chyba tak - bez obrazy Wink

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2013, 13:17
Post: #20
RE: Chora Paletka.
Dlatego w nawiasie napisałem, że abstrakcja. Dobrze, że dostałem kopa w dups*o od Was, każdy uczy się na błędach. Smile

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2013, 13:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2013 14:00 przez Zoogrande.)
Post: #21
RE: Chora Paletka.
witam,

stan palet jest nieciekawy. Bardzo chude i z widoczną dziurawicą która jest tak zauważalna ze względu na nieodpowiednie warunki i chemię wody. Na moje oko tak słabe ryby z takimi zmianami chorobowymi są praktycznie nie do wyleczenia ponieważ prawdopodobieństwo zgonu po podaniu metronidazolu jest bardzo duże. Jeśli nic nie zrobisz na pewno niebawem padną.
Możesz spróbować je odratować w jakimś zbiorniku gdzie przynajmniej zapewnisz im odpowiednio przygotowaną wodę, podasz leki i zobaczysz co będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 09:34
Post: #22
RE: Chora Paletka.
(17-01-2013 12:55 )Michu2802 napisał(a):  Tak mam wg testów nie są to diametralne różnicę, inaczej gdyby kranówka miała np pH 15 a ja u siebie 5 (jest to abstrakcja). Pierwsze co zauważyłem w niej to był właśnie ciemny kolor, zawsze była jasna z pręgami i błękitem. To zwróciło moją uwagę i odkryło problem.

Z tymi paletkami to chyba wyrwałem się z motyką na słońce...
Ja nie mówię o PH bo je można dosyć łatwo zmienić. Chodzi mi o KH i GH, według tego co napisałeś to w akwarium masz znacznie bardziej miękką wodę niż tę z kranu. Pisałeś że do akwarium lejesz kranówkę tak więc raczej spodziewałabym się że będziesz w nim miał twardszą wodę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości