Odpowiedz 
filtr denny czyli kratównica pomocy
08-01-2013, 21:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2013 21:56 przez HOLI. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
filtr denny czyli kratównica pomocy
Witam doświadczonych proszę o pomoc czy filt taki raczej pomaga czy raz dwa się zatyka i tyle z tej bajki ? Napędem była by pompą aqua szut czy coś w tym stylu a nie pompka na powietrze.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2013, 23:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2013 23:00 przez S'Sayan.)
Post: #2
RE: filtr denny czyli kratównica pomocy
Dobre to jest kiedy masz podłoże frakcji 1cm+. Jak masz drobne podłoże to i tak to nic nie da. Będzie się zatykać itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2013, 23:08
Post: #3
RE: filtr denny czyli kratównica pomocy
Rozumiem że chodzi o gramature podłoża tzn myślałem coś w stylu 5 mm tylko o-d wiem czy rośliny wypala na takim czymś czy nie muszą innego podłoża , póki co miałem sztuczne ale chce trochę wypłynąć z tematem dalej a do tego możliwie najlepiej wyposażyć zbiornik jestem otwarty na rady przyjmuje na klate

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2013, 23:09
Post: #4
RE: filtr denny czyli kratównica pomocy
Generalnie jakie duże ma być to akwarium ? No i jaki podłoże masz zamiar zastosować oraz główne pytanie - akwarium roślinne ?

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2013, 23:25
Post: #5
RE: filtr denny czyli kratównica pomocy
Soft no przecież wiesz ;-) generalnie założenie lett na 200 chyba że będzie coś wielkiego na przeszkodzie (ale takie zawsze zwalczan ) to ok 120. Tak roślinne wchodzi w grę.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2013, 23:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2013 23:32 przez soft. Powód: Nowe informacje)
Post: #6
RE: filtr denny czyli kratównica pomocy
Powiem szczerze , nie wiem - nie miałem takiego filtra nigdy , ale bynajmniej teoretycznie przy grubszym żwirku jak jak pisze ssayan powinno zdac egzamin gdyż resztki pokarmu i odchody ryb będą wspomagać korzenie - tylko druga sprawa - czy wizualnie się Tobie to spodoba takie kamieniste dno. Zawsze możesz dać kubełek + wewnętrzny filtr z gąbką - masz wtedy system sprawdzony przez wielu. Jak chcesz zobaczyć jak ja mam to przyjedz kiedy na kawe - daleko nie masz Smile

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2013, 23:36
Post: #7
RE: filtr denny czyli kratównica pomocy
Tylko czy rośliny ( raczej nie wielką ilość myślę o wielkości do pół toni bo nie lubię jak kładą się na tafle no może 3/4 na drugi trzeci plan plus jakieś mchy będą spokojnie funkcjonwaą na takiej skamielinie ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2013, 00:29
Post: #8
RE: filtr denny czyli kratównica pomocy
Używam takich filtrów i to w podłożu o 2-4mm i jest ok przez kilka lat . Nie ma stref beztlenowych nawet przy dość grubej warstwie podłoża . Sprawdzało się zwłaszcza na LT gdzie o takie strefy nie trudno . Napędzałem pompką mała Aquaela 300-400 l/h i było OK . Stosowałem jako dodatkową filtrację właśnie do "przewietrzania" dna i było OK . Teraz mam w obiegu głównym w akwa 20 litrowym napędzany Eheimem 2224 i też jest ok Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2013, 09:30
Post: #9
RE: filtr denny czyli kratównica pomocy
no dzieki alarmowiec słyszałem zdania podzielone a to twoje bardzo pomogło czyli można kombinować.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości