Odpowiedz 
Padające krewetki
19-03-2013, 07:27
Post: #31
RE: Padające krewetki
Plany na chwile obecną legły w gruzach Sad Przegrałem spór z rodzicielem o klimatyzacje, a bez tego ani rusz. Mam pokój od zachodu i latem mam bagatela 35-40 stopni w pokoju
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2013, 22:48
Post: #32
RE: Padające krewetki
oj tu Ci nie pomogę. Sam w wakacje straciłem stadko Taiwanów nie wspominając już o cristalach. Starty liczone w ... ja inwestuje w klimę w tym roku. Miałem zainstalowane zwykłe wiatraki i niestety nie wydało. Byłeś u mnie i widziałeś, że dla mnie jest to po prostu najłatwiejsze rozwiązanie, ale do Twoich potrzeb prawdopodobnie wystarczyłoby zainstalowanie jakiś porządnych wiatraków. Na naszym forum na pewno znajdzie się kilku specjalistów od chłodzenia którzy pomogą Ci dobrać sprzęt. Więc nie poddawaj się tak łatwo i podaj parametry zbiornika;p;p
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 07:33
Post: #33
RE: Padające krewetki
Nie mam zamiaru się poddawać Smile ale bez wydajnego chłodzenia nie mam co zaczynać bo tylko uśmiercę kolejne stadko. Co do wiatraków to przy takiej temp tracą sens, używałem rok temu i fakt faktem zbiłem temperaturę w zbiorniku do 38 stopni, przy temp w pokoju 40/45 Sad nawet folia aluminiowa w oknach mało daje. Najlepiej jak bym dostał kontakt do kogoś kto zna się na klimatyzacji i by mi wyjaśnił co i jak, z tym że koniecznie musi to być klimatyzacja przenośna, gdyż wysokość na której mieszkam mija się z celem montażu innej. Baniak prędzej czy później powstanie Smile to kwestia czasu ale mimo wszystko jak nie ma klimy muszę ominąć opały a to się równa z opóźnionym startem Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 08:49
Post: #34
RE: Padające krewetki
Przenośną klimę musisz podłączyć do kratki wentylacyjnej jeśli da radę na twój pokój . A w czym przeszkadza wysokość zamieszkania ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 10:26
Post: #35
RE: Padające krewetki
Mieszka na 7piętrze w 10cio piętrowym budynku. Jestem z tego zielony ale podejrzewam że cena na wysokość skoczy ? Poza tym za rok chce zmienić adres zamieszkania a nie chce zostawiać klimatyzacji w starym meldunku Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2013, 00:37
Post: #36
RE: Padające krewetki
ja zamierzam kupić przenośna za ok 700zł. podłączam ją do kratki i tyle. w bloku na pewno masz kominy wentylacyjne. nie jest to mały wydatek ale łączysz dwie rzeczy ma raz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2013, 07:11
Post: #37
RE: Padające krewetki
Wiem wiem tyle że do kratki wentylacyjnej z mojego pokoju jest daleko Sad A co do przenośnych to niestety ale są głośne i tu dalej myślę co zrobić
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2013, 09:03
Post: #38
RE: Padające krewetki
Podejrzewam że nie masz balkonu . Ja mieszkam na wynajętym mieszkaniu na 4-tym piętrze i już przenosiłem klimę a chłodnicę mam na balkonie . Przenosiny to niestety wydatek ponownego napełnienia płynem .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2013, 09:12
Post: #39
RE: Padające krewetki
Niestety jestem najmłodszy w rodzinie i z "przydziału" mam najmniejszy pokój najdalej od balkonu Sad( także ta opcja odpada, co do przenośnego tracę przekonanie byłem świadkiem jak działa i muszę powiedzieć że nie wiem czy chce mieć taką kosiarkę w "mojej sypialni"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2013, 09:17
Post: #40
RE: Padające krewetki
No to hoduj krewetki z Sulawesi to akurat klimat dla nich .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2013, 10:50
Post: #41
RE: Padające krewetki
te krewetki konkretnie mnie nie pociagajaSad pozostaje mi kombinowac jak przyszykowac dobre warunki dla crystali
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2013, 10:35
Post: #42
RE: Padające krewetki
(21-03-2013 10:50 )Marcin91 napisał(a):  te krewetki konkretnie mnie nie pociagajaSad pozostaje mi kombinowac jak przyszykowac dobre warunki dla crystali

No teraz to zdeptałeś Alarmowca duszę akwarysty Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2013, 12:12
Post: #43
RE: Padające krewetki
nie chce niczego deptać Tongue Po prostu każdego interesuje inny zwierz, ja się zakochałem w crystalkach i zabawach w gradacje, dlatego też dążę do stworzenia im odpowiedniego lokum Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2013, 12:22
Post: #44
RE: Padające krewetki
(22-03-2013 12:12 )Marcin91 napisał(a):  nie chce niczego deptać Tongue Po prostu każdego interesuje inny zwierz, ja się zakochałem w crystalkach i zabawach w gradacje, dlatego też dążę do stworzenia im odpowiedniego lokum Smile

Bo jeszcze nie widziałeś kardynałów z Sulawesi, nie dosyć że piękne to jeszcze mają swój charaker Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2013, 12:43
Post: #45
RE: Padające krewetki
Pozwole się wtrącić Smile gdzie w Poznaniu można nabyć krewetki z Sulawesi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Padające red sakura Gerardos 19 32,505 28-10-2012 09:45
Ostatni post: maslo_82



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości