Odpowiedz 
Padające krewetki
30-01-2013, 07:08
Post: #16
RE: Padające krewetki
no tak ale miejmy na wzgledzie ze wszystko padlo jednego dniaSad przez te dwa tyg wszystko sprawowalo sie super
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 19:31
Post: #17
RE: Padające krewetki
Co do okresu 2 tygodni , to w tym okresie krewetki mogły przechodzić wylinkę , czyli osłabienie organizmu wylinką + nawozy zabiły krewetki . Jeśli chcesz się skupić na CR to stworzyłbym baniak dedykowany dla nich , z niewymagającymi mszakami i bez nawożenia na podłożu dedykowanym dla krewetek bądź neutralnym czarnym żwirku ( nie bazalcie ) .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2013, 01:46
Post: #18
RE: Padające krewetki
Marcin91 napisał(a):Witam ponownie. Problem niestety nawrócił i pożegnałem prawie cała obsadę akwarium Sad Parametry wody na tę chwile to;

Ph - 6,6
GH - 6-7
KH - 0-1
NO3 - 10
Po4 - 0

Czy ktoś mi może powiedzieć jaka jest przyczyna, co robię źle? Akwarium bardzo gęsto "zalesione", podmiany 10-15% tygodniowo (ro + mineralizator v6 biały + mikro ¼ dawki)
Z nawozów to
Co2 (1 bąbelek na 6-8sek) + co2 w "płynie" (połowa dawki)
Potas (zalecana dawka)
dodam że tak akwarium funkcjonowało na takim "systemie" prawie 2 tyg i wydawało mi się że jest ok.

Parametry jakie podajesz są książkowe. Nie powinieneś mięć problemów a jednak są. Więc na początek odłączył bym te bąbelki, nowozy wlał nie do zbiornika tylko do kibla. Póżniej zmniejszył światło, jak nie możesz z przyczyn technicznych to naładuj dużo rzęsy i rogatka zacienią ci zbiornik i na pewno będą miały pozytywny wpływ na stabilizacje zbiornika. Te roślinki zresztą i tak powinny być w krewtkarium ;p A i zastanów się czy chcesz mieć akwarium roslinne, raczki czy krewetkarium,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 12:43
Post: #19
RE: Padające krewetki
przy KH 0-1 podawanie CO2 to niezłe kamikadze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 14:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2013 14:08 przez Zoogrande. Powód: Nowe informacje)
Post: #20
RE: Padające krewetki
alarmowiec napisał(a):przy KH 0-1 podawanie CO2 to niezłe kamikadze Smile

dokładnie!

sprawdź czy to co lejesz zawiera cynk i miedź. Jeśli tak to w jakich stężeniach? Są to mikroelementy trujące dla skorupiaków warto o tym pamiętać nawożąc zbiornik z krewetkami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 11:24
Post: #21
RE: Padające krewetki
kh podniosłem do 3 gdyż też zauważyłem że przy 0-1 jest nieciekawie. Co do nawozu jest to nawóz "stworzony" do krewetkarium. Są osoby który stosują go z powodzeniem przy crystalach wysokich gradacji. Sądzę jednak że to wina podłoża, nawet jeśli nie nawoziłem i zredukowałem Co2, krewetki dalej zdychały mimo "dobrych" parametrówSad kolejna porażka, jednak motywuje to do stworzenia zbiornika typowo pod krewetki, w planach są 2baniaki po 31l i oba na podłożach typowo dla krewetek bez co2 nawozów i innych. A to które jest obecnie, zrobię z tego jakiś mały rośliniak bez mieszkańców Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 13:58
Post: #22
RE: Padające krewetki
Tylko pamiętaj że wybranie podłoża typu Shrimp Sand Aqua Artu to tak jakby bicie głową w mur . Najlepiej zainwestować w coś lepszego : Shrimp Soil Ebi Golda albo podłoże Benibachi .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 07:42
Post: #23
RE: Padające krewetki
właśnie zdecydowałem się na Benibachi Smile) ta wersja co dłużej ph trzyma fluved ? czy jakoś tak. Tylko powiedz mi naprawde wymagane jest nasypać ok 6-7 cm tego podłoża ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 09:41
Post: #24
RE: Padające krewetki
Ja sypie mniej od 2,5 - 3 cm , myślę że taka grubość (6-7 cm ) jest zalecana przy wykorzystywaniu filtra podżwirowego ( takie stosowane są w hodowlach Benibachi ) .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 10:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2013 10:44 przez Marcin91. Powód: Nowe informacje)
Post: #25
RE: Padające krewetki
to mnie trochę uspokoiłeś Smile teraz byle do 10tego i zamówić Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 16:22
Post: #26
RE: Padające krewetki
A ją na aqua art złego słowa nie powiem... I a głową nigdy muru nie spotkała. Nie każdy mercedesem jeździ a i nie narzeka.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 08:42
Post: #27
RE: Padające krewetki
ja nie neguje żadnego podłoża Smile nie miałem z żadnym styczności, a o podłożu Benibachi czytałem same pozytywne komentarze, nawet w porównaniu z innymi podłożami dla krewetek wypadało bardzo dobrzeSmile mam nadzieje że teraz wyjdzie Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2013, 00:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2013 00:17 przez michał84.)
Post: #28
RE: Padające krewetki
podłoże dojechało??
Jaką filtracje zastosujesz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 09:42
Post: #29
RE: Padające krewetki
Dopiero dziś zamawiam tak że na początku przyszłego tyg powinno byćSmile co do filtracji zdecydowałem się na hamburgi na tylnej ścianie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2013, 22:52
Post: #30
RE: Padające krewetki
Marcin91 napisał(a):co do filtracji zdecydowałem się na hamburgi na tylnej ścianie

dobry wybór ja osobiście nie stosuje ale jak będę przerabiał hodowlę to na pewno pójdę w tym kierunku.
Zalałeś juz??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Padające red sakura Gerardos 19 32,538 28-10-2012 09:45
Ostatni post: maslo_82



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości