Odpowiedz 
Zaworek precyzyjny camozzi - problem ?
22-12-2012, 16:20
Post: #1
Zaworek precyzyjny camozzi - problem ?
Witam, zakpiłem ostatnio butle co2 o którą się pytałem na tym forum. Za 80 zł elektrozawór redutkor butla 1,5kg co2, wężyki, dyfuzor szklany z spiekiem ceramiczny. Z racji że brakowało zaworka precyzyjnego a dufuzor przy montowaniu zgniotłem za mocno i pękł dokupiłem do zestawu zaworek przeciwzrotny camozzi łączone na złęcznkach metalowych i oczywiście dyfuzor.

I problem zaczął się po zmontowaniu. Podłączam i ... no właśnie nic. Do dyfuzora nie dolatuje żaden bąbelek gazu. Więc szukam i doszedłem do tego że przez zaworek precyzyjny nic się nie przedostaje. Podłączony wg. schematu 1- wlot od strony butli, 2- wylot do dyfuzora. Po wykręceniu wężyka wylotowego aby sprawdzić czy coś leci to nic nie wylatuje. Pomyślałem że może za małe ciśnienie podaje więc odkręcam mocniej redutkorem i nic. Zaworek czy odkręcony czy zakręcony nic nie leci. Odwracam więc wężyki i podłączam odwrotnie czyli 1- wylot, 2 wlot. I wtedy leci co2 lecz bardziej reduktorrem idzie wyregulować gdy jest prawie nia minimum, a zaworkiem tylko nieznanicznie nie da się go zdławić do zera. Co o tym sądzicie? Robie coś nie tak czy dostałem wadliwy towar bo jeśli wadliwy to zaraz po świetach będę reklamował.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-12-2012, 23:56
Post: #2
RE: Zaworek precyzyjny camozzi - problem ?
Ogólnie wszystko jest w normie . Faktycznie te zaworki nie zawsze zamykają się do zera . Wystarczy ze ktoś go mocniej dokręci .Rzeczywiście najłatwiej ustawić go przy niskim ciśnieniu i tu twoje szczęście jeśli masz prawdziwy reduktor a nie od MigMaga . Cóż ja kupuję w sklepie Fachman na Głogowskiej . Jest tam akwarysta . Jak powiesz do czego potrzebujesz to wybierze i sprawdzisz na miejscu w sklepie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2012, 16:57
Post: #3
RE: Zaworek precyzyjny camozzi - problem ?
Tyle że przy podłączeniu 1 wlot 2 wylot wg schematu na zaworku nic nie leci nawet przy maksymalnym odkręceniu butli i reduktora. A powinno lecieć dopiero odwrotne podłączenie tylko dławi przepływ lekko ale o regulacji można zapomnieć prędzej reduktorem ustawi się więc chyba nie tak do końca jest w normie.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości