Odpowiedz 
Jaki zestaw Co2 wybrać?
23-12-2012, 16:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2012 16:13 przez edison.)
Post: #31
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
(19-12-2012 00:53 )alarmowiec napisał(a):  zaworu który umożliwi ewentualne zamykanie układu na noc i ewentualne otwieranie w dzień . Choć sam uważam że tak nie powinno się robić to jednak powinna taka możliwość być . Zawór na butli do tego się nie nadaje a precyzyjny po ustawieniu tym bardziej . Przydałby się jakiś mały zawór kulowy .

Taki zawór kulowy do gazu (żółty) można założyć między butlę a reduktor czy za reduktorem.
Z instrukcji,gwarancji mojego zestawu napisali że przy otwieraniu butli reduktor powiniem być zamknięty aby nie doszło do jego uszkodzenia.

Myślę właśnie nad prostym zaworem lub w konieczności elektrozaworem .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-12-2012, 00:11
Post: #32
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
No to następny kwiatek . Faktycznie gdyby otworzyć zwór butli przy reduktorze ustawionym na wysokie ciśnienie (tzn bardzo otwarty ) i nic z nim to może dojść do gwałtownego obniżenia temp. gazu i schłodzenia całego układu do zamrożenia włącznie (zasada działania lodówki ) co mogłoby spowodować uszkodzenie reduktora jak i zablokowanie zaworu na butli . Przy naszych cieńkich wężykach i niskim ciśnieniu pracy wydaję mi się mało prawdopodobne .
Zdecydowanie taki zawór kulowy należy zamontować za reduktorem gdyż ciśnienie w butli tylko reduktor wytrzyma .
Zaworek chyba można kupić w Fachmanie na Głogowskiej ( jutro to sprawdzę ) . Ważne żeby był nie duży o pasowa gwintami Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pytanie o kubełek, jaki wybrać? harek 21 38,700 01-04-2014 21:49
Ostatni post: Barbosa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości