Odpowiedz 
Jaki zestaw Co2 wybrać?
16-12-2012, 18:23
Post: #1
Jaki zestaw Co2 wybrać?
Proszę o radę który zestaw Co2 wybrać :
http://allegro.pl/maxi-plant-zestaw-co2-...16690.html


czy

http://allegro.pl/g-system-plant-g-zesta...32134.html

a może

http://allegro.pl/g-system-plant-s-zesta...37289.html
i do tego zestawu w przyszłości dokupić elektrozawór?

Proszę o radę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 20:08
Post: #2
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
Dużej różnicy nie ma. Elektrozawory się różnią. ACL jest praktycznie nie zniszczalny ale lubi się grzać. Grun system ma ta zaletę, że utrzymuje niska temperaturę pracy relatywnie do innych elektrozaworów.
Wybór zależy też od wielkości zbiornika i miejsca na butlę - im więcej miejsca tym lepiej bo rzadziej będzie trzeba napełniać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 20:41
Post: #3
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
Akwarium 112l. i mała szafka pod zbiornikiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 22:12
Post: #4
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
Elektrozawór niepotrzebny, A nowe zestawy jak to nowe zestawy, najważniejszy reduktor z dwoma zegarami i tyle, dyfuzory i tak wszystkie na dzieńdobry do kosza się nadają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 22:17
Post: #5
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
Posiadam tetra plant optimat i czy będzie duża różnica jak zmienię na taki zestaw ?
Nie chodzi tu o wydajność bo sprawa jest oczywista , ale o jakość rozpuszczenia co2 i o ogólny efekt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 22:26
Post: #6
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
Ogólnye efekt Tetra Optimat jest taki, że go nie ma Smile

Butla to butla, ale z gazowaniem nie ma co przesadzać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 22:32
Post: #7
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
A ten elektrozawór to poważnie niepotrzebny? Dzięki niemu nie będę musiał co dziennie przed wyjściem do pracy regulować zestawu tak ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 22:36
Post: #8
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
Ja wszędzie gaz daję cała dobę, bez regulowania i innych zbędnych operacji. Zaoszczędzoną kasę lepiej wydać na dobre podłoże.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 22:40
Post: #9
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
Marcin z uporem maniaka propaguje podawanie CO2 non stop. I może w przypadku takich zbiorników jakie On urządza (HT) się to sprawdza. Ja osobiście nie odważyłbym się na taki eksperyment bez dużego doświadczenia w prowadzeniu takiego zbiornika.
Podsumuję to tak:
Jeśli potrafisz utrzymać stabilne pH przy ciągłym dozowaniu CO2, to możesz spróbować, ale jeśli nie masz takiego doświadczenia i zależy Ci bardziej na zwierzętach, to załóż elektrozawór i dozuj w okresie fotosyntezy roślin (jest światło).

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 22:42
Post: #10
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
No z tego co mi wiadomo to nie powinno się podawać jak nie ma oświetlenia czyli w nocy. A podłoże jest aqua art substrate II
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 23:07
Post: #11
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
Andrzej rozumiem że chodzi Tobie o ryzyko zagazowania ryb, jeśli tak, to ja powiem że w zasadzie to ono nie istnieje jeśli tylko jest ruch tafli wody. Ja podając erytromycynę zacieniłem zbiornik na dwa tygodnie, gazu nie wyłączałem i podawałem go bardzo dużo. Żadnych negatywnych skutków.

Ważne tylko żeby zaczynać od małej dawki i stopniowo w ciągu dwóch trzech dni dochodzić do docelowej dawki.

Trzeba tylko pilnować żeby nie było błony na tafli wody.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 23:42
Post: #12
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
Ja mimo wszystko wybrałbym zestaw z elektrozaworem, osobiście wolałbym większą butle chyba że masz blisko punkt napełniania Co2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2012, 01:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2012 01:27 przez Zoogrande. Powód: Nowe informacje)
Post: #13
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
fasadakarpik napisał(a):No z tego co mi wiadomo to nie powinno się podawać jak nie ma oświetlenia czyli w nocy.


w naturze taki proces nie następuje i rośliny w nocy oddychają. Fakt można podawać co2 przez cała dobę ale osobiście uważam, że nie wszędzie się to sprawdzi i zależy od intensywności fotosyntezy czyli mocy światła i czasu świecenia. Tam gdzie nie idzie petarda świetlna podawanie 24/h może nie być dobrym pomysłem. Jeżeli jest ok 1W/l i więcej takie podawanie co2 sprawdza się idealnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2012, 13:24
Post: #14
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
W przypadku elektrozaworu pobierającego 1,5W mocy może być problem . Standardowo elektrozawór 3.5W pracuje do 10Barów .
W przypadku wysoko ciśnieniowych dyfuzorów jakie stosuje Marcin potrzeba 2-4Barów . Nie wiem co podaje producent tego 1.5W.
A zagazować ryby można zwłaszcza jak się kończy butla a pracuje się na niskim ciśnieniu czego Marcin nie stosuje i dlatego mu się udaje Smile .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2012, 15:31
Post: #15
RE: Jaki zestaw Co2 wybrać?
Oświetlenie mam 0,5 W/l
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pytanie o kubełek, jaki wybrać? harek 21 38,841 01-04-2014 21:49
Ostatni post: Barbosa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości