Odpowiedz 
Korzeń zabarwił wodę.
29-11-2012, 22:06
Post: #16
RE: Korzeń zabarwił wodę.
Tak samo jak lignit... Smile lub szyszki czarnej olchy, piękny herbaciany kolor jeaaaaaaaaa Biggrin to lubię Biggrin

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 22:20
Post: #17
RE: Korzeń zabarwił wodę.
(29-11-2012 21:04 )piciu-p4 napisał(a):  Czym się tak przejmujecie?
Aloo
Ja włożyłem red moora bez moczenia do miękkiej wody i padło mi 3/4 obsady,nawet neony odjechały ,ph spadło w okolice 5-ciu. Teraz moczę gnoja od miesiąca i ciągle barwi wodęAngry
Grzegorz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 22:21
Post: #18
RE: Korzeń zabarwił wodę.
Grzegorz czyli już wiesz co tam się stało ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 22:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2012 22:31 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #19
RE: Korzeń zabarwił wodę.
(29-11-2012 21:21 )Tomayo napisał(a):  bo garbniki z korzenia to naturalny w pewnym sensie nawóz

Blush tego jeszcze nie wiedziałem , i zastanawia mnie jaki to ten pewien sens Wow cały czas byłem przekonany, że garbniki odkażają wodę i w naturalny sposób hamują rozwój glonów

Cool pozdrawiam Gerard
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 22:46
Post: #20
RE: Korzeń zabarwił wodę.
Grzegorz najwyraźniej nie był dobrze spreparowany albo coś z nim było nie halo. Ale garbniki nie są szkodliwe ani dla większości ryb ani roślin.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 23:52
Post: #21
RE: Korzeń zabarwił wodę.
Panowie, to co teraz zrobić ?
Większe podmiany wody, żeby zlikwidować ten "herbaciany" kolor wody w akwarium?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 00:07
Post: #22
RE: Korzeń zabarwił wodę.
rafal_z_2010 poczytaj tu troszkę : http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/...rzeni.html

Cool pozdrawiam Gerard
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 00:22
Post: #23
RE: Korzeń zabarwił wodę.
Gerardos

Tam akurat nie maja racji, bo ani bakterie, ani węgiel aktywny nie usuną zabarwienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 13:11
Post: #24
RE: Korzeń zabarwił wodę.
Gerardos czytałem cały ten artykuł nawet dwa razy jakieś miesiąc temu Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2012, 10:32
Post: #25
RE: Korzeń zabarwił wodę.
Pozbywając się garbników z premedytacją sam sobie szkodzisz a na pewno nie pomagasz,To jest tak jak byś zalewał betonem las bo się źle po nim chodzi.Nie będe się tu rozpisywał o roli garbników i humusów,bo dosyć było już napisane.Ale jeszcze raz napisze TO NIE JEST ZŁE żeby się tego pozbywać.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2012, 10:43
Post: #26
RE: Korzeń zabarwił wodę.
(07-12-2012 10:32 )dolichopterus napisał(a):  Pozbywając się garbników z premedytacją sam sobie szkodzisz a na pewno nie pomagasz,To jest tak jak byś zalewał betonem las bo się źle po nim chodzi.Nie będe się tu rozpisywał o roli garbników i humusów,bo dosyć było już napisane.Ale jeszcze raz napisze TO NIE JEST ZŁE żeby się tego pozbywać.


Doli ale nie każdy lubi czarną zupę w akwarium. Wiekszosci zbiorników humusy do szcześcia nie są potrzebne, a już na pewno nie w zbiorniku roślinnym, bo tam humusy zmieniają spektrum światła. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytanie o wodę na Plewiskach. go-away 4 10,016 27-07-2018 17:43
Ostatni post: utopia
  Jak schłodzić wodę w akwarium w upalne dni? Blizniak2 11 20,964 09-08-2013 19:41
Ostatni post: Mikołaj



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości