Odpowiedz 
Sklepy Krewetkowe w Poznaniu
06-01-2011, 18:34
Post: #1
Sklepy Krewetkowe w Poznaniu
Witam ! Jestem nowy na tym forum , ale akwaystyką zajmuje się chyba od kiedy pamiętam od welonów przez totalny miks , pózniej paletki a teraz krewetki karłowate , więc chciałbym zapytać was o fajne sklepy krewetkowe w Poznaniu ja moge polecić Słonia w galerii Panorama na ul. Góreckeigo 30
Oto spis krewetek i raczków jakie mieli ostatnio :


1 Crystal Red 15 - 25 zł
2 Pinokio 9 zł
3. Sakura 8 zł ( naprawde super czerwone )
4. Red Cherry 2 zł min. 10 szt
5. tiger 9 zł
6. Snow white 40 zł
7 Yellow 30 zł tu mnie cena powaliła , ale były to selekconowane z paskiem
8.White Pearl 5 zł
9 Orange chyba około 9 zł
10. A.Moluccensis 12 zł
11. Amano 9 zł
12.Rak marmurkowy chyba około 20 zł
Kiedyś mieli jeszcze Ataya Gabonensis po 34 zł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2011, 20:58
Post: #2
Re: Sklepy Krewetkowe w Poznaniu
Cześć

SzymonPieta97 napisał(a):7 Yellow 30 zł tu mnie cena powaliła , ale były to selekconowane z paskiem
Jak czytam coś takiego, to mało ze śmiechu nie pluje w monitor. Selekcjonowane :o
Ivan, słyszysz. Selekcjnowane. 30zł. Szacun dla Słonia za robienie złotego interesu :prosze:
Pierwszy raz, takie określenie zobaczyłem w opisie na stronie garnella. Nie powiem, żeby mnie to nie zaskoczyło. Przecież wszystkie krewetki są na swój sposób "selekcjonowane", tzn. dzielone na lepsze i gorsze. Nie wiem, czy okoliczności pojawiania się paska zostało w ogóle zbadane, ale jest to po prostu najnormalniejszy podział na różne rodzaje. Nic nadzwyczajnego.
Nie zauważyłem u siebie (jak jeszcze miałem większą ilość) jakiejkolwiek zależności tudzież przenoszenia genowego owego paska. A miałem momenty gdzie ilość tych z paskiem osiągała 80% populacji, a potem np. 50%.
Takie mam wrażenie, że czasami, ktoś próbuje zrobić nam wodę z mózgu i wcisnąć coś normalnego za jakieś straszliwe pieniądze.
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2011, 21:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 23:18 przez DUANDR.)
Post: #3
 
były forumowicz napisał(a):Pierwszy raz, takie określenie zobaczyłem w opisie na stronie garnella.

To by się nawet zgadzało bo te krewetki są chyba właśnie z tego źródła i dlatego pewnie taka cena Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2011, 22:27
Post: #4
 
Można je wyselekcjonować tak aby wszystkie młode miały ten pasek.

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2011, 15:01
Post: #5
 
Skalar :
- Stripes 11 zł
-Red Cherry 3 zł
- Neocaridina Heteropoda 3 zł
- Yellow 4 zł
Widziałem także orange , procambarusy clarkii red , raki florydzkie niebieskie , Atya Gabonensis ale ceny nie pamiętam. Dawno nie byłem więc to jest oferta która była 2 tygodnie temu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2011, 17:35
Post: #6
 
ivan23 napisał(a):No Mystik, pamiętam jak gadaliśmy, czy te robale przenoszą na młodzież ów pasek.
Mówiąc kolokwialnie, ktoś tu próbuje kogoś "wybolcować". Niestety naiwniaków na pewno znajdą.

Ponieważ na konkursie w Hannoverze były wystawiane sakury z paskiem i oddzielnie bez jak i yellowki wiec sprawdziłem temat w rozmowie z Noviną i twierdził stanowczo że da się tą cechę utrwalić
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2011, 01:25
Post: #7
 
A wracając do Słonia to ostatnio byłem i za parke barwniaka szmaragdowego zawołał 35 zł kolo lubi sobie ponaciągać jeleni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2011, 13:03
Post: #8
 
Sorry pisze to co było napisane na akwariach Oops .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2011, 22:06
Post: #9
 
ivan23 napisał(a):
SzymonPieta97 napisał(a):Skalar :
- Stripes 11 zł
-Red Cherry 3 zł
- Babaulti 3 zł
- Yellow 4 zł
Widziałem także orange , procambarusy clarkii red , raki florydzkie niebieskie , Atya Gabonensis ale ceny nie pamiętam. Dawno nie byłem więc to jest oferta która była 2 tygodnie temu.

Nie ma takiej krewetki, to zwykła neocaridina heteropoda. Twisted
Nie za bardzo rozumiem, czy w Skalarze to co sprzedają, to jest neocaridina heteropoda, czy odmiana Caridina cf. babaulti http://www.akwaria.pl/krewetki/caridina_babaulti.html nie istnieje i jest to tak naprawdę neocaridina heteropoda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2011, 23:25
Post: #10
 
ku ścisłości i bez urazy Tongue nigdy nie mieliśmy napisane na szybie że sprzedajemy babaulti to są neocardiny heteropody więc proszę nie wprowadzac w błąd Evil ivan może to potwierdzic :spoko: pozdrawiam Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2011, 10:38
Post: #11
 
Zmienione Smile . Przepraszam za wprowadzenie w błąd Oops .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2011, 16:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 23:19 przez DUANDR.)
Post: #12
 
były forumowicz napisał(a):
invincible napisał(a):ku ścisłości i bez urazy Tongue nigdy nie mieliśmy napisane na szybie że sprzedajemy babaulti to są neocardiny heteropody więc proszę nie wprowadzac w błąd Evil ivan może to potwierdzic :spoko: pozdrawiam Wink

Zgadza się, byłem nawet świadkiem rozmowy Roberta z klientem i nie wciskał kitu Wink

Powiem więcej - na szybie jest napisane zbrojnik xxx a nie glonojad Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości