Odpowiedz 
Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
21-11-2012, 21:23
Post: #1
Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Jak w temacie, zwracam się z prośbą o poradę jaką grzałke wybrać do mojego akwa 112l.
Trzymam w nim resztki Neonów czerwonych, Bystrzyki czerwone, Kiryski pstre i Zbrojniki.
Roślinki to Cryptocoryna tropica, Anubias nana, Pistia.
Kierunek stylu akwarium to niby BW.
Miałem Hailea 150 W, ale po jakimś czasie przestała działać.
W mniejszym akwa mam Tetry już kilka lat i działa (napisy znikły, ale nadal grzeje.
Musze kupić, a i cenowo chciałbym aby była nie droga.
Odpowiednia jakość za rozsądna cenę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 21:28
Post: #2
Odp: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Ja w 112L mam aquaela 100W, działa kilka lat i nic się złego z nią nie dzieje.
Jedyny minus to cena Smile

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 21:40
Post: #3
RE: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Już przeglądam ofertę na tą grzałkę Aquela i znalazłem jeszcze taką:
http://allegro.pl/grzalka-100w-termostat...32182.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2012, 21:26
Post: #4
RE: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Aniwit ma tanie grzałki z termostatem za około o ile pamiętam 28zł. Jakiś czas temu kupiłem i jestem zadowolony, trzyma ładnie, równo temperaturę. Jak z nimi gadałem, to mi ją doradzili, że jest mało lub bezawaryjna. Z resztą w jednym z akwariów mam też jakąś taką tanią termostatową od wielu wielu lat i super działa. A w tym czasie inna "firmówka" dawno mi padła. Więc nie zawsze warto przepłacać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2012, 22:19
Post: #5
RE: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Aloo
Z obsady roślinnej i rybnej ,a zbiornik jest przykryty i nie stoi na balkonie wnioskuję ,że grzałka nie jest Ci do niczego potrzebna.
Pozdr.
Grzegorz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2012, 09:44
Post: #6
RE: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Co do grzałek to już chyba kiedyś była gdzieś o tym mowa. Grzałki trzeba podzielić na grzałki i grzałki a na poważnie to ani cena ani logo producenta nic nikomu nie powie-tylko praktyka. I teraz tak-kiedyś traktowałem poważnie firmę Tetra i kupiłem chyba za ok. 100zł ich grzałkę 300W do domowego akwarium i co -ano kasa wyrzucona w błoto. Fakt grzałka działa chyba 12 lat-i tego nie neguje ale co za jakość pracy. Ta grzałka w ciągu roku "oszukiwała" z 4 st c w porównaniu z tym co pokazywał termometr a po ok. 2 latach-na skali ustawione 22 st. C a w akwarium-30st. C. Powoli kończyła się skala więc zaniechałem dalszej współpracy z ta grzałką. Natomiast obecnie mam ok. 30 grzałek 100W Atmana-i cena na nie była zawsze przystępna-coś koło 21zł a i grzały o niebo lepiej jak Tetra-bo 50-60% z nich grzeje tyle co pokazuje skala a reszta to max 2 st. w górę lub w dół do tego co pokazuje skala. Przez 6 lat 2-3 dostały przebicia i wycofałem z użycia z wiadomego powodu. Jakiś czas temu koledze załatwiłem tą nietłukącą się grzałkę Aqua-ela i chyba nie minęły 2 miesiące a już była wymieniana. Więc ani cena ani firma nic ci nie powie a każdy akwarysta będzie stawiał na swój wypróbowany model.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2012, 21:32
Post: #7
RE: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Co racja to racja, grzałki aquaela wracają do nas na gwarancji i to całkiem często. Za to grzałki wepiro działają na 5+, co przy niskiej cienie czyni ten produkt bardzo udanym.

Pozdrawiamy
Aniwit
http://www.aniwit.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2012, 14:36
Post: #8
RE: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Wiecie mam 5 grzałek aquaela i wszystkie działają. Najstarsza ma chyba 14 lat, najnowsza 2 i nie było z nimi żadnych problemów.
O tetrze tego niestety nie można powiedzieć.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2012, 19:13
Post: #9
RE: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Aloo
Jest jeszcze coś co nazywa się JAGER .Osobiście znam taką jedną 200-etkę co od 20 lat nie chce się zepsuć ,ale jak teraz te nowe to nie wiem.
Są na Allegro, używajki też. Te stare ,najlepsze, są koloru zielonego.
Grzegorz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2012, 23:34
Post: #10
RE: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Niestety muszę sie przyłączyć do kiepskiej opinii na temat grzałek Tetry, miałem 2 pracowały około roku, obecnie mam grzałkę SERY która pracuje od kilku lat ( wcześniej była jako zapasowa dla tych dwóch tetr Smile

Podrawiam,
Wojtek
220L, 4x39W T5, CO2,
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2012, 12:27
Post: #11
RE: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Jager przez niektórych akwarystów oczywiście takich ze stażem traktowany jest jak mercedes wśród grzałek -sam niestety nie testowałem. Piciu-awaryjne są lub były aquaele te nietłukące się z modułami-chyba, że już poprawili tą wadę.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2012, 18:16
Post: #12
RE: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Również potwierdzam zarzuty Adama wobec Tetry: u mnie przekłamuje o ok 4 stopnie C - badania prawie dwuletnie. Poza tym ostatnio mnie dobiła: przy okazji "odglonowywania" chwyciłem ją mocno w ręce i przetarłem energicznie kilkukrotnie oczyszczając z nalotu. Glony zeszły razem z piękną farbą Smile i teraz jest łysa (przeźroczysta), ukazując piękno wnętrza. Mam od 2 lat również Aquaela - Easyheater - nietłukącą - jest ok.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2012, 22:46
Post: #13
RE: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Ja mam nietłukącego się Aquaela z regulacja temp. i jest ok poza tym że trochę głośno strzela ale mi to nie przeszkadza Smile .
Przekłamywanie w przypadku grzałki z bimetalem może się zdarzać . Gorzej jakby ten błąd z czasem się zmieniał .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2012, 21:21
Post: #14
RE: Prośba o poradę jaką grzałkę do akwa 112l.
Dziekuję użytkownikom za wypowiedzi w tej sprawie. Wnioskuje, że muszę sam podjąć decyzję co do wyboru. Faktycznie, że w wymienionej przeze mnie obsady tak naprawdę nie potrzebuję grzałki, ale zauważyłem, że coś dzieje się z Neonami i stąd moja potrzeba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  bimbrownia -prośba o porade HOLI 24 36,591 03-01-2015 19:55
Ostatni post: HOLI
  jaki koszt oświetlenia do akwa 112l maximus 37 65,807 22-09-2013 18:41
Ostatni post: sajmon12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości