Wątek zamknięty 
szczelność zestwu co2
08-11-2014, 19:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2014 20:25 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #16
RE: szczelność zestwu co2
alarmowiec napisał(a):Widzisz kolego nadal wykazujesz zupełną ignorancję w temacie.
Chyba jednak nie. Ciśnienie w butli to ciśnienie w butli i nie ma znaczenia jak nabijacie swoje zestawy -na manometr czy na wagę.W waszym(akwarystycznym) przypadku waga określa dane ciśnienie ,czyli pewną ilość barów ,a od ilości tych barów zależy rodzaj o-ringa ,a dokładniej twardość w skali Shore ,Ty oczywiście dalej możesz proponować uszczelnianie pakułami,a twierdzenie ,że skala Bar nie ulega zmianie to już kuriozum
Dlatego pytałem się o ciśnienie w butlach akwarystycznych po przeczytaniu ,że do uszczelniania uzywane są dziwne patenty/uszczelki.
To wszystko nie zmienia jednak faktu ,że połączenia butla -zawór uszczelniane jest o-ringiem,to samo tyczy zaworów ,więc o ile gniazdo butli lub trzpień zaworu nie jest zwichrowane to wszystko da się naprawić odpowiednimi o-ringami lub serwis kitem.Nie ma potrzeby wymieniać całego zaworu
alarmowiec napisał(a):O tym czy butla jest do CO2 decyduje głównie zawór bezpieczeństwa który dla CO2 powinien być ustawiony
na 100

Czyli butle CO2 bije się dużo niżej niż nurkowe.

@Edison ,skoro przeciek jest przy pokrętle to go rozkręć -to nie powinno być trudne.W sieci znajdziesz charakterystykę swojego zaworu i rodzaj o-ringa i twardość shore.Wszystko przesmarować smarem silikonowym,czy jakiego tam się używa do CO2

@maximus ,bardzo dobrze wiem jak to jest z zestawami nurkowymi z praktykiSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-11-2014, 21:32
Post: #17
RE: szczelność zestwu co2
matoole napisał(a):nie ma znaczenia jak nabijacie swoje zestawy -na manometr czy na wagę

Nie ma innej możliwości niż na wagę. Waga nie określa ciśnienia. Mogę mieć pełną butle i ma 60 bar, takie samo ciśnienie będzie kiedy będzie ona w połowie pełna. Ciśnienie zacznie spadać gdy w butli nie będzie gazu w formie płynnej.

Matoole jeśli nie zrozumiałeś postu Alarma przeczytaj go jeszcze raz,2,3,4,5.......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-11-2014, 22:27
Post: #18
RE: szczelność zestwu co2
edison napisał(a):Nie ma innej możliwości niż na wagę
Sposób napełniania podany był jako przykład,że bez względu na sposób pomiaru ciśnienie w butli występuje i olewanie tego faktu w odniesieniu do sposobu uszczelniania nie jest zbyt rozsądne.
edison napisał(a):Waga nie określa ciśnienia
Jak nalejesz 5dkg CO2 to będziesz miał takie samo ciśnienie jak w przypadku wlania 1kg?NIE.
Mam świadomość,że ciśnienie będzie rosło tylko do momentu wypełnienia butli płynem,później ściśliwość ,lub raczej jej brak uniemożliwi dalsze napełnienia.Jednak do pewnego momentu jednostka Bar będzie wzrastała.
edison napisał(a):Matoole jeśli nie zrozumiałeś postu Alarma przeczytaj go jeszcze raz,2,3,4,5.......

Nie muszę kilkukrotnie czytać tych postów ,sam konserwuję swoje zestawy pracujące na wyższych ciśnieniach
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-11-2014, 08:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2014 08:55 przez edison.)
Post: #19
Odp: szczelność zestwu co2
Proste pytanie , masz lub miałeś butle co2 ? Bo z Twoich postów wnioskuje ze nie.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-11-2014, 18:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2014 18:12 przez matoole.)
Post: #20
RE: szczelność zestwu co2
A co ma piernik do wiatraka?Zawór i reduktor poza faktem ,że mają budowę cepa to spełniają te same funkcje co zestawy nurkowe. Różnica polega tylko na tym ,że CO2 w butli chlupie i ma sporo niższe ciśnienie.
Sadzisz się ,nie wiem z jakiego powodu,a czytając twoje wpisy w tym wątku jasno widać ,że o układach ciśnieniowych nie masz bladego pojęcia.
Chciałem pomóc ,a tu od razu strzał w ryj od moderatora i dziwne teksty od gościa ,który nie potrafi uszczelnić swojego zestawu.
Chcesz to idź kup sobie nowy zawór ,czy reduktor -bo tak ci Pan w punkcie powiedział.Dokręcaj zawory w imadle
Twój cyrk,Twoje małpy.
Dla mnie w tym temacie EOT
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-11-2014, 18:35
Post: #21
RE: szczelność zestwu co2
matoole napisał(a):CO2 w butli chlupie
Co Ci chlupie to nie woda.

matoole napisał(a):który nie potrafi uszczelnić swojego zestawu.
Chcesz to idź kup sobie nowy zawór ,czy reduktor -bo tak ci Pan w punkcie powiedział
Już dawno sam uszczelniłem, jeśli bym tego pana posłuchał, moje posty były by tutaj zbędne.

matoole napisał(a):Sadzisz się ,nie wiem z jakiego powodu,a czytając twoje wpisy w tym wątku jasno widać ,że o układach ciśnieniowych nie masz bladego pojęcia.
Vice versa, może się nie znam ogólnie ale wiem jak działa układ zasilania co2, inne mnie nie interesują.

matoole napisał(a):Dokręcaj zawory w imadle
Twój cyrk,Twoje małpy.
Ciekawe czy utrzymasz okrągłą butle a drugą ręką mocno dokręcisz zawór, chyba że masz krzepe pudziana.

matoole napisał(a):Dla mnie w tym temacie EOT

W tym jednym się zgadzamy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-11-2014, 19:01
Post: #22
RE: szczelność zestwu co2
Zamykam temat bo merytorycznej dyskusji już tu chyba nie będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości