Odpowiedz 
Modernizacja pokrywy i restart akwa.
06-11-2012, 18:28
Post: #1
Modernizacja pokrywy i restart akwa.
Planuję restart mojego poprzedniego akwarium http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/sho...p?tid=3515
Zakupiłem w tym celu nowe szkło tych samych rozmiarów , ponieważ stare było okropnie porysowane.
Planuję również modernizację pokrywy wromak z 2 x 18W T8 na 2 x 28W T 5 . Znalazłemtaki zestaw :
Przedmiotem sprzedaży jest:
Zestaw ATTI T5 2x28W-60cm z Aquastar i Grolux - kpl.
Parametry:
Preferowany dla zbiorników: o szerokości 80cm
Długość świetlówek z oprawkami: 62cm
Świetlówka 1 zestawu: Aquastar T5 28W-60cm
Świetlówka 2 zestawu: Grolux T5 28W-60cm
Statecznik zestawu: BTLT 235 albo BCS35.2F
Odbłyśniki zestawu: ATTI-A-28W - 2 szt.
Przewód zasilający: PZ3 2m czarny z wtyczką i uziemieniem
Oprawki 4szt. BT5 z przewodem 100cm
Opis:
CHARAKTERYSTYKA i ZASTOSOWANIE:
- Zestawy służą do zmodernizowania pokryw. - Zastosowano tutaj najnowszy produkt Sylvanii - świetlówki wysokoemisyjne T5 AQUASTAR i GROLUX ale można zamówić zestaw z innymi świetlówkami oferowanymi na stronach mojego Sklepu (po ustaleniu szczegółów wstwiam taki produkt do oferty).
- Komplet zawiera wszystkie elementy potrzebne do zaistalowania oświetlenia i składa się z:
1. markowego statecznika elektronicznego firmy BAGelectronics Niemcy
2. czterech oprawek bryzgoszczelnych BT5 z przewodem 100cm
3. świetlówek firmy Sylvania: AQUASTAR i GROLUX T5
4. dwóch odbłyśników ATTI-A
5. przewodu zasilającego z wtyczką i uziemieniem
i stanowią komplet gotowy do użycia. Składają sie z podzespołów wybranych z całej oferty sklepu i dla ułatwienia Kupującego oraz w celu uniknięcia pomyłek z niedopasowaniem elementów zebrałem je w formę jednego artykułu
MONTAŻ i KONSERWACJA:
Sposób zamontowania tego typu zestawu jest oczywiście uzależniony od typu posiadanej pokrywy. Najczęsciej wystarczy:
1. przykręcić odbłyśniki z założonymi uchwytami UT5 do krawędzi otworu na karmienie tak aby go tylko częściowo przesłonić;
2. Otworzyć zaklejoną silikonem komorę na zasilanie świetlówek i umieścić tam statecznik oraz wprowadzić przewody: zasilający i od oprawek - przez dodatkowo nawiercone otwory lub nawet przez dodatkowe dławice elektryczne;
3. Wpiąć świetlówki z założonymi oprawkami w uchwyty odbłyśników i zakleić silikonem wszystkie nieszczelności...
UWAGA: bardzo polecam wymianę zamontowanego fabrycznie w pokrywie dławika ze starterem na statecznik elektroniczny - oszczędzi to nawet 50% pobieranej energii elektrycznej i wydłuży znacznie żywotność drogich przecież świetlówek.
Konserwacja: przy każdej podmianie wody należy przetrzeć świetlówkę i odbłyśnik wilgotną gąbką aby zetrzeć osady wapnia
- po kilku miesiącach używania polecam obrócenie jej o 180st wokół osi
- bardzo zaniedbane świetlówki można doczyścić słabym roztworem kwasku cytrynowego lub octu.
- BEZPIECZEŃSTWO: Montaż elementów elektrycznych powinien być wykonany przez osobę do tego upoważnioną. Wszystkie czynności montażowo-konserwacyjne należy przeprowadzać przy wyłączonym zasilaniu; Wymieniając świetlówkę należy postępować z nią ostrożnie aby nie pękła jej szklana bańka.
UWAGI:
- jeżeli potrzebujesz pomocy w skomponowaniu oświetlenia do swojego akwarium: napisz albo zadzwoń - pomogę dobrać właściwy zestaw.

- Stateczniki posiadają roczną gwarancję (dowodem jest paragon lub faktura) a uszkodzenia powstałe na skutek wadliwego podłączenia i eksploatacji niezgodnie z przeznaczniem i podanymi warunkami pracy nie będą uznawane
- należy SZCZEGÓLNIE ZADBAĆ o taki sposób zamontowania statecznika aby NIE PAROWAŁA NA NIEGO WODA ponieważ są to urządzenia elektroniczne NIEHERMETYCZNE !!!

Podłoże zakupiłem 3x aqua art substrate 2+
i czy zestaw TETRA CO2 OPTIMAT - co o nim myślicie ?
Jak rozmieścić świetlówki ?


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 19:10
Post: #2
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
Czyli na chwile obecną będziesz prowadził przez jakiś czas dwa akwaria?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 19:42
Post: #3
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
Napisałem , że robię restart akwa i modernizuję pokrywę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 19:57
Post: #4
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
ok, ale napisałeś, że kupiłeś nowe szkło, myślałem, że w starym akwa przetrzymasz rybki, aż Ci dojdzie wstępnie akwa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 20:12
Post: #5
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
Szkło wymieniam , ponieważ jest okropnie porysowane.
A 70% wody chcę wykorzystać w nowym zbiorniku i nie czyścić kubła , bo czyściłem go 2 tygodnie temu. Dołożę do kubełka tabletkę baktozym i mam nadzieję że będzie ok.
Cały czas zastanawiam się jaki zestaw oświetlenia zamówić?
2 x 24W T5 pewnie będzie za mało?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 20:46
Post: #6
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
Dobór świetlówek fatalny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 20:54
Post: #7
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
To proszę o rady...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 21:22
Post: #8
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
Wyjściową barwą powinno być 6500K
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 21:31
Post: #9
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
No dobra a tak po chłopsku jakaś firma i rodzaj świetlówki?
co z tym TETRA CO2 OPTIMAT? da rade?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 21:35
Post: #10
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
Co2 tylko z butli, na start lepeij bimbrownia albo węgiel w płynie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 23:22
Post: #11
Odp: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
Jeżeli chcesz świetlówki pod roślin to najtaniej i dobrze będzie poszukać zwykłych świetlówek philipsa lub osram t5 z oznaczeniem 865 lub 965. Natomiast w przeciwieństwie do powyższych opinii uważam, że te które podałeś też dadzą radę tylko po co przepłacać. Co do CO2 to najtaniej w eksploatacji wyjdzie bimbrownia własnej roboty ale jeżeli nie chce ci się bawić to ja z powodzeniem w dokładnie takim akwa stosowałem CO2 z "puszki" moim zdaniem jeżeli będziesz kupował na allegro po kilka puszek to też nie wyjdzie drogo, a na pewno taniej niż płynne.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 23:46
Post: #12
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
To te świetlówki philipsa albo osram są lepsze do zestawu czy chodzi tylko o cenę ?
Dzięki za pomocSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2012, 00:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2012 00:06 przez Electro.)
Post: #13
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
Te świetlówki to sprawdzony towar. Też miałem u siebie świetlówki philipsa. Jak pamiętam oznaczenie to philips TLD 965. Tańsze i dobre!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2012, 00:25
Post: #14
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
To dać 2 x philips TLD 965 czy jakaś kombinacja?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2012, 00:32
Post: #15
RE: Modernizacja pokrywy i restart akwa.
(07-11-2012 00:25 )fasadakarpik napisał(a):  To dać 2 x philips TLD 965 czy jakaś kombinacja?

Ja dałbym właśnie tak ale poczekaj niech się inni wypowiedząSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  restart akwa - jakie podłoże Jorguś 12 21,256 22-10-2013 17:45
Ostatni post: Jorguś
Question Restart akwa pytanie o ziemię ogrodową bartek98 17 29,313 29-08-2013 20:17
Ostatni post: bartek98



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości