Odpowiedz 
Oświetlenie w zbiorniku
01-11-2012, 14:27
Post: #16
RE: Oświetlenie w zbiorniku
Jutro zawijam do elektrycznego i kupię 865 nowe i 965 jeśli będą mieli, a jeśli nie będzie PHILIPSA to czy te OSRAM BIOLUX o tych samych parametrach mogą być ?

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2012, 18:28
Post: #17
RE: Oświetlenie w zbiorniku
Zamów w hurtowni Grodno to ściągną bo od ręki możesz mieć problem ale masz czym oświetlać na razie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2012, 18:30
Post: #18
RE: Oświetlenie w zbiorniku
Alarmowiec, ja jestem z Wągrowca, nawet nie wiem co to za hurtownia masz może jakieś namiary ? byłbym wdzięczny Smile

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2012, 13:07
Post: #19
RE: Oświetlenie w zbiorniku
Faktycznie myślałem że może bywasz w Poznaniu . Myślę ze w Wągrowcu jest jakaś hurtownia alaktro która może ci to ściągnąć
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2012, 14:30
Post: #20
RE: Oświetlenie w zbiorniku
bywam w Poznaniu Smile i będę w przyszłym tygodniu napewno, w Wągrowcu są 2 potężne jak na tą mieścinę Hurtownie, ale w żadnej nie ma 956, mają ściągnąć na poniedziałek ale wątpię.... więc zamówię na alledrogo będzie szybciej Smile 865 Masterki kupiłem 2 sztuki i tą 965 wstawię w środek Biggrin

Powiedz mi tylko czy może być OSRAM BIOLUX 965 ??

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2012, 18:45
Post: #21
RE: Oświetlenie w zbiorniku
Może być to ta sama świetlówka robiona na tej samej maszynie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2012, 14:15
Post: #22
RE: Oświetlenie w zbiorniku
Witam
Zaczynam przygodę z akwarystyką i mam problemy z oświetlenie ,nie mam pokrywy tej plastykowe a ryby potrzebują oświetlenia chyba Wink
Widziałem u kumpla że ma taką lampkę biurkową ,ale on mam małe akwarium ja mam 80x35x35 jakie najlepsze oświetlenie się nadawało ,pokrywę chce kupić ale później teraz za dużo wydatków mam a one są drogie pozdro !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2012, 15:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2012 15:08 przez thebandit. Powód: Nowe informacje)
Post: #23
RE: Oświetlenie w zbiorniku
(05-11-2012 14:15 )bizek napisał(a):  Witam
Zaczynam przygodę z akwarystyką i mam problemy z oświetlenie ,nie mam pokrywy tej plastykowe a ryby potrzebują oświetlenia chyba Wink
Widziałem u kumpla że ma taką lampkę biurkową ,ale on mam małe akwarium ja mam 80x35x35 jakie najlepsze oświetlenie się nadawało ,pokrywę chce kupić ale później teraz za dużo wydatków mam a one są drogie pozdro !

wydaje mi się że pokrywa to nie jest aż tak wysoki koszt do Twojego akwarium a jeżeli chodz o świetlenie to jest to takie minimum w Twoim przypadku czyli 2 x 18W dużo jeszcze zależy co masz zamiar mieć w akwarium czy oprócz ryb chcesz mieć też jakąś roślinność (mówię tutaj o czymś nie wymagającym jeżeli chodzi o oświetlenie i nawożenie)

koszt pokrywy ze świetlówkami + koszty wysyłki to ok 130 zł
masz tu link http://allegro.pl/pokrywa-80x35-prosta-c...39936.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2012, 16:44
Post: #24
RE: Oświetlenie w zbiorniku
Siema jak chodzi o roślinki i rybki to coś bardziej pospolitego ,nie rzucam się od razu na głębokie wody , bo jestem w tym zółty
ok 130zł to faktycznie nie drogo ,ja znalazłem pokrywę za ok 200zł lub 250zł przeraziło mnie trochę i zacząłem kombinować Wink

Mam takie pytanie nie dotyczy to tego tematu wiec sorki ,chodzi o podłożę do akwarium żeby roślinki fajnie rosły ,myślałem o ziemi ogrodowej i na to kamyszki ukorzenią się rośliny ?
Dziękuje za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2012, 17:47
Post: #25
RE: Oświetlenie w zbiorniku
(05-11-2012 16:44 )bizek napisał(a):  Siema jak chodzi o roślinki i rybki to coś bardziej pospolitego ,nie rzucam się od razu na głębokie wody , bo jestem w tym zółty
ok 130zł to faktycznie nie drogo ,ja znalazłem pokrywę za ok 200zł lub 250zł przeraziło mnie trochę i zacząłem kombinować Wink

Mam takie pytanie nie dotyczy to tego tematu wiec sorki ,chodzi o podłożę do akwarium żeby roślinki fajnie rosły ,myślałem o ziemi ogrodowej i na to kamyszki ukorzenią się rośliny ?
Dziękuje za pomoc

możesz spróbować na ziemi ogrodowej tylko zwróć uwagę przy zakupie na skład - jak najmniej chemii! polecam jak zresztą większość chyba akwarystów którzy stosują ten sposób ziemie ogrodową z BIEDRONKI, worek kosztuje parę złotych a ziemia jest "mało chemiczna"!
na to daj drobny żwirek i będzie git!
na start wsadź dużo roślin szybko rosnących bo Cię glony zjedzą!
PAMIETAJ że to co piszę to absolutna podstawa!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Grys w zbiorniku xtrem07 17 30,982 05-01-2016 17:19
Ostatni post: Elfir
  trawnik w zbiorniku patrycja95 1 6,002 20-01-2012 20:14
Ostatni post: maslo_82



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości