Odpowiedz 
Zakładanie rośliniaka
18-10-2012, 07:22
Post: #1
Zakładanie rośliniaka
Witam wszystkich!
Jestem dość swieży w tej branży i potrzebuje troche pomocy, nakierowania. Posiadam zbiornik 60x25x35(panoramiczny szerokosc to 25 do 30 w najszerszym miejscu), oswietlenie to 2x24w t5(aquastar +grolux) + odbłyśniki , podłoże jakiego użyje to aqua substrate II+ (warstwa 5-6cm) , filtracja to hw 303b z uv(wklady to 2x keramzyt + 1x ceramika). Szczerze powiem że na roślinach się za bardzo nie znam i tu był bym wdzięczny za nakierowanie. Jakie rośliny wybrać i czym sie kierować przy wyborze? I czy wyżej wymieniony zestaw ma prawo bytu czy coś wymienić?
Pozdrawiam Marcin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 13:34
Post: #2
RE: Zakładanie rośliniaka
Jak na start to zestaw bardzo dobry . Przeczytaj wszystkie wątki z tego adresu http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/for...php?fid=10
Start na substracie wymaga jednak trochę doświadczenia . UV raczej wyłącz bo w roślinnym jest potrzebna rzadko ale nie zaszkodzi jak w razie czego będzie .
Na początek szybko rosnące i łatwe roślinki bym polecił czyli Hygrophile , Liwigi możesz spróbować też rotale np. rotundifolię , heterantere , valisnerie , anubiasy bardzo trwałe więc tez dadzą radę , Pamiętaj na początek o częstych podmianach wody .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 18:12
Post: #3
RE: Zakładanie rośliniaka
(18-10-2012 13:34 )alarmowiec napisał(a):  Start na substracie wymaga jednak trochę doświadczenia .

Rozwiń temat proszę. Czego można się spodziewać? Zapomniałem dodać posiadam butle Co2 i zastanawiam się nad nawozami, co możecie mi polecić? Z testów posiadam ph, gh i kh, po4 i no3 wszystkie zoolek'u (czy jakiś jeszcze będzie niezbędny na start?)
Co do linku to już zagłębiłem się w te wiedzę.
Teraz jedno z ważniejszych pytań, mianowicie roślinki in-vitro czy poszukać i od kogoś z przycinki??
pozdrawiam Marcin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2012, 14:16
Post: #4
RE: Zakładanie rośliniaka
Czy invitro czy z przycinki w/g mnie nie ma znaczenia choć co do niektórych gatunków zdania są podzielone a start na substracie to na starcie to przede wszystkim częste podmiany wody .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości