Odpowiedz 
Sklep w Poznaniu z czesciami co2
08-12-2011, 09:01
Post: #46
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Ja mam obecnie spiek bo kupowałam komplet i to było w dodatku, ale planuję reaktor w wersji taniej to znaczy zrobiony z części od RO
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 15:53
Post: #47
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
ja używam lipy i strzykawki i śmiga spoko.
co do butli 6 kg musisz mieć na uwadze że ona dość duża gabarytowa jest (wysoka porównując np do 1,5 kg) i trza mieć miejsce aby ją wstawić. Poza tym same zalety: na dłużej "towaru" starczy i ładowanie tańsze przeliczając na butle 1,5 kg.

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 20:57
Post: #48
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Z miejscem to nie problem. Na razie zamówiłem takie ustrojstwo wygląda dość ciekawie, prostackie do zrobienia, ale jak szukałem podzespołów to okazało się że z przesyłką wyjdzie mnie drożej niż od sprzedawcy.
http://allegro.pl/reaktor-co2-rozpuszcza...48238.html

A lipę stosowałem również długo z kroplówki, ale jak już wydałem 250 na butle to dyfuzor też kupie mniej zawodny. Kroplówka miała tendencje do odklejania się od szyby (zbrojniki szorując ciągle ją odrywały), a jak mam akwa na 70 cm wysokie to problem co chwila rękę tam kłaść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 21:12
Post: #49
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
trzeba było napisać, to bym chętnie Tobie dał to za pół tej ceny, mam takie dwa chyba nawet. Za dużo na to nie licz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 14:03
Post: #50
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
(13-12-2011 21:12 )maslo_82 napisał(a):  Za dużo na to nie licz.

Możesz rozwinąć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 14:11
Post: #51
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
na działanie tego dyfuzora
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 15:09
Post: #52
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
To rozumiem, ale chodzi mnie o to że wogóle nie działa czy rozpuszczalność jest mierna?

Właśnie doszła butla na przywitanie po odkręceniu głównego zaworu brak szczelności pod głównym pokrętłem (nie na łączeniu butla reduktor, dopiero po odkręceniu), a także brak szczelności pod manometrem (chyba tak się nazywa nie pamiętam) na reduktorze (manometr jest wkręcany w reduktor). Pomysły sugestie, zaraz mnie cholera chwyci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 15:18
Post: #53
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Odesłać do dostawcy ?!?!

>>>Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.<<<
>>>Kiedy wszystko inne zawiedzie.................... przeczytaj instrukcję<<< Cool2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 15:37
Post: #54
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Z tym może być różnie, jak koleś pisał w aukcji że sprawna to już na starcie okazał się kutasem, więc może nie dać się z nim dogadać. Więc szukam alternatyw na wszelki wypadek. Reduktor jest gówniany więc mi go nie żal mogę spróbować taśmą albo silikonem, ale główny to chyba w warunkach domowych nie bardzo. Dlatego szukam pomysłów, innych niż zwrot.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 16:42
Post: #55
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
No jeżeli reduktor ma gdzieś nieszczelności to można każdy element pewnie odkręcić i przykręcić ponownie z użyciem taśmy teflonowej co spowoduje uszczelnienie. Jednak co do zaworu głównego butli - to średni pomysł kiedy jest pełna. Może da się to naprawić po opróżnienia - gdzie dokładnie w nim jest wyciek??

>>>Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.<<<
>>>Kiedy wszystko inne zawiedzie.................... przeczytaj instrukcję<<< Cool2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 22:25
Post: #56
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Wyciek gazu nastąpił pomiędzy manometrem (czyli między białą a zieloną kulą :>) (jest wkręcany tak jak wszystkie ramiona od bryły głównej reduktora), obecnie wyciągnąłem uszczelkę ze środka i na teflon założyłem, niby trzyma.

Drugi wyciek jest po pokrętłem.

Co ciekawe po odkręceniu butli pokrętło unosi się trochę w górę (nie gwint tylko tak jakby przycisk wyskoczył), po zakręceniu syczy przez chwile i trzeba wcisnąć pokrętło, żeby przestało, wtedy już gaz nie ucieka.

A tak przy okazji gdzie znaleźć homologacje na butli? Bo nie widzę żadnej tabliczki, jest tylko kilka znaków na butli.
[img][Obrazek: 0001px.jpg] Uploaded with ImageShack.us[/img]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 22:30
Post: #57
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Są wybite na butli - jest to kilka lat od daty tam wybitej - chyba 5, 8 albo 10?!?!?!

Kto pamięta ile - niech przypomni Smile

>>>Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.<<<
>>>Kiedy wszystko inne zawiedzie.................... przeczytaj instrukcję<<< Cool2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 22:39
Post: #58
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
A co myślisz z tym podnoszącym się pokrętłem, tak powinno być?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 22:41
Post: #59
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
niestety nie :/

>>>Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.<<<
>>>Kiedy wszystko inne zawiedzie.................... przeczytaj instrukcję<<< Cool2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2011, 01:52
Post: #60
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Jeśli to pokrętło od głównego zaworu na butli to wystarczy dokręcić nakrętkę dławiącą która jest pod pokrętłem . Jeśli to nie pomoże to niestety musisz poczekać do całkowitego opróżnienia butli i odkręcić całkowicie ten dławik . Jest tam w środku uszczelnienie i albo go nie ma wcale albo jest do wymiany . Jak pisałem wyżej na Głogowskiej koło ul. Górki jest sklep "Fachowiec" i tam na pewno ci pomogą bo się na tym znają . Zresztą właśnie na Głogowskiej (bo mają jeszcze oddział na Grunwaldzkiej przed torami ) jest chłopak który jest też akwarystą i zna temat Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości