Odpowiedz 
Sklep w Poznaniu z czesciami co2
15-12-2011, 15:12
Post: #61
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Dzięki wszystkim za pomoc będę walczył.
Na razie pod manometrem uszczelniłem teflonem, a na głównym to poczekam aż butla się skończy, bo czuje że przesyłanie tego w kółko wyjdzie mnie drożej niż naprawienie tego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2011, 15:32
Post: #62
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
a nie lepiej nie czekać, tylko delikatnie pozbyć się gazu i najpierw naprawić sprawę? tak na marginesie, bo proste rozwiązania nieraz nie są dla nas wcale takie oczywiste Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2011, 15:42
Post: #63
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Może masz racje, ale zanim ten gaz się skończy to zdążę przetestować dyfuzor, i ewentualnie podczas naprawy jednocześnie wymienię, i to. Zobaczymy.

Właściwie jak już tu jestem to może ktoś doradzi jakiś dobry sposób pomiaru co2 w wodzie. Bo sporo czytałem i w moim zasięgu finansowym dużo dobrych opinii jest o stałym jbl.
Może ktoś stosuje?
Albo ten zamiennik azoo?

Wcześniej żadnych pomiarów nie stosowałem, ponieważ z bimbrowni na 250 akwa to przesadzić się nie da. Tak więc tu mam kolejną lukę w wiedzy i może ktoś podzieli się doświadczeniem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2011, 16:08
Post: #64
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Test pH plus test KH/GH i wynik dostajesz z kalkulatora:
http://holendry.republika.pl/co2/kalkulator_co2.html

>>>Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.<<<
>>>Kiedy wszystko inne zawiedzie.................... przeczytaj instrukcję<<< Cool2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2011, 16:21
Post: #65
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Tak ten sposób znam mimo że nie używałem,
ale bardziej interesują mnie opinie o te stałe, ze względu na moje lenistwo, czy faktycznie jest tak miło i skutecznie czy taki pic pod publikę, dla dzieciarni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2011, 17:25
Post: #66
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Ja mam ten test:
http://aquatika.home.pl/JBL_Permanent_CO...t-769.html
I działa bez zarzutu - ale tak raz na 3-4 tygodnie trzeba roztwór wymienić, oczywiście zakładając że masz stałą twardość węglanową wody i ją znasz. Wadą jest to, że podaje, czy wartość CO2 jest OK czy nie OK, a jeżeli nie jest OK to czy za dużo czy za mało.
W sumie to jest oczywiście stały test pH z odpowiednią interpretacją wyników w zależności od KH.

"Wysoka zawartość azotanu, używanie płynnych substancji lub proszków obniżających wartość pH, substancji podwyższających wartość pH lub filtrów torfowych i tp powoduje przesunięcia wartości pH, których test ciągły pH/CO2 nie jest w stanie wykazać. Z tego też względu polecamy sprawdzenie raz na jakiś czas wartości pH w akwarium za pomocą testu JBL pH Test Set." //lub innego testu pH

>>>Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.<<<
>>>Kiedy wszystko inne zawiedzie.................... przeczytaj instrukcję<<< Cool2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2011, 00:09
Post: #67
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Ja używam Ph-kontrolera i elektrozaworu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2011, 12:09
Post: #68
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Dzięki za info, na ph kontroler to mam kieszenie za płytkie. Więc zdecyduje się pewnie na stały jbl + paski lub kropelki do kontroli sporadycznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2011, 12:19
Post: #69
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Tak z doświadczenia Ci powiem, że test stały można olać, lepiej kupić normalny kropelkowy, jak już raz dobierzesz dawkę i zmierzysz jakie pH ona ustala to nie ma sensu używać testu stałego, no chyba że beziesz prowadził zbiornik na kranówce, to wtedy pH nie spada prawie wcale i test stały pozwoli określić ile jest co2 w wodzie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2011, 17:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2011 22:40 przez Lord Neo.)
Post: #70
RE: Sklep w Poznaniu z czesciami co2
Dokładnie na odstanej kranówie jadę już z dwa lata, raczej tego zmieniać nie będę dlatego ten stały wydaje mnie się ciekawy.
Jak już tyle wam głowy pozawracałem, to może jeszcze raz was wykorzystam, mianowicie moje pytanie dotyczy sensowności używania deszczowni jednocześnie z co2, ponieważ u mnie uderza ona strumieniem z około 10 cm wysokości, tak więc ruch wody jest dość konkretny szczególnie przy powierzchni, dodam że używam tego dozownika do co2 zakładanego na wąż za filtrem. Konkretnie moje pytanie brzmi czy taka instalacja ma sens? Czy nie marnuje co2?

PS Co2 odłączane od 20.00-8.00 razem ze światłem
Może jednak ktoś złamie, ponieważ zamontowałem test jbl i pokazuje że właściwie co2 nie ma, a podaje sporo.
Zaczynam się czy zamiast deszczowni nie wprowadzić porostu węża do wody i w ten sposób wykluczyć powierzchniowy ruch h2o, ale boje się ryby podusić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości