Odpowiedz 
Przejście przez szkło 6mm, napowietrzanie
12-09-2012, 13:51
Post: #1
Przejście przez szkło 6mm, napowietrzanie
Zakładam u siebie akwarium,które będzie stało na środku pomieszczenia na stelażu.
Mam problem, muszę przejść przez szkło tak, żeby napowietrzacz szedł od spodu, to znaczy przez szkło.
Wymyśliłem, że możnaby przejść przez otwór o średnicy 6mm w dnie (taki mi wywiercą) i silikonem zakleić całą rurkę. Na dole dać zaworek przeciwzwrotny i pod akwarium megabrzęczyk o dużej mocy.

Mam jednak obawy, że silikon puści i woda będzie się lać na podłogę, czego jak wszyscy wiemy - nie chcemy.
Szukałem jakiejś przejściówki przez szkło(śrubunku) o wymiarach 6mm lub nieco większej, ale takiej nie znalazłem. Proszę o poradę co zrobić w takim wypadku.

Myślałem nawet nad stosunkowo dobrym rozwiązaniem, ale niestety nieładnie wyglądającym:
Otóż: przechodze przez szkło śrubunkiem 20mm (otwór w szkle 27mm) i dalej mufami i innymi przejściówkami przechodze na szybkozłącze 6mm wewnątrz akwarium i na dole, tyle, że będzie to dużo gorzej wyglądać...

Jakieś sugestie? Może ktoś miał podobny przypadek i chciałby się podzielić wiedzą, jak sobie poradził w takiej sytuacji.

W akwarium mają być tylko bąbelki, stąd przechodzimy przez szkło
"rurką od napowietrzania"
Nie chcę mieć na widoku żadnych rurek, stąd to przejście od szafki do środka zbiornika.

Pomóżcie, dzięki Smile

Pozdrawiam
Franky
-----------------------
http://www.swiatkrewetki.pl
-----------------------
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2012, 11:31
Post: #2
RE: Przejście przez szkło 6mm, napowietrzanie
Możesz spróbować z dławikiem zaciskanym używanym w elektryce . Tylko musiałby się zaciskać na twardej rurce a nie na wężyku
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szkło-smugi brunopl 4 8,021 06-11-2013 17:02
Ostatni post: Tomayo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości