Odpowiedz 
Czym karmimy swoje ryby
30-08-2012, 22:52
Post: #1
Czym karmimy swoje ryby
Jako że na każdym forum prawie spotyka się taki temat , pomyślałem że można by i u nas taki założyć. Każdy kto by chciał pisał by jakie rybki czym karmi i jakie widzi tego efekty.

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2012, 00:48
Post: #2
Odp: Czym karmimy swoje ryby
Ja karmie swoje rybki i krewetki :
-platkami
Vegetal mix
Bqsic mix
-tabletki
Algentablet
Shrimpstablet
Vegetablet
Krilltablet
Krafttablet
Basictablet

oraz mrozonymi sercami wolowymi
Codziennie dostają coś innego.
Rybki są zdrowe i ładnie wybarwione

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2012, 18:52
Post: #3
RE: Czym karmimy swoje ryby
Ja swoje :
Mrożonki :
-artemia
-ochotka
-drobny kryl
-lasonogi
-okazyjnie serce wołowe
Suche:
-omnivore
-supervit wymieszany z discus granem

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2012, 02:05
Post: #4
RE: Czym karmimy swoje ryby
ochotka artemia wołowe serce dafnia
czym karmicie narybek???
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2012, 10:25
Post: #5
RE: Czym karmimy swoje ryby
A ja niebawem przechodzę na własne żywe-dla małych rybek-węgorki, dla podrośniętych ryb nawet wielkości mieczyka-grindal a dla zupełnie u sporych ryb-doniczkowiec. Co do 2 ostatnich-młode mogą to jeść niemal codziennie, bo rosną natomiast dorosłe ryby 2-3 razy w tygodniu, bo jest tak dużo składników odżywczych, które powodują otłuszczenie. Płatki daję jak nie mam czasu karmić-a ich wartość odżywcza jest przy żywym skromna. Mrożonki były podstawą karmienia ale też dostrzegłem ostatnio duży spadek ich jakości-tzn. dużo śmieci no i coraz więcej jest tam dolewanej wody zamiast tego co na etykiecie. Blistry jeszcze gorsze są, bo oprócz wody czasami 1/3 to powietrze. Czasami stosuję też różne mrożone mięsa-ze względu na niska cenę stosuje głównie wątrobę, którą gotuje a potem mrożę(staje się tak krucha, że nadaje się do małych i średnich ryb po przetarciu). Bardzo rzadko ale stosuje serce wołowe-za dużo dla mnie z nim roboty przy tylu rybach więc odpuściłem. Rybom akwariowym można też podawać mrożone filetowane ryby ale nie ma chętnych żeby mi chodzić po sklepach i ciągle kupować-a ja sam jestem gościem w domu więc też odpuściłem. Zawsze lubiłem podawać mrożone warzywa-takie gotowe z paczki-szczególnie takie mix-y a w sezonie letnim można podawać zioła-ja np. parzę liście mniszka lekarskiego, którego ładnie wciągają zbrojniki i żyworódki. Opcji karmienia jest sporo-tylko czas i pomysłowość zależy od akwarysty.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czym karmić Razbora Galaxy- Celestichthys margaritatus Krzysiek00 11 32,002 12-01-2015 19:13
Ostatni post: Krzysiek00
  Czym karmić yellow oraz maingano jar300 6 15,969 12-10-2014 20:02
Ostatni post: jar300



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości