Odpowiedz 
JEBAO 104
29-08-2012, 11:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2012 11:38 przez arrowb.)
Post: #1
JEBAO 104
hej,

co sadzicie o tym filtrze - potrzebuje jakis dodagtkowy zew. do akwarium z panelem.
http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-jebao-...32558.html

Dokladnie do reefmaxa, ktorego bede slodzil niedlugo Wink

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 11:43
Post: #2
RE: JEBAO 104
Myślę że nasi przyjaciele ze sklepu na Kopaninie skutecznie wybiją Tobie ten filtr z głowy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 11:56
Post: #3
RE: JEBAO 104
Filtr nie najlepszy.

Jak chcesz coś taniego to filtry HW są dobre i w miarę tanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 11:58
Post: #4
RE: JEBAO 104
Polecam tą serię.
Allegro
Filtry sprawdzone i polecane.
Osobiście posiadam wersję z lampą ale to jest to samo.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 12:41
Post: #5
RE: JEBAO 104
Osobiście filtra nie polecam. Sprzedawaliśmy te filtry przez jakiś czas i się z nich wycofaliśmy, duża awaryjność. Z częściami zamiennymi nie ma problemu, bo mamy je na stanieSmile
Polecamy filtry HW bądź Aqua Nova jeśli chodzi o produkty typowo chińskie.
Niestety tak dużych nie mamy w ofercie.

Pozdrawiamy
Aniwit
http://www.aniwit.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2013, 23:28
Post: #6
RE: JEBAO 104
Panowie, ponieważ o "chińczykach" krążą legendy typu: cieknie, (z)Jebao, zalało, itd. itp. etc. Postanowiłem zrobić porównanie i tak do boju stanęły:

1. Eheim 2229 (używam go 14 lat)

2. Tetra Tec Ex 1200 (używam 5 lat)

3. Jebao 104 (używam 2 lata)

Dokładnie po 2 latach odłączyłem Jebao 104 (w międzyczasie konserwowany co 4-5 miesięcy ciągłego użytkowania) i zestawiłem całą trójkę

   

Skala ocen 0 do 5, więc zobaczmy co mamy

I. Wgląd - sądzę, że śmiało wszystkie mogą dostać po 5

II. Rozwiązania techniczne

- szybko-złącze

           

Podobne rozwiązania uszczelnień i skuteczne więc po 5

- głowica i komora wirnika

           

Wszystkie mają uszczelniacze na denkach, ceramiczne osie więc po 5. Tutaj można by zabrać Tetrze jeden punkt za obwodową uszczelkę głowicy (Jebao i Eheim mają doczołowe i nie ma niespodzianek z podwijaniem o-ringu, ale posiadacze Tetry zaraz powiedzą, że takie zjawisko nigdy nie występuje).

- komora filtra, kosze, separacja wody brudnej i czystej

           

Tutaj Jebao 5 pkt., Eheim 3, Tetra 0!!!

Kosze w Jebao przylegają do ścianki bardzo dobrze a dolny (ostatni) kosz ma dodatkowy o-ring obwodowy w celu uszczelnienia i uszczelki między koszami, więc czysta woda wędruje do akwarium dobrze odseparowana od brudnej.

   

W Eheim`ie 2229 widać szczelinę, ale ostatni kosz przylega ciasno do ścianek, wszystkie kosze szczelnie są nadziane na króciec ssący. Tetra, no cóż, widać na fotce. Jest to ważne, ponieważ jak filtr pracuje pełną wydajnością to tymi nieszczelnościami raczej nie popłynie woda, jeśli przydławimy jego wydajność, to woda na pewno skróci sobie drogę a zwłaszcza gdy dolny kosz się zabrudzi.

III. Parametry deklarowane przez producenta

- Wydajność, mierzona z koszami bez wkładów, tu bardziej chodzi mi o zgodność z deklarowanymi przez producenta parametrami. Pomiar czasu napełniania wiaderka 10l ze skalą.

Eheim 1130 l/h, dajemy 5

Tetra 1260 l/h, dajemy 5

Jebao 2090 l/h, dajemy 5

- Objętość z koszami bez wkładów

Tetrta 13l, dajemy 5

Eheim 14l, (mierzone z komorą pulsatora), dajemy 5

Jebao 20l, dajemy 5

IV. Cena

Eheim 1.200 do 1400 Pln, dajemy 0

Tetra 450 - 470, dajemy 2.5

Jebao, 120 Pln (tak tak, sto dwadzieścia złotych na znanym serwisie), dajemy 5

W efekcie mamy wynik:

- Eheim - 23 pkt.

- Tetra - 22.5 pkt.

- Jebao - 30 pkt.

Na pewno ktoś coś swojego dołoży, ale nie ma co ukrywać, że chińczyk zabija ceną, pojemnością, jakością tak wykonania, design`u jak i rozwiązaniami technicznymi. Nie docierają do mnie stwierdzenia typu "kolega miał", "ktoś mi mówił", "gdzieś słyszałem". Ja używam tych filtrów tyle lat i żaden z nich mnie nie zawiódł. Odpowiednio użytkowane i konserwowane odwdzięczą się długą pracą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2013, 23:47
Post: #7
RE: JEBAO 104
Brawo za porównanieThumbsup dorzucę swoje "3 gr" polecam nie Jebao a Aqua Novę. Oba to chińczyki, wyglądają tak samo, te same parametry, identyczne części, teoretycznie to te same filtry, ale... sprzedawaliśmy Jebao i duży odsetek wracał na gwarancji. Aqua Novę sprzedajemy od 3 lat i jeszcze nie było info, że się zepsuł. Także z czystym sercem polecam chińczyka marki Aqua Nova.

Pozdrawiamy
Aniwit
http://www.aniwit.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2013, 23:52
Post: #8
RE: JEBAO 104
Bardzo ciekawy test i dużo wnosi do dyskusji o produkcie chińskim. Wszystko do mnie przemawia ale... Ale niestety, niestety produkt chiński w dalszym ciągu dąży do doskonałości i pewnie niedługo prześcignie resztę świata jednakże w dalszym ciągu ma kłopot z utrzymaniem jakości w ilości 100 szt na 100 szt to znaczy trafiają się buble i to w znacznie większej proporcji niż renomowanych marek nazwijmy zachodnich. Zawsze mam ten elektryzujący dreszczyk emocji odpalając typowo - czysto chiński produkt (nie zrobiony dla znanej marki) - zagra czy nie, będzie warczał czy nie, rozpadnie się czy da radę. Tu jest niestety na razie pies pogrzebany, wydaje mi się. Ale niedługo faktycznie ( 7 -12 lat) Chińczycy dojdą do pewnej perfekcji i wtedy wytną resztę znanych marek świata albo je kupią i dowalą sobie cenę taką żeby zrekompensować minione lata. Świat już to przerabiał - Japonia (przemysł motoryzacyjny Toyota itp)

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 00:07
Post: #9
Odp: JEBAO 104
Bardzo fajny test/opinia. Co do powtarzalności w produktach chińskich wiadomo jak jest. Coś za coś. Jak by co to zawsze jest gwarancja. Sam mam chińczyka od 2 lat i jestem mega zadowolony.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 00:13
Post: #10
RE: JEBAO 104
Może tak jest, ale zobaczcie jaka jest analogia:

1. Przeciw Jebao, Aqua Nowa itp. przemawia ich pochodzenie (Chiny)

2. Za wydawaniem na Eheima ponad 1 tyś. przemawia też kraj pochodzenia;

Mogę śmiało stwierdzić, że wydam ponownie na 2229 ponad tysiąc jak będzie trzeba a i "chińczyka" nie ominę. Zresztą u mnie filtry pracują zawsze szeregowo.

   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 00:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2013 00:46 przez Asia. Powód: Nowe informacje)
Post: #11
RE: JEBAO 104
Mnie brakuje w tym porównaniu analiza głośności filtrów. W przypadku moich zakupów właśnie ta kwestia decydowała o wyborze Eheima.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 01:01
Post: #12
RE: JEBAO 104
(10-01-2013 00:45 )Asia napisał(a):  Mnie brakuje w tym porównaniu analiza głośności filtrów. W przypadku moich zakupów właśnie ta kwestia decydowała o wyborze Eheima.


W sensie takim żeby go właśnie nie wybierać ?? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 01:04
Post: #13
RE: JEBAO 104
Ależ proszę, może Asia sama zrobi pomiar. Można to ująć tak, że Jebao i Tetra zamknięte w szafce pozwalają spać-wogóle nie słychać ich pracy, ale Eheim 2229 wybudzi z najtwardszego snu (plusk wody). Mieszkam w domku więc tego nie brałem pod uwagę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 01:07
Post: #14
RE: JEBAO 104
W zestawieniu MMilan brakuje jednej ważnej rzeczy, a mianowicie zużycia prądu. Chińczyk minimum 2 a najczęściej 3 krotne większe zużycie prądu. Dla urządzenia jakim jest filtr, czyli praca 24h, po dłuższym czasie, a zakładam, że kupując nowy filtr kubełkowy o taki nam chodzi, to znaczna różnica.

Mam 3 kubły chińskie 2x 304 HW i 302 HW oraz kilka bardziej firmowych Smile i mierzyłem pobór prądu i na pewno nie kupiłbym więcej chinola tylko z tego jednego względu.(no chyba, że rodzice płacą za prąd Tongue )

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 01:25
Post: #15
RE: JEBAO 104
Nie wiem czy mierzyłeś ten pobór, ale HW-302 bierze połowę tego co ma na etykiecie, czyli 9W.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości