Odpowiedz 
Sklep Intrnetowy
11-08-2012, 19:15
Post: #1
Sklep Intrnetowy
Witam mam do wszystkich forumowiczów pytanie,proste o tysiącach odpowiedzi a mianowicie jakich artykułów szukalibyście i chcieli kupić w akwarystycznym sklepie internetowym.Za wyczerpujące odpowiedzi z góry dziękuję.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2012, 20:18
Post: #2
RE: Sklep Intrnetowy
Przede wszystkim tanich Wink

http://dyskowce.info/index.php?action=re...feredby=10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2012, 20:26
Post: #3
RE: Sklep Intrnetowy
Na pewno trudnych do dostaniach w sklepach stacjonarnych mianowicie : podłoża neutralne dla krewetek ( czarny piasek kwarcowy lub piasek Dennerle ) preparaty i karmy dla krewetek , szeroka gama testów do wody , różne przybory do akwarystyki typu pincety do roślin , dyfuzory itp, sole do mineralizacji Ro . Ważne są również niewygórowane koszty przesyłki oraz możliwość odbioru własnego .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2012, 21:38
Post: #4
RE: Sklep Intrnetowy
Na fanaberiach klientów za daleko nie zajedziesz. Sprzedawaj to co się sprzedaje czyli to co inni w internecie sprzedają. Później fanaberie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2012, 21:42
Post: #5
RE: Sklep Intrnetowy
A kto powiedział że to o mnie chodzi Wink.Ale dziękuje za zainteresowanie Thumbup

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2012, 23:55
Post: #6
Odp: Sklep Intrnetowy
Podstawowy sprzęt - filtry wew, zew, oświetlenie, filtry RO, pompki . Wszelkie pokarmy, szczególnie te trudniej dostępne. Nawozy,sole, chemia (testy,uzdatnianie,polepszacze....). Akcesoria i części zapasowe do w/w sprzętu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2012, 08:21
Post: #7
RE: Sklep Intrnetowy
Widać, że nikt nie próbował nawet analizy rynku. Jeżeli chodzi o akwarystykę hm.....Sprzęt-trudno będzie sprzedawać poprzez sklep gdyż taniej nie wiadomo dlaczego dostanie się np. na allegro niż z rabatami od producenta (a hurtownia to odpada w ogóle)więc taki sklep nie będzie konkurencyjny nawet cenowo przy tej samej jakości towaru. Chemia i karmy-dla ryb-no to jedynie opłaci się gdy kupi się duże ilości i przepakuje. Zarobić idzie na zwierzętach wodnych i roślinach, bo dojście do handlarzy czy hodowców idzie sobie szybko wyrobić ale problemem jest z wysyłką, bo po za PKP i PKS to firmy kurierskie mają w regulaminach zakaz przewozu. Towar mniej znany to już w ogóle tragedia jak klient nie kojarzy producenta. A reszta to loteria-tzn. jakieś podłoża i inne cuda to szuka zbyt wąska grupka żeby to magazynować po wsze czasy. Analizę wykonałem nie z głowy tylko z praktyki własnej i kolegi znanego niemal wszystkim. Analizowałem również zbyt na allegro ogólnie. Co do innych towarów to sprawdzałem opcje karm dla psów i tu jest w ogóle porażka. Przedstawiciel handlowy odsyła do najbliższych hurtowni a te mają drożej od niektórych osób sprzedających detalicznie poprzez alegro gdzie jeszcze często jest dostawa gratis więc nie wiem jak można być wówczas konkurencyjnym.Na dziś to poradziłbym osobie chcącej sprzedawać poprzez sklep internetowy głębokie przemyślenie tego.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2012, 11:13
Post: #8
RE: Sklep Intrnetowy
ilość sklepów internetowych w akwarystyce, raczej świadczy o tym że się da Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2012, 16:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-08-2012 16:04 przez soft. Powód: Nowe informacje)
Post: #9
RE: Sklep Intrnetowy
Tak ale, może nieistotne ale wygląd sklepu (strony) jak i podział na kategorie też ma jako takie znaczenie. Adam napisał bardzo ciekawą rzecz - "Sprzęt-trudno będzie sprzedawać poprzez sklep gdyż taniej nie wiadomo dlaczego dostanie się np. na allegro niż z rabatami od producenta " To jest najdziwniejsze - skąd sa takie ceny na allegro - skoro biorąc od producenta czy też hurtownika dużymi ilościami z wyrobionym nie małym rabatem czasem nie idzie osiągnąć zbliżonej ceny a gdzie tu zarobić ?! Sam ostatnio brałem fluvala z sieci bo w hurcie nie miał bym tak tanio... przedstawiciel nie wierzył jak mu pokazałem paragon ze sklepu internetowego.

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2012, 17:45
Post: #10
RE: Sklep Intrnetowy
Zywczjnie towar kupuje się od importera, jak importer nie ma najtaniej, to znaczy że ktoś ma wyższe rabaty i od niego się kupuje, a jak nie to trzeba sobie samemu te rabaty wyrobić. Na allegro towar sięnei bierze z księżyca. Tutaj wychodzi zwykłe lenistwo sprzedawców, bo widzę tylko giełdę w czwartek i ewentualnie lokalną hurtownię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2012, 21:37
Post: #11
RE: Sklep Intrnetowy
Masło ja prowadziłem działalność i mi nie było za ciężko sprawdzić tego co napisałem. Pośrednik miał taniej niż jego importer sprzedawał w hurcie. Skoro ty wiesz lepiej to poradź gdzie taniej można dostać jak od pośrednika, bo importer ma drożej. Wszystko wiesz najlepiej a na giełdzie nigdy pewnie nie byłeś.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2012, 04:17
Post: #12
RE: Sklep Intrnetowy
Zwyczajnie, jak zadzwonisz do importera to da Tobie najniższe rabaty, i trzeba sprzedawać po kosztach, dopiero później przy większym obrocie da się zarobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2012, 09:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2012 09:24 przez Adam.)
Post: #13
RE: Sklep Intrnetowy
To Cie uświadomię-filtry wewnętrzne te najtańsze-importer-cena 15zł/szt nawet jak milion sztuk kupie-a jego pośrednik sklep int. Diodon-ten sam filtr sprzedawał za 12zł. A skąd wiem, że jego pośrednik-bo przy mnie płacił zaległości za sprzęt, bo mimo, że sprzedawał to nie był w stanie realizować tego super biznesu na bierząco. Normalnie mnie swą wiedzą osłabiasz, bo importer w życiu nie chciał zejść z ceny więc mi się opłacało kupić u jego pośrednika. Gdyby tak było jak Ty piszesz to handel byłby tylko wielkim zagarnianiem kasy a nie jest, bo ten sklep obecnie został zawieszony w funkcjonowaniu. To samo robi Luboń. Sprowadza kontener chińskiego sprzętu, który mi i sklepom nie opłaca się w ogóle odkupić na handel. Prowadząc sklep na stratach,bo na zero się tym sposobem nie wyjdzie(chociażby trzeba płacić np. ZUS) to albo trzeba mieć sporo odłożonej gotówki albo trzeba się liczyć z kontrolą urzędu skarbowego.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2012, 10:58
Post: #14
RE: Sklep Intrnetowy
Przykro mi Adamie że masz takie nie miłe doświadczenia,i dziękuje za słowa otuchy.Ja również siedzę parę lat w handlu zoologicznym więc analizę rynku zrobiłem,oprócz tego mam doświadczonych ludzi od reklamy i marketingu. Pytanie to zadałem żeby poznać opinie profesjonalistów.A o zaplecze finansowe się nie boje bo bez niego raczej się interesów nie zaczyna.A le to pewnie bardzo dobrze wiesz jako rekin handlu akwarystcznego

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2012, 11:23
Post: #15
RE: Sklep Intrnetowy
Adam, widzisz, podałeś przykład chińszczyzny, a z chińszczyną jest tak, że pomijając drobne przypadki, trzeba ją sprowadzać samemu, bo importer albo sprzedaje sam detaliście i w jego narzucie nie ma już miejsca na hurt dla internetowców, albo nastawiony jest na sprzedaż sklepom stacjonarnym.

Ale jeśli chodzi o marki europejskie to jest tak jak pisałem wcześniej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości