Odpowiedz 
Mn;Zn;Co;V;Cu;B;S;Mo;Cl;Ni - po ile mg/l nawozić tygodniowo?
02-08-2012, 15:26
Post: #1
Mn;Zn;Co;V;Cu;B;S;Mo;Cl;Ni - po ile mg/l nawozić tygodniowo?
Znalazłem informacje o Ca, K, Mg, N, P i Fe. Jeszcze potrzebuję informacji, ile stosuje się wymienionych w pytaniu mikroelementów.

Możesz dać jakiś link, gdzie jest napsane, albo napisać sam. Jeśli wszystkich norm nie znasz - napisz te, które znasz, choćby jedną. I tak będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2012, 18:14
Post: #2
RE: Mn;Zn;Co;V;Cu;B;S;Mo;Cl;Ni - po ile mg/l nawozić tygodniowo?
Za dużo kombinujesz, jak nie wiesz jak to dozować, to lepiej się za to nie zabieraj tylko kup gotowce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2012, 19:05
Post: #3
RE: Mn;Zn;Co;V;Cu;B;S;Mo;Cl;Ni - po ile mg/l nawozić tygodniowo?
Ja tam nie lubię lać chemii do akwarium...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2012, 19:13
Post: #4
RE: Mn;Zn;Co;V;Cu;B;S;Mo;Cl;Ni - po ile mg/l nawozić tygodniowo?
(02-08-2012 19:05 )adrian126 napisał(a):  Ja tam nie lubię lać chemii do akwarium...

Ciekawe jak by Twoje ryby wyglądały i czuły, jak byś przestał je karmić??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2012, 19:27
Post: #5
RE: Mn;Zn;Co;V;Cu;B;S;Mo;Cl;Ni - po ile mg/l nawozić tygodniowo?
(02-08-2012 18:14 )maslo_82 napisał(a):  Za dużo kombinujesz, jak nie wiesz jak to dozować, to lepiej się za to nie zabieraj tylko kup gotowce.

Nie przesadzaj. o nic trudnego. Wink Już nauczyłem się posługiwać kalkulatorem, jeszcze tylko kupię brakujące sole i przygotuję roztwory - to do makroelementów. A jeśli chodzi o mikro, to chyba faktycznie kupię jakiś nawóz zawierający wszystkie ważne mikroelementy, gdyż tutaj trudno jes dobrać tak niewielkie ilości substancji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2012, 19:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2012 19:46 przez adrian126.)
Post: #6
RE: Mn;Zn;Co;V;Cu;B;S;Mo;Cl;Ni - po ile mg/l nawozić tygodniowo?
No wiesz daję chemie ale staram się ją ograniczyć do minimum...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2012, 20:12
Post: #7
RE: Mn;Zn;Co;V;Cu;B;S;Mo;Cl;Ni - po ile mg/l nawozić tygodniowo?
Z kalkulatora jeszcze nikt niczego mądrego nie wyliczył Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2012, 21:46
Post: #8
RE: Mn;Zn;Co;V;Cu;B;S;Mo;Cl;Ni - po ile mg/l nawozić tygodniowo?
Kalkulator to raczej tylko w przybliżeniu. U mnie wyszło 2x w tygodniu 25 ml, ale z tego co wynika z pomiarów to jest to za duża dawka. Zwykle starcza ok 15-20ml, żeby utrzymać stężenie.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2012, 23:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2012 23:47 przez alarmowiec.)
Post: #9
RE: Mn;Zn;Co;V;Cu;B;S;Mo;Cl;Ni - po ile mg/l nawozić tygodniowo?
(02-08-2012 21:46 )piciu-p4 napisał(a):  Kalkulator to raczej tylko w przybliżeniu. U mnie wyszło 2x w tygodniu 25 ml, ale z tego co wynika z pomiarów to jest to za duża dawka. Zwykle starcza ok 15-20ml, żeby utrzymać stężenie.

Bo mogłeś źle założyć zużycie lub nie uwzględniłeś tego co w kranie . Dlatego kalkulator to przybliżenie bo tak naprawdę zużycia w danym zbiorniku nie znamy Smile
Może nie tyle nie znamy co na początku nie jesteśmy w stanie przewidzieć .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-08-2012, 00:00
Post: #10
RE: Mn;Zn;Co;V;Cu;B;S;Mo;Cl;Ni - po ile mg/l nawozić tygodniowo?
Co do zawartości w kranie to nie musiałem tego przewidywać bo leje wszędzie czyste RO. Co do zużycia poszczególnych substancji muszę się zgodzić. To wychodzi dopiero w praniu, a do tego zależy od ilości i rodzajów posadzonych roślin, ale także od ilości światła czy zawartości CO2. Teraz już znam ilości pobieranych przez rośliny substancji także nie jest to problemem ale trzeba do wszystkiego dojść metodą prób.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2012, 19:34
Post: #11
RE: Mn;Zn;Co;V;Cu;B;S;Mo;Cl;Ni - po ile mg/l nawozić tygodniowo?
(03-08-2012 00:00 )piciu-p4 napisał(a):  Co do zawartości w kranie to nie musiałem tego przewidywać bo leje wszędzie czyste RO. Co do zużycia poszczególnych substancji muszę się zgodzić. To wychodzi dopiero w praniu, a do tego zależy od ilości i rodzajów posadzonych roślin, ale także od ilości światła czy zawartości CO2. Teraz już znam ilości pobieranych przez rośliny substancji także nie jest to problemem ale trzeba do wszystkiego dojść metodą prób.

A ja musiałem przewidzieć to, co jest w kranie i uwzględnić przy obliczeniach na kalkulatorze. Taką samą twardość ogólną miała pewna woda mineralna (15* d), a zawartość wapnia w niej to 70 mg/l i magnezu - 14,5 mg/l. Tyle przyjąłem dla mojej wody... Wink I zaczynam od porcji x2 mniejszych, niż obliczone, i powolutku zwiększam, obserwując efekty. Tak to przemyślałem, Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak nawozić nawozami Aqua Art kuki102 5 20,216 13-10-2014 23:35
Ostatni post: bohen21
  od kiedy nawozić? norbisynss 2 8,036 01-06-2012 13:08
Ostatni post: norbisynss



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości