Odpowiedz 
Pomocy, trudny przypadek z roslinami
19-07-2012, 21:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2012 22:05 przez dawid_black. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Pomocy, trudny przypadek z roslinami
akwarium ma tydzień, i z dnia na dzień z roślinami coraz gorzej.
Podłoże bazalt pod spodem ziemia ogrodowa, pokrywa przerobiona 2x15W na niecałe 50litrów.
Nie posiadam butli, chciałem pociągnąc na węglu w płynie plus nawozy.

Na początku, po zasadzeniu lałem tylko Easy Carbo i naswietlałem ok 10 godzin. Po dwóch dnia było widać ze roślinom to nie służy, pojawiały sie przebarwienia. trzeciego dnia zastosowałem podwójną dawke EC oraz podwójne zalecane dawki K+, MacroRed, Ferro+z mikro firmy aqua art. Naświetlanie skróciłem do 6 godzin i tak do dnia dzisiejszego. Dziś jest 6 dzień.
Prędkość niszczenia trochę spowolniała ale nadal postępuje Sad
Ponadto woda jest zabarwiona, wchodzi w lekko brązowo żółtawy kolor, zrobiłem też małą podmiankę żeby zobaczyc czy zabrwienie ustąpi choć troche (jesli bylo spowodowane np ziemią ogrodową), ale nic się nie zmieniło. W dodatku widać taki jakby pyłek pływajacy i łapiący sie wszystkiego. Na roślinach robią się z niego ala malutkie mini nitki. Dziś zauważyłem tez na powierzchni powłoczke wygaldającą jak z kurzu...
Rece mi juz opadają, nie chciał bym wymarcia juz na samym starcie, nie mam niestety testów, ale woda z kranu standardowo twarda jak chyba wszędzie w poznaniu. Proszę was o jakies pomysły, gdyż niestety wczoraj nie udało mi sie dotrzec na spotkanie w malcie.


Na tym zdjeciu widac delikatnie jak osiada pyłek na marsyli
[Obrazek: 44636823.jpg]
Shot at 2012-07-19

[Obrazek: 49427199.jpg]
Shot at 2012-07-19

[Obrazek: 37016936.jpg]
Shot at 2012-07-19

[Obrazek: 89458069.jpg]
Shot at 2012-07-19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2012, 21:46
Post: #2
RE: Pomocy, trudny przypadek z roslinami
Na początku bardzo uważałbym z żelazem . Wygląda że chyba przedawkowałeś . Na starcie najbezpieczniejszy jest Potas . Na resztę trzeba uważać i mierzyć . Kup jednak testy na azotany i azotyny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2012, 20:22
Post: #3
RE: Pomocy, trudny przypadek z roslinami
generlanie nie wiem co sie dzieje, takiego przypadku jeszcze nie mialem. w kawa zostalo już moze z 40% roslin które chyba tez za długo nie pociągną.
Zrobiłem podmianke o 50% wody, po czym dodawałem EC i troche potasu, naświetlania nie zmienilem a rosliny wymierają.
Nie wiem czy to przypadkiem przez korzeń, moze on zabarwia i cos wydziela. Choc jest on z innego akwa a nie prosto z lasu.
Filtr jest aquafan 1plus czyli i tak dwa razy ponad stan mimo to nie potrafi przefiltrowac tego pływającego pyłku.
Nie wiem co zrobic, nawet gdybym mial zrobic restart zbiornika to nadal nie wiem co jest teraz przyczyną i czy drugi raz by sie to nie powtórzyło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości