Odpowiedz 
Problem z nurzańcem i rogatkiem
17-07-2012, 22:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2012 22:23 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Problem z nurzańcem i rogatkiem
witam serdecznie
czy ktoś może wiedział by dlaczego w akwarium takie roślinki jak nurzaniec i moczarka zaczęły marnieć ( niestety nie posiadam testów ), zaczęło się to jeszcze przed restartem mego baniaka a muszę nadmienić że rosły bardzo ładnie teraz po restarcie myślałem że dojdą do siebie ale niestety nie widać poprawy nurzaniec robi sie koloru czerwonobrązowego i marnieje, natomiast moczarka dostaje dziury na swych listkach Sad inne rośliny widać że ładnie ruszyły
112 litrów
Wyposażenie :
- lampa 4 X18 watt
- 3x18watt 865
- 1x18watt 840
- grzałka 150watt
- filtr kubełkowy AQUAEL UNIMAX 250
- filtr wewn. AQUAEL PATMINI do rozpylania co2
Podłoże :
- bazalt
- ziemia+glina+węgilel drzewny + lignit + K2SO4
Flora :
- kryptokoryna - sagittaria subulata - hedyotis salzmannii - ceratopteris cornuta - hydrokortylii leucocephala - hydrocotyle sp. japan
- susswassertang - limnofilia sessiflora - hygrophila difformis synema - limnofiliia pachnąca - Microsorium -nurzaniec
- moczarka - anubis - pistia - wgłębka
- mech java moss, phoenix moss i jeszcze jeden ( nazwy nie pamiętam )
Nawożenie :
- co2 podawane z butli
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2012, 00:15
Post: #2
RE: Problem z nurzańcem i rogatkiem
Zbiorniki na ziemi nawoziłem od samego początku zaczynając od potasu-(dziury w liściach)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2012, 23:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2012 23:11 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #3
RE: Problem z nurzańcem i rogatkiem
Zobaczymy co się będzie działo , poszły nawozy do akwa , a w szczególności potas

Po nawozach nie widać zmian z tymi roślinami tylko mech ruszył jak głupi .Może ktoś by mi podpowiedział jakie testy kupić by sprawdzić co się dzieje ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2012, 00:33
Post: #4
RE: Problem z nurzańcem i rogatkiem
Kh Gh , Ph , No2 , ewentualnie Po4 i Fe . Resztę jak ci siana zostanie . Ja używam Zooleka a jak chcesz więcej wydać to JBL
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2012, 00:38
Post: #5
RE: Problem z nurzańcem i rogatkiem
..... i jeszcze NO3
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2012, 00:40
Post: #6
RE: Problem z nurzańcem i rogatkiem
(24-07-2012 00:38 )Stiep napisał(a):  ..... i jeszcze NO3
No tak dość ważne Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2012, 16:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2012 19:05 przez Gerardos.)
Post: #7
RE: Problem z nurzańcem i rogatkiem
ok , dzięki postaram się je zakupić
Na dzień dzisiejszy zrobiłem trzy testy :
ph - 7,2
gh - 28
kh - 12
mam jeszcze na fe ale coś nie wychodzi mi bo kolor powinien wychodzić w róż ( tak jest na skali ) a wychodzi żółty a takiego nie ma
na skali
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości