Odpowiedz 
Malowanie tylnej ściany akwarium
07-12-2010, 22:19
Post: #1
Malowanie tylnej ściany akwarium
Cześć

Macie jakieś doświadczenia z malowaniem tylnej ściany akwarium? Jaka farba? itp. Tak, żeby ograniczyć do minimum efekt lustra.
Przerabiałem już folie przylepne, parafinę, taśmę klejącą. Teraz myślę o malowaniu Smile
Od razu zaznaczę, że wewnętrzne tła mnie nie interresują.
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2010, 23:04
Post: #2
 
Ja malowałem farbą w sprayu kiedyś ale nie pamiętam dokładnie jaką.
Wydaje mi się, że taką zwykła najtańszą.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2010, 02:28
Post: #3
 
Lustro patrząc z bocznej szyby czy od przodu? Bo szczerze mówiąc ja mam położoną czarną tekturę i lustra nie zauważam patrząc od przodu..ale może masz wyższe wymagania co do tego, a ja z kolei nie mam porównania Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2010, 06:56
Post: #4
 
Biter napisał(a):Lustro patrząc z bocznej szyby czy od przodu? Bo szczerze mówiąc ja mam położoną czarną tekturę i lustra nie zauważam patrząc od przodu..ale może masz wyższe wymagania co do tego, a ja z kolei nie mam porównania Smile
Oj, wymagania to ja mam spore Biggrin
Tektura mówisz. I przylega Tobie na całej długości? A czym przyklejałeś/mocowałeś?

[ Dodano: 2010-12-08, 05:57 ]
napadywacz napisał(a):W dawnych czasach jak miałem 5 baniaków w pracy też malowałem ,pamiętam wtedy to była olejnica,Trzymała nie, odparzała się natomiast nie fotografowałem zbiorników więc nie wypowiem się czy było lustro czy nie Rolleyes .
A w dzisiejszych czasach, to co masz z tył?
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2010, 09:32
Post: #5
 
W ostatnim baniaku tez miałem czarna matową tekturę, tą którą wykorzystuje się w np. w fotografii jako tła do zdjęć (ogólnie do dostania w sklepach z artykułami plastycznymi/malarskimi).
Nie przyklejałem jej w ogóle po prostu była wsunięta między akwa a ścianę.
Taka tektura jest dość sztywna, a moja na dodatek wcześniej przez kilka lata stała zrolowana, co spowodowało jej trwałe lekkie odkształcenie więc trzymała się na zasadzie sprężyny.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2010, 11:29
Post: #6
 
Ja przed przestawieniem baniaka miałem pomalowaną ścianę ale to był efekt całkowitej kompozycji teraz przestawiłem baniak i mam pomalowany styropian za tylną szybą efekt na fotkach dopiero będzie widoczny jak je zrobię nowym aparatem Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2010, 13:41
Post: #7
 
egzepoznan napisał(a):Ja przed przestawieniem baniaka miałem pomalowaną ścianę ale to był efekt całkowitej kompozycji teraz przestawiłem baniak i mam pomalowany styropian za tylną szybą efekt na fotkach dopiero będzie widoczny jak je zrobię nowym aparatem Smile
Z tym styropianem, to muszę spróbować. Może być ciekawe, bo styropian ma fakturę, która powinna być widoczna.
A tę czarną tekturę, co ma Pacmann i Biter, to muszę oglądnąć w sklepie.
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2010, 13:50
Post: #8
 
Mystik napisał(a):Oj, wymagania to ja mam spore Biggrin
Tektura mówisz. I przylega Tobie na całej długości? A czym przyklejałeś/mocowałeś?

A luźno położona jest bo chciałem mieć możliwość jej wyjmowania od czasu do czasu, rurka od filtra ja przytrzymuje, jest bardzo gruba (i sztywna) wiec wiecej nie trzeba. Dokładnie taka jak Pacman mówi - matowa kupiona w plastyku za kilka zł. (Artmat na 23 lutego, w tym samym budynku co ASP)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2010, 15:07
Post: #9
 
Ja też mam czarny karton jako tło. Dokładnie nie wiem co to jest, bo dostałem od Wojtasa ;p

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2010, 18:07
Post: #10
 
Jordan68 napisał(a):Ja też mam czarny karton jako tło. Dokładnie nie wiem co to jest, bo dostałem od Wojtasa ;p
No to generalnie już wiem co i gdzie atakować. Dziękuję.
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2010, 18:13
Post: #11
 
To nie jest karton ;]
Generalnie nie pamiętam jak to się nazywa ale efekt możesz zobaczyć na zdjęciach mojego zbiornika... mogę przynieść i kawałek ... albo jeżeli do małego akwa to całość ;p

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2010, 19:07
Post: #12
 
Codranger napisał(a):To nie jest karton ;]
Generalnie nie pamiętam jak to się nazywa ale efekt możesz zobaczyć na zdjęciach mojego zbiornika... mogę przynieść i kawałek ... albo jeżeli do małego akwa to całość ;p
Dzięki Codi. Jak masz taki kawałek 20x25cm, to byłoby OK, bo bym sobie sprawdził jak to wygląda. Co do odbioru, to się umówimy, bo dzisiaj to na pewno mnie nie będzie. Może w przyszłym tygodniu.
Koniec roku mnie zabija. Na nic nie ma czasu. W sumie to nawet dobrze, ale czasami to już mam dość :/
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2010, 20:05
Post: #13
 
A jak to inaczej nazwiesz ;P Karton jest chyba najbliższe =d

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2010, 11:40
Post: #14
 
Może coś takiego dać za szybę ?
Efekt może być ciekawy.

LINK - tektura falista w 17 kolorach

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2010, 12:14
Post: #15
 
Ja nie polecam;/ co prawda to jet tektura- ja mam jako tło coś jak kartka z bloku technicznego czarna i o wym 150x50. Wady są takie- trzymać się nie chce zbytnio a jak zalejesz gdzieś wodą to lubi się zmarszczyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości