Odpowiedz 
Podłoże
22-06-2012, 23:29
Post: #1
Podłoże
Witam serdecznie
prosił bym o pomoc w doborze podłoża do akwarium 112 litrowego ponieważ jestem przed restartem a chciałbym zrobić zielony baniaczek , wiele naczytałem się na ten temat a co za tym idzie jestem wygłupiony i nic nie wiem , prosił bym też o pomoc w doborze roślin, chciałem kupić sobie podłoże AQUA Substrate II+ i teraz zaczęły się schody ponieważ jest to aktywne podłoże z tego co się doczytałem i ponoć się go już nie przykrywa żwirkiem lecz sprzedawca w sklepie na kopaninie upiera się przy jego przysypaniu ponieważ posiadam kiryski , więc wydaje mnie się że można było by go zastąpić innym tańszym substratem jak już musi być przykryte tylko jakim ?Jakie roślinki byście zaproponowali ?
Musze tylko dopisać że wizualnie bardzo podoba mnie się podłoże AQUA Substrate II+ ( wyczytałem także że się rozpada po pół roku Sad )

Na dzień dzisiejszy posiadam :
Wymiary :
80x35x40

Wyposażenie :
- lampa 4 X18 watt
3 x philips TL-D 840
1 x osram L 865
- grzałka 50watt
- butla co2 30kg
- filtr kubełkowy AQUAEL UNIMAX 250
- filtr wewn. AQUAEL PATMINI do rozpylania co2

Obsada :
- około 14 neonów innesa
- 10 neonów czerwonych
- 3 kardynałki ( dostaliśmy w spadku a żal uśmiercić )
- 4 kiryski spiżowe
- 3 otoski
- 3 zbrojniki niebieskie
- 3 gupiki ( samce )
- parę krewetek RC

Podłoże :
- żwir ze żwirowni
- glina

Flora :
- kryptokoryna
- trawka
- trawka niska (nazwy nie znam )
- moczarka
- anubis
- pistia
- wgłębka
- paproć (nazwy nie znam )
- mech java moss, phoenix moss i jeszcze jeden ( nazwy nie pamiętam )

Nawożenie :
- co2
- nawożenie solami ( mikro makro )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 11:45
Post: #2
RE: Podłoże
No niestety pan sprzedawca wykazał się zupełną niewiedzą w temacie . Polecam artykuł w dziale "na dobry początek". Aktywne podłoża to nie tylko nawóz . Zmieniają parametry wody i dlatego są dedykowane do konkretnych typów zwierząt w nich hodowanych a także maja określony efekt wizualny. Zakrywanie tak ładnego podłoża piaskiem to barbarzyństwo Smile
Używam Substratu II i mam go już ponad 2 lata .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 12:13
Post: #3
RE: Podłoże
Do tematu trzeba podejść od trochę innej strony, trzeba sobie zadać pytanie, czy chcesz mieć zupę rybną, czy ładne roślinne akwarium z dobrym podłożem? Zwyczajnie czasem trzeba podjąć męską decyzję o pozbyciu się ryb w taki czy inny sposób. Zostawiłbym otoski i neony a z resztą coś zrobił.

inna spraw, że nie tyle martwiłbym się o kiryski, co o zbrojniki niebieskie bo zrobią taki syf że głowa mała.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 14:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2012 14:04 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #4
RE: Podłoże
To koledzy co byście zaproponowali ? ten substrat II +?
i pozbyć sie zbrojników ? i jakie roślinki do tego można by było zastosować ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 14:09
Post: #5
RE: Podłoże
ja mam do sprzedania amazonię, do tego akwarium to dwa worki starczą bez problemu, ale susbstrat II też jakoś da radę, ważne żeby była to wersja czarna, przy czym tego podłoża to raczej trzy worki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 14:40
Post: #6
RE: Podłoże
tak wiem ze 3worki ale one wyniosą ,mnie 180zł a amazonia to jeden worek tyle kosztuje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 15:06
Post: #7
RE: Podłoże
Jeden worek amazoni kosztuje 130zł ja sprzedaję po 120zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości