Odpowiedz 
akwarium na wymiar
18-05-2013, 07:39
Post: #31
RE: akwarium na wymiar
Aha...

Poczytałem wątki na kilku forach, razem ze zdjęciami z porównaniami, np. takie:
http://i50.tinypic.com/2z4n7dg.jpg

Czyli, jak dobrze rozumiem, Guardian (White) które oferuje Skorpion, to po prostu trochę czystsza wersja float, "jakość proporcjonalnie do ceny", etc.

U Skorpiona White jest droższe od float o 40%. OptiWhite jest droższe od White o 79%, czyli OW od float o 151%.

Każdemu wg. potrzeb i sądząc z wątków na innych forach są "die hard" zwolennicy jednego i drugiego, ale z uwagi na to, że u siebie i tak planuję pokrywę, wklejenie listewek wzmacniających na górze będzie ukryte pod pokrywą, a z listewkami na 140x40x35 można ze spokojem użyć 6mm. Przy 6mm grubości i z szlifem trapezowym + przeźroczysty silikon zakładam, że różnica między White (Guardian) a OptiWhite nie będzie u mnie aż tak widoczna, aby usprawiedliwiać różnicę w cenie, szczególnie, że nie robię akwa jakiegoś rafowego/z piaseczkiem, tylko bardziej niekonkursowy/domowy misz-masz.

Martwią mnie tylko wasze głosy tutaj, że Skorpion źle klei, że silikon wystaje i bąble są. Chyba odbiór będę z lupą robił.

--
110x30x35 Opti White 115L, Eheim biopower 240 (pre,wata Sera,LD,bio), deszczownia, Aquael APR200, dyfuzor Eheim 4002650, Aquael 150W, 3x21W 4000K-7000K, LED 16,2W green&blue, 2xRT-2, 2xRM84 Relpol, 2xProgramator czasowy DT03 DPM SOLID, 2x 40x40mm ArcticCooling 12V 12dB, pokrywa DIY 10mm PCW. 10 neonów Innesa, 10 razbor klinowych, 2 danio pręgowane, 2 mieczyki Hellera, 4 molinezje złote, 4 otoski przyujściowe, 4 kiryski panda, 3 kosiarki, 2 cierniooczki, 1 zbrojnik niebieski, 5 krewetek Amano, 12 Krwawych Helenek. Moje akwarium dzisiaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2013, 12:35
Post: #32
RE: akwarium na wymiar
Kiedyś natrafiłem na jego zdjęcie baniaka OW pyk koopiuje i wklejam do google grafika i co ? Zdjęcie nie było jego tylko jakiejś firmy z Lublina, no chyba że ten z Lublina skopiował od skorpiona tego już nie dociekałem, ale z opini z różnych forów nikt nie poleca skorpiona, bo jest to firma typu "Może nie najtaniej, ale JAKO TAKO"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2013, 13:29
Post: #33
RE: akwarium na wymiar
Nie rób u skorpiona bo robia tanio ale i bardzo słabo! Poszukaj tutaj na forum adresów bo już wcześniej była tutaj rozmowa na ten temat!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 13:48
Post: #34
RE: akwarium na wymiar
Wie ktoś może w jakich godzinach otwarta jest firma Jowi ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 14:36
Post: #35
RE: akwarium na wymiar
(18-05-2013 07:39 )escar napisał(a):  Aha...

Poczytałem wątki na kilku forach, razem ze zdjęciami z porównaniami, np. takie:
http://i50.tinypic.com/2z4n7dg.jpg

Czyli, jak dobrze rozumiem, Guardian (White) które oferuje Skorpion, to po prostu trochę czystsza wersja float, "jakość proporcjonalnie do ceny", etc.

U Skorpiona White jest droższe od float o 40%. OptiWhite jest droższe od White o 79%, czyli OW od float o 151%.

Każdemu wg. potrzeb i sądząc z wątków na innych forach są "die hard" zwolennicy jednego i drugiego, ale z uwagi na to, że u siebie i tak planuję pokrywę, wklejenie listewek wzmacniających na górze będzie ukryte pod pokrywą, a z listewkami na 140x40x35 można ze spokojem użyć 6mm. Przy 6mm grubości i z szlifem trapezowym + przeźroczysty silikon zakładam, że różnica między White (Guardian) a OptiWhite nie będzie u mnie aż tak widoczna, aby usprawiedliwiać różnicę w cenie, szczególnie, że nie robię akwa jakiegoś rafowego/z piaseczkiem, tylko bardziej niekonkursowy/domowy misz-masz.

Martwią mnie tylko wasze głosy tutaj, że Skorpion źle klei, że silikon wystaje i bąble są. Chyba odbiór będę z lupą robił.

Myślę że warto tutaj napisać o tym z czego się bierze cena zbiornika z OW. Otóż nie bierze się ona z ceny szkła, a z technologii wykonania zbiornika. Aby dobrze taki zbiornik wyglądał, musi mieć:
- szlifowane krawędzie
- każda krawędź, każdej tafli powinna być fazowana na 1mm, mało jest warsztatów w Poznaniu które mają maszyny które potrafią zrobić tak małą fazę bez wyszczerbiania szkła. Kiedy faza jest większa, to w jej miejscu spoina jest biała, co pogarsza walory estetyczne.
- każda krawędź, każdej tafli musi być polerowana inaczej jest mleczna poświata na spoinie
- klejenie powinno się odbywać z pierwszego przyłożenia szyb, inaczej powstają pęcherzyki w spoinie.
- nadmiar kleju powinien być wykrojony tak aby nawet najmniejsza ilość kleju nie wystawała po za krawędź bocznych szyb.

Nie wiem czy wszystko napisałem, ale to czy zbiornik jest wykonany z Guardiana czy z Pilkingtona, względem ceny nie powinno mieć większego znaczenia. To samo tyczy się wszelkiego rodzaju MIXów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2014, 14:13
Post: #36
RE: akwarium na wymiar
Wybaczcie, że tak odgrzebuje temat, ale ostatnio też miałem problem z akwarium na wymiar. Trochę się nalatałem za wszystkimi szklarzami i w końcu wybrałem Glass-land. (http://glass-land.pl/)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2014, 23:28
Post: #37
RE: akwarium na wymiar
Nikt nie wymienia Pana Pawelskiego , a jestem ciekaw waszej opini na jego temat
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2014, 23:45
Post: #38
RE: akwarium na wymiar
Aloo
Pan Grzegorz Powelski jest po prostu najlepszy .
G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2014, 00:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2014 00:14 przez edison.)
Post: #39
Odp: RE: akwarium na wymiar
(27-12-2014 23:45 )Grzegorz napisał(a):  Aloo
Pan Grzegorz Powelski jest po prostu najlepszy .
G.


A kto to jest? Firma? jakieś namiary?

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2014, 01:49
Post: #40
RE: akwarium na wymiar
Kto jak kto ale jak ty Edi zadajesz takie pytanie to już zupełna załamka Smile
Temat już wielokrotnie poruszany jedyne co cię usprawiedliwia to fakt że nie budowałeś dużego zbiornika bo wtedy wiedza i doświadczenie pana Grzegorza to pewny zbiornik Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2014, 09:55
Post: #41
RE: akwarium na wymiar
Teraz coś mi się przypomina z spotkań o p. Grzegorzu Smile a nazwiska nigdy nie wymieniono.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2014, 22:01
Post: #42
RE: akwarium na wymiar
A tak podstępnie zapytałem, kleił mój zbiornik i jestem bardzo zadowolony, z ceny również . Polecam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2014, 10:43
Post: #43
RE: akwarium na wymiar
Ja również jestem zadowolony z jego pracy.
Pzdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2014, 13:33
Post: #44
Odp: akwarium na wymiar
Mi się podoba szkło white od skorpiona,nie pisze o samym klejeniu bo wiadomo porazka) ale ostatnio zwariowali z cenami więc zamówiłem sobie w Jowi bo mam teraz blisko, a i tak będę musiał 2x odbierać akwa 90cm .

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 13:04
Post: #45
RE: akwarium na wymiar
szkło white do dobry wybór, choć trzeba przyznać że cenowo się to zmieniło
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości