Odpowiedz 
akwarium na wymiar
27-06-2012, 22:18
Post: #16
RE: akwarium na wymiar
Zostanę pewnie przy 10 mm ze wzmocnieniami, więc mam nadzieję że cena nie bedzię tak wysoka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2012, 12:22
Post: #17
RE: akwarium na wymiar
mam akw od Skorpiona, no cóż w paru miejscach jest przyklejona gazeta na szczęście na dnie, w kilku miejscach sylikon jest niedbale położony ale cóż wymagać za 150 zł za akw 185L.
wodę trzyma, nie cieknie. warto zamówić wzmocnienia z resztek OWSmile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2012, 21:08
Post: #18
RE: akwarium na wymiar
Czyli raczej Jowi. Wysłałem maila z zapyatniem o cenę ale na razie brak odpowiedzi. A wzmocnienia dam do takiego litrażu na wszelki wypadek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2012, 23:23
Post: #19
RE: akwarium na wymiar
W Jowi są teraz na przemian na urlopach i może dlatego brak odpowiedzi. Gdybym miał wybierać to stawiam na Jowi-a mam możliwość porównania obu źródeł.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2012, 13:04
Post: #20
RE: akwarium na wymiar
Muras rozmawiałam właśnie z panem Winckowskim (tym od Jowi) i powiedział że jak ma podany numer telefonu w mailu to oddzwania, a tak to nie odpowiada bo było tak że im się pośrednicy wpieprzali. Tak wiec prześlij maila ze swoim telefonem i się z Tobą skontaktują.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2012, 22:09
Post: #21
RE: akwarium na wymiar
Wielkie dzięki. Numeru w mailu nie podałem więc dlatego nie ma odpowiedzi. Prześlę numer i zobaczymy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2012, 22:49
Post: #22
RE: akwarium na wymiar
A ja mam złe doświadczenie z ta firma skoro ja tu już tak wymieniacie, mianowicie chciałem kupić sobie szybkę na wymiar... Dzwonie dzień wcześniej pytam czy maja "tak tak mamy dotniemy na miejscu" wysyłam znajomego przy okazji by zajechał a tam ***** wielka nie maja akurat 8mm :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 14:41
Post: #23
RE: akwarium na wymiar
Firma Skorpion to oszuści sylikon krzywo i niedbale położony, przednia szyba OW krzywo wyszlifowana każda szyba ma inna wysokość. Sylikon miał byc bezbarwny zrobił czarny. Nie polecam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 16:31
Post: #24
RE: akwarium na wymiar
Nie oszuści, tylko dostałeś to za co zapłaciłeś i tyle. Gówno robili, robią i będą robić tak długo jak to gówno będziecie kupować. Tyle temacie firmy Skorpion.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2013, 21:29
Post: #25
RE: akwarium na wymiar
No za 800zl to napewno malo zaplacilem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2013, 22:37
Post: #26
RE: akwarium na wymiar
ale 8 stów za co mógłbyś powiedzieć, bo jak za 2000L to mniej boli.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2013, 16:00
Post: #27
RE: akwarium na wymiar
Witam.

Poszukując firmy z okolic Poznania, która mogłaby zrobić mi akwarium na wymiar, przegrzebałem forum i trafiłem na wskazówki co do Skorpiona i JOWI. Jestem po wstępnym kontakcie z tymi firmami i dostałem wyceny akwarium jakie bym chciał zamówić (100x40x35), ale Skorpion mnie czymś zaskoczył.

Otóż JOWI podał wyceny na dwa typy szkła, float i OptiWhite. Te znam i wiem o co z nimi chodzi. Ceny powiedziałbym nie odbiegające od normy.

Natomiast Skorpion zaproponował szkło float, White i OptiWhite, przy czym ceny float w obu miejscach są niemal identyczne, OptiWhite z różnicą kilku procent, natomiast White oferowany przez Skorpiona stoi dokładnie pomiędzy ceną float, a OptiWhite.

Co to jest to White i czy ktoś brał je od Skorpiona? Googlałem szukając info o szkle typu "White" (np. OptiWhite vs. White glass, optiwhite a white aquarium glass, etc.) i w kółko wyskakuje TYLKO info o normalnym OptiWhite i ew. OptiWhite vs. zwykłe float. Na informacje o stricte "White" nie mogę trafić.

Wg. sprzedawcy ze Skorpiona "white" jest nieznacznie gorszy od OptiWhite i przy okazji dużo tańszy.

JOWI na moje akwarium (100x40x35=140l) proponuje 8mm float lub OptiWhite, Skorpion twierdzi, że 6 mm wystarczy i że przy 6 mm z White efekt będzie praktycznie identyczny jak przy 8mm z OptiWhite, szczególnie, że akwarium nie jest bardzo duże.

Co to jest to "white"? Smile Dziękuję za pomoc i ew. link do materiałów, gdzie można by coś więcej poczytać o tym typie szkła. Wujek Google mnie w tej kwestii, niestety, zawiódł.

--
110x30x35 Opti White 115L, Eheim biopower 240 (pre,wata Sera,LD,bio), deszczownia, Aquael APR200, dyfuzor Eheim 4002650, Aquael 150W, 3x21W 4000K-7000K, LED 16,2W green&blue, 2xRT-2, 2xRM84 Relpol, 2xProgramator czasowy DT03 DPM SOLID, 2x 40x40mm ArcticCooling 12V 12dB, pokrywa DIY 10mm PCW. 10 neonów Innesa, 10 razbor klinowych, 2 danio pręgowane, 2 mieczyki Hellera, 4 molinezje złote, 4 otoski przyujściowe, 4 kiryski panda, 3 kosiarki, 2 cierniooczki, 1 zbrojnik niebieski, 5 krewetek Amano, 12 Krwawych Helenek. Moje akwarium dzisiaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2013, 16:14
Post: #28
RE: akwarium na wymiar
rozwiąże Twoją zagadkę Wink wpisz w wujka - GUARDIAN GLASS !
pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2013, 22:37
Post: #29
RE: akwarium na wymiar
(17-05-2013 16:14 )thebandit napisał(a):  rozwiąże Twoją zagadkę Wink wpisz w wujka - GUARDIAN GLASS !
pozdrawiam

A ja zapraszam do Cz-wy Wink
Nie wiem jak z cenami w Poznaniu ,jednak u nas baniak o wymiarach 100x40x40 można załatwić z float za 100zł + przesyłka np PKS Exclamation

http://www.aquajura.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2013, 23:12
Post: #30
RE: akwarium na wymiar
a OW o wymiarach 90x40x40? jakiś namiar podaj
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości