Odpowiedz 
PH
23-10-2010, 08:24
Post: #16
 
Myślałam, że się pod ziemię zapadnę, bo nienawidzę ortów na forum. Spieszyłam się do pracy i nawet nie przeczytałam zanim wysłałam. Zawsze należy mieć pewne źródło przed podaniem informacji Wink No i trzeba jeszcze je potwierdzić, więc zajrzałam wczoraj do Antychowicza i opisuje to jako zrosty listków skrzelowych i wybroczyny.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2011, 01:34
Post: #17
 
Lermi napisała: "...Przeważnie w Amazonce nie ma roślin....bo podwyższają PH,..." Czyżby to wyjaśniało następujące zjawisko: leję do akwarium wodę o pH ok 7, natomiast pomiar wody w akwarium daje wartość 7.7-7.8 pH. Akwarium jest roslinne, rybki z rodziny kąsaczowatych, twardość ogólna 10 st., węglanowa 5 st., tylko ta zasadowość mnie przeraża. Stosowałem kiedyś szyszki olchy, liście dębu i coż, kolor wody się zmienił... Chciałbym obniżyć do około 6.0-6.5 PH. a wycięcie roslin nie wchodzi w grę Wink Mam zamiar trochę włożyć do filtra torfu. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z używaniem torfu jako wkładu filtracyjnego? Ile go musi być na 200 l akwarium?
Na razie o CO2 nie myślałem - za mało oświetlenia - 60W na 200l czyli < 0.5W na 1 l. Jeszcze jedna kwestia, na ile wpływ zwiększonej wartości pH ma niedostatek CO2 powodowany nadmiarem roślinności a na ile amoniak, który ma przecież właściwości podwyższające pH wody.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2011, 01:58
Post: #18
 
Ph zdecydowanie i głównie zależy od poziomu CO2 w wodzie miękiej . Im mniejsza twardosc weglanowa tym wachania Ph beda wieksze .Rosliny poprostu pobieraja Co2 z wody i dlatego Ph rosnie . Musisz dwac CO2 Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2011, 01:16
Post: #19
 
Muszę więc rozejrzeć się za CO2, poleciłbyś jakiegoś producenta/sprzedawcę w P-niu? Czy może czegoś poszukać na allegro?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2011, 09:39
Post: #20
 
Alarm ma zdecydowanie rację, to najłatwiejszy sposób kontroli PH Smile
Jako, że wymyśliłam sobie fajerwerki, to kupiłam sprzęt CO2 od gościa, który ma wszelkie różności. Co dla mnie bardzo ważne - wszystkie części pokazane są na zdjęciach, więc nie kupujesz z nadzieją że będzie pasowało. Bardzo mi też pomógł w skompletowaniu i zestawieniu tak, że działa do dzisiaj Wink Nr gg 5455451

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2011, 23:04
Post: #21
 
Dziękuję za informację Rolleyes , skorzystam z namiaru gg. Czy ta zasada dotyczy również oczka wodnego? Nigdy nie wpadłem na pomysł aby zbadać pH w oczku, w tym roku spróbuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2011, 08:59
Post: #22
 
Nie wiem, czy jest sens badać ph w oczku wodnym. To raczej zupełnie inna historia, niż akwarium. Musiałbyś bawić się z pomiarami przed deszczem i po deszczu Lol

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2011, 17:06
Post: #23
 
Rano i wieczorem bo słońce-rośliny mogą całe Co2 zużyć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 00:10
Post: #24
 
Jednym słowem - dane na pracę habilitacyjną Lol
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości