Odpowiedz 
EI nawożenie
04-06-2012, 21:10
Post: #1
EI nawożenie
Panowie mam pytanie. Postanowiłem w jednym z moich akwariów, dawnym wystroju Ameryka 144L, który lada dzień zmieni się w typowy roślinniak zacząć nawozić solami. Obliczyłem już potrzebne dawki i zamówiłem sole. Wyszło tak:
przy 2x w tygodniu po 25ml.
KNO3 25g
KH2PO4 3,5g
MGSO4 30g
plus płynne mikro intermagu
wszystko rozpuszczone w 500ml wody.

Pytanie moje jest takie od kiedy rozpocząć nawożenie?
Dodam, że w akwa podawane jest CO2 z butli, oświetlenie wynosić będzie 2x39W Arcadia plant pro.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2012, 00:39
Post: #2
RE: EI nawożenie
Pierwsze i podstawowe pytanie to jaką masz wodę wyjściową i jaką uzupełniasz bo skład wody przy obliczaniu soli do EI ma duże znaczenie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2012, 08:19
Post: #3
RE: EI nawożenie
Alarm mi chodzi przede wszystkim o to od kiedy nawozić. Obliczona ilość substancji jest na pewno odpowiednia. Sprawdzałem 3 razy przy podmiananch czyste RO.
W wielu wątkach jest to ładnie rozpisane, ale nigdzie nie ma od kiedy? Tydzień, 2 czy 3 od założenia?
Akwa będzie na starej wodzie, podłoże też w dużej części tylko przepłukane i wykorzystane z powrotem., filtr też działający.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2012, 10:17
Post: #4
RE: EI nawożenie
Według moich doświadczeń to podpierałem się testami NO3 kiedy stan był kilka dni zerowy to wiadomo że trzeba sypać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2012, 14:31
Post: #5
RE: EI nawożenie
W takiej sytuacji zależy to od obsadzenia i ilości światła i momentu podawania CO2 . W twoim przypadku nawoziłbym od razu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2012, 15:10
Post: #6
RE: EI nawożenie
Co do zielska to będzie:
rotala indica
hygrophila difformis
staurogyne sp.
hydrocotyle tripartita sp. japan
microsorium pteropus
taiwan moss
spiky moss
eleocharis acicularis

Dobra czyli zacznę podawać od razu, najwyżej żeby nie przesadzić to podam mniejszą dawkę i stopniowo będę zwiększał do docelowej.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kostka 30l - nawożenie BeastlyGoat 31 65,207 30-04-2015 15:55
Ostatni post: edison
  Nawożenie solami kuki102 9 15,798 20-05-2014 17:09
Ostatni post: fredy1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości