Odpowiedz 
Stelaż
28-05-2012, 22:55
Post: #1
Stelaż
Witam

Mam pytanko a mianowicie czy ktoś na forum ma możliwości i predyspozycje wykonania stelaża metalowego ?? (w poznaniu, lub też Gnieźnie bo dość często bywam)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 00:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2012 00:00 przez tom. Powód: Nowe informacje)
Post: #2
RE: Stelaż
właśnie odebrałem stelaż do zbiornika. wielkość stelaża 133x60x65 cm, profil 3x3 cm, grubość 3 mm, 6 nóg, malowany proszkowo na dowolny kolor. cena z dowozem 400pln. czekałem poniżej tygodnia. ślusarz z Lubonia, godny polecenia. aby nie łamać zasad forum więcej na priv.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 01:02
Post: #3
RE: Stelaż
wydaje mi się, że jeśli podasz adres i namiary na tego ślusarza, to bynajmniej nie złamiesz reguł forum a wręcz przeciwnie - zamieścisz cenną i interesującą wielu wiadomość!
pozdrowił
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 11:11
Post: #4
RE: Stelaż
Regał-120x40x200 5 półek na akwaria czyli minimum 15 zbiorników 40 litrowych-koszt 120zł ale trza samemu skręcić i pomalować. Produkcja własna.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 17:13
Post: #5
RE: Stelaż
Będę wdzięczny jak podasz namiary Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 17:20
Post: #6
RE: Stelaż
Mam obawy o moja podłogę czy wytrzyma (stara kamienica, drewniane belki stropowe trzymają tą konstrukcje tak mi się wydaje, w dodatku cala się zapadła na środku) wiec myślałem o zbiorniczku 150x50x60 czyli 450L.
Choć nie ukrywam ze śni mi się 150x80x50(60)h... i dla tego takie zapytanie o stelaż.
Jeśli możesz to faktycznie daj te namiary bo widzę ze są chętni Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 18:10
Post: #7
RE: Stelaż
Może przytwierdź stelaż do ściany, niech ona przejmie obciążenie jeśli podłoga taka słaba?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 21:47
Post: #8
RE: Stelaż
Mój stelaż wykonywał ślusarz z Lubonia p. Gożdziewski- tel. 502225667.
Młody, rzeczowy facet, firma rodzinna.

http://www.pkt.pl/s/lubon/3597434/gozdzi...rskie.html

Co do 450l w starym budownictwie... był bym bardzo ostrożny. Zawsze można poprosić o opinię na temat postawienia ponad pół tony w pokoju firmę, która administruję budynkiem i zna jego stan techniczny. Dolicz sobie wagę szafki, żwiru, skał, pokrywy, nie wspominam o sumpie. Czytałem o projektach w starym budownictwie, gdzie strop był specjalnie wzmacniany pod akwarium. Na forum mamy konstruktora, chwilowo mało aktywnego. Z drugiej strony tvn i polsat nie donosi o akwariach, które wpadają do pokoju przez sufit...

na pocieszenie, tu masz morski zbiornik kiviego (Akwarium ma 160 x 45 x h=45 ) na ŚCIANIE.
http://nano-reef.pl/topic/7489-370lfoto-story-kivi/

patrz post nr. 139, konstrukcja, widok ogólny... po tych obrazkach nic nie będzie takie jak dawniej...
http://nano-reef.pl/topic/7489-370lfoto-...e__st__120

wątek kiviego ośmielił mnie do poważnego rozważania założenia posolonego zbiornika. powoli kończę kompletowanie sprzętu. gotowość techniczna już wkrótce. właśnie znalazłem wątek poświęcony Foto- Story- kivi jako inspiratora do założenia własnego słonego zbiornika.
http://nano-reef.pl/topic/34782-kivi-czy...nspiracja/

Trochę popłynąłem...

Pozdr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2012, 02:11
Post: #9
RE: Stelaż
500 kg to sześciu ludzi . W takim razie jakbyś robił imprezę w takim domu to musiałbyś prosić o ekspertyzę budowlaną . Naprawdę wytrzymałość stropów liczona jest na wielokrotność takiego obciążenia zwłaszcza że akwarium chyba nie będzie stało na środku pokoju . Jakoś nikt się nie zastanawia nad tym jak buduje sobie szafę typu komandor w pokoju i ładuje w nią na maxa .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2012, 07:00
Post: #10
RE: Stelaż
Temat jeszcze do mojego przemyślenia bo podłoga jest faktycznie kiepska...Wystarczy ze lekko podskoczę na środku pokoju i już wszystko się trzęsie, czasem nawet drzwiczki od szafy się otwierają Smile
Może faktycznie zapytam administratora o stan i nośność tego stropu bo nie chciałbym wpaść do sąsiadów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2012, 10:46
Post: #11
RE: Stelaż
do tych 6 osób powyżej, dolicz większość składu członków imprezy rodzinnej, którzy podeszli podziwiać zbiornik...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości