Odpowiedz 
Nawożenie solami powracający temat
28-05-2012, 10:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2012 10:33 przez alarmowiec.)
Post: #1
Nawożenie solami powracający temat
Na roślinach akwariowych pojawiła się kolejna dyskusja na temat nawożenia solami . Podjęto też temat stosowania EI z uwzględnieniem wody wodociągowej .
Bardzo ciekawe spojrzenie na temat myślę że wielu osobom pomorze więc podaję link
Nawożenie akwarium HT

No i ciekawy kolejny kalkulator
Kalkulator składników EI
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2012, 12:23
Post: #2
RE: Nawożenie solami powracający temat
jakoś zbytnio nie widzę w tej dyskusji konstruktywnych opinii na temat stosowania EI z wodociągami, gdyż pojawia się stwierdzenie, że najlepiej zrobić Ro i mineralizować Wink
wolałbym, żebyśmy się między sobą podzielili swoimi obserwacjami :0
stosuje ktoś oprócz mnie sole do wodnegociągu??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2012, 15:03
Post: #3
RE: Nawożenie solami powracający temat
Stosuje od początku roku EI na kranówie przy 0,57 w/l i co2, nie mam odniesienia z RO więc nie mam porównania.
Po zakupie RO po wakacjach będę miał porównanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2012, 16:15
Post: #4
RE: Nawożenie solami powracający temat
Obecnie przy 0.5W/L i RO stosuję nawozy Easy-Life,które mają podane ilosć dodawanego poszczególnego składnika w mg/L(przykładowo 10ml potasu daje mi dawkę 4mg/L) i na razie nie mam zastrzeżeń. Niebawem przechodzę na sole i mam zamiar poprzez kalkulator chemiczny oprzeć się na tym systemie, więc sądzę,że się nie rozczaruje ani nie wdepnę w plagę glonówSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 11:46
Post: #5
RE: Nawożenie solami powracający temat
(28-05-2012 12:23 )czarex napisał(a):  jakoś zbytnio nie widzę w tej dyskusji konstruktywnych opinii na temat stosowania EI z wodociągami, gdyż pojawia się stwierdzenie, że najlepiej zrobić Ro i mineralizować Wink

Ten post jest raczej skierowany do osób mniej wiedzących na temat metody EI niż ty .
Mi się przydało przeczytanie tej dyskusji ponieważ
jest podsumowaniem i usystematyzowaniem obecnej wiedzy (może nie najnowszej ) na temat tej metody oraz zwraca uwagę na pewne zależności ( wpływ wody wodociągowej również ) wiec uważam że jest wart uwagi .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kostka 30l - nawożenie BeastlyGoat 31 64,450 30-04-2015 15:55
Ostatni post: edison
  Nawożenie solami kuki102 9 15,640 20-05-2014 17:09
Ostatni post: fredy1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości