Odpowiedz 
240 litrów do restartu
28-04-2012, 11:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2014 21:47 przez norbisynss.)
Post: #1
240 litrów do restartu
Hello:-) Witam... jestem tu nowy :-) Mam na imię Norbert. 28 wiosen już za mną:-P Przygodę z akwarystyką zacząłem już w wieku 10 lat:-) Początki były w 60 litrach... i te akwarium miałem aż do czasu kiedy poszedłem do internatu:-( i musiałęm je zostawić pod opieką siostry, która je "zdemolowała" i ostatecznie wydała:-( Po pięciu latach edukacji, ciągłej fascynacji podwodnym światem... zamieszkałem w Poznaniu, znalazłem pracę, w której pracuję do dzisiaj:-)... założyłem sobie 112 litrowy podwodny świat... taka "zupa rybna" z duuużą ilością roślin... kochałem to akwarium i mogłem na nie patrzeć godzinami:-) To nie wystarczyło:-P Około pół roku temu wymieniłem 112 l na 240 l :-) i zaczęły się kłopoty:-( :-( :-( Które chcę w końcu przerwć... tzn. chcę zrestartować zbiornik i "zacząć od nowa". Problemem okazało się światło:-( Mam standardową obudowę z oświetleniem 2x 30W (Aqua-glo, flora-glo):-( :-( :-(... początkowo myślałem, że da radę:-( Roślinki pomimo podawania Garnier Plantów z miesiąca na miesiąc umierały:-( Obecnie zostały mi nużańce i żabienice:-( Początkowo przez 3 miesiące wszystko rosło jak szalone... jeszcze na domiar złęgo dociemniłem wszystko czarnym bazaltem:-( Ogólnie porażka na całej lini. Rybki ogólni zdrowe, rosną i jest ok, nie chorują:-( Ale przygnębia mnie obraz akwarium:-( Ogólnie rzecz biorąc porażka na całej lini:-( na początku maja biorę się ostro do roboty:-) I potrzebuję pomocy:-) Plan jako tako już mam... ziemia ogrodowa, na to żwir kwarcowy:-) Korzenie mam, nawet dużo:-) Zmienię obsadę... tak wstępnie na brzanki pięciopręgie (mam pięć), zwinniki jarzeńce (już 4 mam), kiryski (mam ok 7) i jakieś pielęgniczki( kakadu, ramirezki lub jakieś inne "małe"- dokupię)... Problem tkwi w pokrywie, chciałbym ją przerobić (więcej światła)... ale nie wiem jak:-( Jestem leworęki jeśli chodzi o majsterkowanie i elektrykę... Jest może Ktoś na forum kto wie jak to zrobić? Nie chcę też przesadzić, bo nie stać mnie na razie na inwestycję w CO2:-( Chce żeby było dobrze:-( ps. resztę obsady będę miał do wydania:-) Pozdrawiam... pomocy!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2012, 14:16
Post: #2
RE: 240 litrów do restartu
Może podczas doboru roślin, zwróć uwagę na ich zapotrzebowanie na światło... jest bardzo wiele różnych, ciekawych roślin które nie mają wielkich potrzeb świetlnych...np. Kryptokoryny.
Dokładanie świetlówek do tej obudowy nie powinno przysparzać problemów. Możesz dokupić zestaw (uchwyty, statecznik, oprawki i odpowiednią świetlówkę).. złożenie tego jest dziecinnie proste.
W kwestii CO2 - możesz zrobić sobie bimbrownie... potrzebne są dwie butelki np po Coli, wężyk, kostka napowietrzająca, zaworek zwrotny(żeby się nie cofało) coś do regulacji przepływu gazu...Koszty niewielkie a działa Smile.
Pomyśl o jakimś podstawowym nawozie.

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2012, 19:54
Post: #3
RE: 240 litrów do restartu
"Dokładanie świetlówek do tej obudowy nie powinno przysparzać problemów. Możesz dokupić zestaw (uchwyty, statecznik, oprawki i odpowiednią świetlówkę).. złożenie tego jest dziecinnie proste."... i właśnie o to chodzi, że dla mnie jest mega skomplikowane:-( Czytałem, że można przerobić... ale się nawet za to nie zabieram, bo po prostu nie znam się na tym kompletnie... interesuję się ogólnie zoologią, przyroda i polskim rockiem:-P Elektronika i majsterkowanie to dla mnie nie mój świat, nie umiem i się za to nie zabieram:-( jeżeli chodzi o CO2, to byłem zadowolony z EasyCarbo i chyba chciałbym kontynuować... w 112 litrach, przy standardowym oświetleniu 2x 18W (AquaGlo i FloraGlo) rośliny rosły mi jak szalone, pięknie zielone i bujne... używałem EasyCarbo, GarnierPlanty... makro i mikro i naprawdę było idealnie... w 240 bajka się skończyła:-( Chciałbym kontynuować to nawożenie, bo w praktyce naprawdę się sprawdziło:-) Tylko brakuje mi światła:-( Myślę, że jeszcze jedna świetlówka w oprawie by mi w tym pomogła... i w tym tkwi problem:-( Szukam kogoś, kto by mógł mi pomóc w przerobieniu pokrywy... ps. Chętnie wysłucham każdej porady jeśli chodzi o moje akwarium:-) Pozdrawiam:-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2012, 20:18
Post: #4
RE: 240 litrów do restartu
Cześć.
Mogę pomóc z zamocowaniem wszystkiego.
Powiedz jak długą masz pokrywę. Dobierzemy ci coś.
Jeśli chodzi o dobór jarzynówek(jakość) to niech wypowiedzą się koledzy, bo ja kupuję zwykłe dzienne.

Don't stop
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2012, 20:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2012 10:53 przez norbisynss.)
Post: #5
RE: 240 litrów do restartu
Hej :-) Obudowa Wromak 120 x 40 cm, akwarium 120 x 50 x 40...
Plan już jest 2x 54W T5 = 0,45W/L, ziemia ogrodowa pod żwirek kwarcowy (0,2-0,5mm), korzenie, kokosy i duuuużo roślin:-) Odpalam w następnym tygodniu:-) W razie czego 2x 30W T8 będzie dodatkowo czekało do doświetlenia kiedy zdecyduję się na CO2:-) Jeżeli chodzi o aranżację jeszcze dokłanie nie mama opcji:-( Chcę "dzicz":-) Z roślinek mam na razie nurzańce i jakieś żabienice które rosną w "starym" akwarium:-) Pozdrawiam :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2012, 21:53
Post: #6
RE: 240 litrów do restartu
Jak na żwirek przykrywający ziemię to 0,2-0,5 jest zdecydowanie zbyt drobny powinien mieć granulacje 2-4mm chyba że to tylko pomyłka w opisie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2012, 22:56
Post: #7
RE: 240 litrów do restartu
Ok... przepraszam... chodziło o 2-5mm:-P Ale kolega czujny:-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2012, 23:04
Post: #8
RE: 240 litrów do restartu
norbisynss napisał(a):Jak ktoś ma Facebook,a to podaje link do albumu gdzie są zdjęcia jeszcze początku 240L... potem było już tylko gorzej... http://www.facebook.com/media/set/?set=a...611&type=3 )

Nie każdy ma profil na facebooku. Jak chcesz pokazać foty to lepiej wklej je na forum.
Tu masz instrukcję wklejania: Instrukcja wklejania fotek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2012, 23:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2012 23:27 przez norbisynss. Powód: Nowe informacje)
Post: #9
RE: 240 litrów do restartu
Tak wyglądało na początku... jakieś ponad pół roku temu:-) Aktualnego nie wrzucę:-P Na bieżąco będę pokazywał Wam etapy mojego restartu:-)


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiana aranżacji bez restartu Chilus 10 20,698 31-10-2014 23:13
Ostatni post: trofek1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości