Odpowiedz 
Zrób to sam
02-12-2010, 10:16
Post: #1
Zrób to sam
Witam
Chcę sobie zrobić pokrywę oświetleniowa na akwarium ze spienionego PVC i teraz moje pytanie , czy ktoś z Was robił już cosik takiego i gdzie można w Poznaniu lub okolicy dostać docięte na wymiar spienione PVC?

Pozdrawiam

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2010, 11:53
Post: #2
 
Witam ja robiłem pokrywę 100 x 40 x 40 z PCV towar pocięty zamawiałem w firmie Konsil w Przeźmierowie wyszło mnie to 100 zł a projekt masz? ja bazowałem na konstrukcji Rateza + wzmocnienia z wkrętów Smile zresztą jak chcesz zobaczyć no problemo zapraszam do obejrzenia Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2010, 19:53
Post: #3
 
Tez na poczatku o tym myslałem ale po przypatrzeniu sie podobnym konstrukcjom zrezygnowałem na rzecz aluminiowej ramy - solidnie i funkcjonalnie (trochę na wzór pokryw aluminiowych diversa), tyle że trochę drożej (razem z detalami, okleiną, tworzywem do przykrycia itd wyszło trochę powyżej 200 zł) ale tez potencjalnych problemów unikniesz. Ale każdy ci inną opinie tu wygłosi zapewne bo i każdy na coś innego zwraca uwagę Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2010, 21:35
Post: #4
 
Biter napisał(a):Tez na poczatku o tym myslałem ale po przypatrzeniu sie podobnym konstrukcjom zrezygnowałem na rzecz aluminiowej ramy - solidnie i funkcjonalnie (trochę na wzór pokryw aluminiowych diversa), tyle że trochę drożej (razem z detalami, okleiną, tworzywem do przykrycia itd wyszło trochę powyżej 200 zł) ale tez potencjalnych problemów unikniesz. Ale każdy ci inną opinie tu wygłosi zapewne bo i każdy na coś innego zwraca uwagę Smile
Podrzuć jakieś szczegóły. Z czego to faktycznie robiłeś. Może być w innym wątku, żeby tu nie zaśmiecać.
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2010, 21:53
Post: #5
 
Mystik napisał(a):Podrzuć jakieś szczegóły. Z czego to faktycznie robiłeś. Może być w innym wątku, żeby tu nie zaśmiecać.

Może tutaj bo proste jest. Aluminiową ramę (wysokość 12cm) wyrysowałem i zleciłem ślusarzowi (odebrałem gotową już zmontowaną, zapłaciłem 80zł + flacha), w środku dokręciłem: oparcia na całej powierzchni (juz miałem nawiercone otwory, dodałem tylko uszczelkę z grubej warstwy silikonu), podpórki górne na pokrywę oraz prowadnice do belki oświetleniowej. Na góre położyłem luzem w dwóch kawałkach przycięte bardzo sztywne a zarazem lekkie plastikowe płaty (od znajomego ale może to być też np plexi albo PCV). Całość pokryłem z zewnątrz zwykłą czarną okleiną z castoramy. Wygodne to, funkcjonalne i jak sądzę długowieczne a wilgoć temu niestraszna.
Główne moje zastrzeżenie do pokrywy z PCV była nadmierna elastyczność ramy z stąd takie rozwiązanie, wiec może i PCV wystarczy po wspomnianym przez Egzepoznan wzmocnieniu Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2010, 23:01
Post: #6
 
Biter napisał(a):Może tutaj bo proste jest. Aluminiową ramę (wysokość 12cm) wyrysowałem i zleciłem ślusarzowi (odebrałem gotową już zmontowaną, zapłaciłem 80zł + flacha)..
Pstryknij ze trzy zdjęcia i podaj cynk do ślusarza Smile
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2010, 00:21
Post: #7
 
Mystik napisał(a):
Biter napisał(a):Może tutaj bo proste jest. Aluminiową ramę (wysokość 12cm) wyrysowałem i zleciłem ślusarzowi (odebrałem gotową już zmontowaną, zapłaciłem 80zł + flacha)..
Pstryknij ze trzy zdjęcia i podaj cynk do ślusarza Smile

Fotki dam jak wróci mój aparcik (od razu dam foty akwa), co do ślusarza to namiaru jako takiego nie mam bo to był znajomy znajomego niejaki pan Genio z teatru w stolicy (bo bywam tam czasami i z stad też taka lokalizacja), ale myślę ze każdy ci takie cos bez problemu wykona, ślusarzów jest w pozen sporo.

Wzorowałem sie mocno na tym: http://www.diversa.info.pl/zasoby/grafik...la-tyl.jpg tyle że samą ramę mocno uprościłem
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2010, 08:45
Post: #8
 
Biter napisał(a):Wzorowałem sie mocno na tym: http://www.diversa.info.pl/zasoby/grafik...la-tyl.jpg tyle że samą ramę mocno uprościłem
Dzięki. A powiedz, czy ta Twoj apokrywa zachodzi na szyby boczne, czy jest nałożona na górne krawędzie?
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2010, 11:24
Post: #9
 
egzepoznan napisał(a):Witam ja robiłem pokrywę 100 x 40 x 40 z PCV towar pocięty zamawiałem w firmie Konsil w Przeźmierowie wyszło mnie to 100 zł a projekt masz? ja bazowałem na konstrukcji Rateza + wzmocnienia z wkrętów Smile zresztą jak chcesz zobaczyć no problemo zapraszam do obejrzenia Smile


Dzięki za namiary , dziś tam jadę zamówić towar i w weekend zabiorę się za robienie pokrywy Smile
Zobaczymy co mi z tego wyjdzie Smile

ps. czym najlepiej szpachlować dziury po wkrętach itp?

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2010, 13:09
Post: #10
 
Mam nadzieję , że dzielisz klapę na dwie części ? i z jakiej grubości chcesz robić ? Smile a co do wkrętów załóż zaślepki dajesz na pokrywę okleinę ? to i tak ich nie będzie widać Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2010, 15:02
Post: #11
 
niestety w Konsil w Przeźmierowie nie maja zadnych odpadów ze spienionego pcv minimalne zamowienie to cala plyta 3,5x2 m (potna bez problemow) ale to na 4-5 pokryw by starczylo wiec musze szukac dalej Sad

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2010, 15:03
Post: #12
 
Jeszcze gdzieś na Starołęce sprzedają ale nie pamiętam nazwy wklep w google i szukaj Smile

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2010, 16:08
Post: #13
 
Mystik napisał(a):Dzięki. A powiedz, czy ta Twoj apokrywa zachodzi na szyby boczne, czy jest nałożona na górne krawędzie?
tak, zachodzi na szyby boczne ok 1cm - dzięki czemu nie lata na boki jak cos majstruje w akwa Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2010, 02:32
Post: #14
 
Już kiedyś podawałem PCV Plexi firma HilArt na Bukowskiej przy jednostce wojskowej (możecie się na mnie powołać ) . Zresztą właściciel to też akwarysta na forum "King of glon"
Ja swoje pokrywy robię z aluminium . Jak znajdę trochę czasu to wrzucę zdjęcia . Wychodzi drożej bo aluminium niestety trzeba anodować żeby jakoś wyglądało .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2010, 09:28
Post: #15
 
O dzięki za namiar , ale tam maja płyty ze spienionego PCV czy tylko plexi ?

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości