Odpowiedz 
nicienie, wypławki pomocy!!!
13-04-2012, 20:35
Post: #1
nicienie, wypławki pomocy!!!
czy zna ktoś sprawdzony sposób na walkę z nicieniami i wypławkami?? w akwarum są tylko krewetki babaulti i RC oraz 4 helenki

200l
20l
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2012, 20:36
Post: #2
nicienie, wypławki pomocy!!!
Na wypłaci słyszałem ze można robić pułapki , z mięsa Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2012, 21:18
Post: #3
RE: nicienie, wypławki pomocy!!!
na wypławki dobre są neonki, bojowniki i prętniki, są dla nich przysmakiem. jeśli chodzi o nicienie to skąd wiesz że je masz?? chcesz walczyć z nicieniami w układzie pokarmowym krewetek??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2012, 21:29
Post: #4
RE: nicienie, wypławki pomocy!!!
Na wypławki polecam NoPlanarię, zastosowałem z pozytywnym skutkiem.
Co prawda różnie sie mówi o jej skuteczności i skutkach ubocznych (była chyba nawet dyskusja na ten temat), ale moim zdaniem działa skutecznie. Dodam tylko, ze ja prowadziłem trucie wypławków w akwarium bez ryb i krewetek, a po kuracji wymieniłem 90 procent wody na świeżą.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2012, 21:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2012 21:47 przez dario263.)
Post: #5
RE: nicienie, wypławki pomocy!!!
bohen21
na wypławki dobre są neonki, bojowniki i prętniki, są dla nich przysmakiem. jeśli chodzi o nicienie to skąd wiesz że je masz?? chcesz walczyć z nicieniami w układzie pokarmowym



tak mi sie wydaje ze to nicienie , takie małe glizdeczki ok 5mm do 1 cm pełzające i wijące się po szybach akwa, przygarnąłem to dziadostwo od klienta co mi roslinkę upchnął (przynajmniej po zakupie rosliny sie pojawiło)

200l
20l
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2012, 09:27
Post: #6
RE: nicienie, wypławki pomocy!!!
to wypławki czy nicienie? Wypławki w sumie krzywdy nie robią tylko paskudnie wyglądają... ja osobiście pomyślałbym nad czymś co je zje... Smile

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2012, 10:31
Post: #7
RE: nicienie, wypławki pomocy!!!
wypławki to raczej na szybach nie siedzą tylko w podłożu filtrze itp, najczęściej je widać właśnie w podlożu albo wijące się w toni wody, jeśli chodzi i nicienie to bytują w układzie pokarmowym ryb i są widoczne pod mikroskopem, spotkałem się kiedyś z żyjątkiem zwanym nicieniem mikro trzymanym chyba w roztworze mleka i wody i niby to też był pokarm dla narybku ale to niech się wypowiedzą osoby bardziej się znające i cześciej z tym bytująceSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2012, 19:59
Post: #8
RE: nicienie, wypławki pomocy!!!
Jeżeli są to białe "glisty" długości kilku milimetrów i bytują grupowo na szybie, to są to nicienie. Wypławki są grubsze, dłuższe i żyją głównie w podłożu, pojedyncze egzemplarze wypełzają na filtr, szyby lub inne przedmioty znajdujące się w akwarium.
Nicienie nie stanowią zagrożenia dla krewetek, a rozwijają się w akwarium głównie dlatego, że nie ma w nich ryb dla których stanowiły przekąskę.
Warto ograniczyć karmienie w akwarium lub przegłodzić krewetki przez kilka dni. Nie można zapomnieć o czyszczeniu podłoża i podmianach wody.
Więcej tutaj.
--
Rafał
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2012, 21:10
Post: #9
RE: nicienie, wypławki pomocy!!!
Wypławkami nie jest tak różowo . Ostatnio zdarzają się z importu z Azji podróżujący "na gapę" które mogą być niebezpieczne dla krewetek a nicienie nie chodzą po szybach Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Małżoraczki i nicienie rafknaf 15 34,309 30-04-2011 10:30
Ostatni post: rafknaf



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości