Odpowiedz 
Jaki reduktor do CO2
13-01-2011, 22:09
Post: #16
 
Trochę zbaczając z tematu mam dwa pytania:
1. Czy jak kupię ten reduktor z dławikiem polecony przez Marcina, to jedyne co jeszcze potrzebuję to: butla, elektrozawór, wężyki i dyfuzor? W zestawach na allegro dodają jeszcze liczniki bąbelków i zaworek przeciwzwrotny, czy one też są potrzebne?
2. Pytanie techniczne. Jeśli dobrze rozumiem to: reduktor zmniejsza ciśnienie do 4 bar, dławik jest jak kran i nim nastawia się ilość wypływającego CO2, gdy elektrozawór jest otwarty za dławikiem CO2 ma w przybliżeniu ciśnienie atmosferyczne. Mam wiec pytanie czy, gdy elektrozawór zamyka przepływ to ciśnienie za dławikiem systematycznie wzrasta do poziomu 4 bar, to po otwarciu przepływu przez elektrozawór w pierwszym momencie podawana jest większa ilość CO2, aż ciśnienie za dławikiem spadnie do ciśnienia atmosferycznego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2011, 03:26
Post: #17
 
Asia napisał(a):Jeśli dobrze rozumiem to: reduktor zmniejsza ciśnienie do 4 bar, dławik jest jak kran i nim nastawia się ilość wypływającego CO2, gdy elektrozawór jest otwarty za dławikiem CO2 ma w przybliżeniu ciśnienie atmosferyczne. Mam wiec pytanie czy, gdy elektrozawór zamyka przepływ to ciśnienie za dławikiem systematycznie wzrasta do poziomu 4 bar, to po otwarciu przepływu przez elektrozawór w pierwszym momencie podawana jest większa ilość CO2, aż ciśnienie za dławikiem spadnie do ciśnienia atmosferycznego.
No jestem pod wrażeniem dokładnie tak to się dzieje tylko z małym zastrzeżeniam cisnienie jakie się stabilizuje za otwartym zaworem jest troszczkę wyższe od atmosferycznego wynika ono z ciśnienia wody -to dla Mistyka ) no i jeszcze jeden szczegół reduktor który polecał Marcin działa trochę inaczej tzn. ciśnienie za nim można ustawić dowolne a szczególnie niższe niż te 4 bary . Ja staram się ustawić najniższe jeszcze stabilne . Wtedy zjawiska przez ciebie opisane są mniej dotkliwe .

Asia napisał(a):W zestawach na allegro dodają jeszcze liczniki bąbelków i zaworek przeciwzwrotny, czy one też są potrzebne?
Lisznik babelków - to zalezy od rodzaju dyfuzora jaki zastosujesz . Wiekszośc ma juz w swojej konstrukcji licznik a zaworek przeciw zwrotny ma zapobiec zalaniu w momencie gdy nam się gaz skończy ale to może sie zdarzyc tylko w przypadku bimbrowni w instalacjach z butlą nie potrafię sobie wyobrazić zeby mogło się cos zalać no chyba że butla
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2011, 11:51
Post: #18
 
alarmowiec napisał(a):No jestem pod wrażeniem dokładnie tak to się dzieje tylko z małym zastrzeżeniam cisnienie jakie się stabilizuje za otwartym zaworem jest troszczkę wyższe od atmosferycznego wynika ono z ciśnienia wody -to dla Mistyka
Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Z tym ciśnieniem to wiem, że jest takie jak ciśnienie w wodzie na poziomie wypływu powietrza z układu, ale nie chciałam się rozpisywać dlatego pisałam że w przybliżeniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2011, 01:28
Post: #19
 
Nie ma aktywnych linków na allegro z wątku, więc pozwolę sobie wkleić link do zestawu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0984...e1c2e.html
Warte kupienia?
Jeszcze jedno pytanie, butla CO2 1,5 kg na 200l akwarium, na jak długo starczy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2011, 01:34
Post: #20
 
henrykc napisał(a):Nie ma aktywnych linków na allegro z wątku, więc pozwolę sobie wkleić link do zestawu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0984...e1c2e.html
Warte kupienia?
Jeszcze jedno pytanie, butla CO2 1,5 kg na 200l akwarium, na jak długo starczy?
Warte. Ma wszystko co potrzeba. Mam też taki zaworek i uważam, że jest całkiem, całkiem.
Na jak długo? To zależy od tego ile będziesz dawał. A to zależy od tego jak będziesz rozpuszczał i jakie efekty chcesz uzyskać. Może tobie wystarczyć zarówno na miesiąc, jak i na pół roku.
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2011, 02:23
Post: #21
 
Faktycznie cena jest dobra i masz kompletny zestaw . Musisz jednak po zakupie wszystko obadać bo zwłaszcza zaworki precyzyjne często nie zamykają się dostatecznie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2011, 04:03
Post: #22
 
Moim zdanie troche zawyżona cena za ten reduktor.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2011, 13:53
Post: #23
 
Jak rozumiem to nie tylko reduktor ale równiez elektrozawór i regulatorek precyzyjny .Moze ja albo kolega zle zrozumiał . Jesli ja to jak rozumiem na Wołczyńskiej 50 będzie taki komplet tańszy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2011, 19:43
Post: #24
 
Nie wiem ile kosztuje u nich zaworek precyzyjny ale reduktor i elektrozawór mają taniej Smile
http://allegro.pl/reduktor-argonu-co2-mi...55529.html
http://allegro.pl/elektrozawor-230v-co2-...73115.html
Pewnie nie wszystkim przypadnie taki zaworek do gustu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2011, 00:37
Post: #25
 
Tak tylko ten elektrozawór nie nadaje się do akwarystyki tylko tak jak w tytule do Mig Maga . Tej mocy cewka przy pracy ciągłej (a taka jest wymagana ) ulegnie spaleniu .
Do elektrozaworów do akwarium sama cewka kosztuje tyle co ten elektrozawór a koszt kompletu jest znacznie wyższy bo i sam elektrozawór musi byc zupełnie innej konstrukcji. Więc ameryki raczej nie odkryłeś Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2011, 00:52
Post: #26
 
Czyli ten elektrozawór powinien tak wyglądac ??
http://www.spawsc.pl/files/miniatury/v-221-06.JPG
Oto opis
Zawór 2/2 sterowany elektromagnetycznie,
normalnie zamknięty,
powrót sprężyną,
przyłącze 1/8"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2011, 01:26
Post: #27
 
Hm w tym przypadku nie chodzi o wygląd tylko to co jest na nim napisane . I ten akurat się nadaje Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2011, 01:49
Post: #28
 
Mystik, alarmowiec, norbi1222, dziękuję za odpowiedź, chyba się zdecyduję na ten zestaw. Gość sprzedaje z Lublina, więc dojdą koszty przesyłki, ale coż, czego się nie robi dla naszych 'podopiecznych'. W innym wątku wspominałem, że zestaw będzie używany w 200 l akwarium z kąsaczowatymi, w którym nie mogą zapanować na pH, średnie 7.8, więc CO2 służyłby nie tylko do nawożenia roślin, ale również do obniżenia pH. (TWO - 10, TWW - 5).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy ma ktoś reduktor z rotametrem?? maslo_82 6 11,493 22-01-2012 00:03
Ostatni post: maslo_82



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości