Odpowiedz 
Podmianki z RO
19-03-2012, 19:07
Post: #1
Podmianki z RO
Jakie proporcje stosujecie?

Chciałbym szybko zbić PH nie szkodząc rybom - czyste RO do podmian się nadaje?

L-206 ,Stiphodon atropurpureus
,Aphyosemion australe, Aphyosemion bitaeniatum , Corydoras panda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2012, 19:15
Post: #2
RE: Podmianki z RO
Generalnie jak już masz zbiornik zalany kranówą, to zbicie KH do sensownego poziomu potrwa bardzo długo, nawet jeśli beziesz podmieniał na samo RO. Jeśli chcesz zbić pH bez podawania CO2, czy jakichś kwasów, to raczej musisz zbić KH do 2-3 stopni. Jeśli chcesz zbić KH do takich twardości, to lepiej użyć samej wody RO + mineralizator, bo jeśli zbijesz twardość węglanową do tego stopnia, używając samej RO, to prawdopodobnie zabraknie jakichś pierwiastków w wodzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2012, 19:16
Post: #3
RE: Podmianki z RO
1. Sprawdzasz twardość wody w kranie
2. Decydujesz jaką twardość chcesz mieć w akwarium.
3. Liczysz w jakiej proporcji trzeba zmieszać RO z kranowitem.
4. Mieszasz i i siup do akwarium (po wcześniejszym odstaniu kranowitu).

Ja robię podmianki na czysty RO + minerały.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2012, 19:50
Post: #4
RE: Podmianki z RO
Najlepiej powiedz, co chcesz uzyskać. Czy chodzi Tobie o rośliny, czy o warunki dla ryb? Jeśli chodzi o obniżenie pH tylko dla ryb i to bez użycia kwasów to trzeba użyć samej RO + mineralizator, jeśli pod rośliny i do tego CO2 to twardość może być wyższa KH=5-8 stopni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2012, 20:46
Post: #5
RE: Podmianki z RO
Chodzi mi o zmniejszenie PH dla ryb -obecnie wynosi ono w akwarium 7,6 -chciałbym koło 6,5 .

KH w akwarium na tą chwilę wynosi 5 -test Zooleka -tyle kropli do barwy żółtej -tak zrozumiałem ten test.

L-206 ,Stiphodon atropurpureus
,Aphyosemion australe, Aphyosemion bitaeniatum , Corydoras panda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2012, 21:40
Post: #6
RE: Podmianki z RO
Panowie nie obraźcie się za uwagę dyletanta ale co to jest ten tajemniczy mineralizator? Smile
Ja właśnie dałem ognia. Zacząłem podmianki na RO + kranovit (1+3) potem 1+2 i efekty mnie nie zadowalały (Ph miało być niskie dla ryb) więc dałem czadu i 2 razy wlałem samej RO. I się stało.
Moje mało wymagające rośliny: wąkrotka i mikrozorium rozrośnięte jak na warunki bez Co2 obficie, zaczęły zamierać i dosłownie zgniły. Tak pozbawiłem wodę chyba właśnie składników mineralnych przez brak wiedzy. Od 3 tygodni podaję w podmiankach mieszaninę RO z kranówą 1:1 i węgiel w płynie oraz potas ale efektów brak. Nędzne resztki roślin nie chcą ruszyć. Zastanawiam się co dalej zrobić.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2012, 12:01
Post: #7
RE: Podmianki z RO
pH nie należy zmieniać gwałtownie!!! Zmiana pH o 1 jednostkę powoduje 10 krotną zmianę stężenia jonów wodorowych w wodzie. Proszę zawsze o tym pamiętać przy zabawach w "Boga" Wink
Ryby ani rośliny nie będą nam na pewno wdzięczne. Lepiej jest trzymać je w nieco odmiennych warunkach niż zrobić terapię szokową kwasem.
Chcesz powoli zbić pH - polecam wymieniacze jonowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2012, 15:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2012 15:03 przez TOXIC69.)
Post: #8
RE: Podmianki z RO
ok, czyli aby obniżyć Ph powinienem zastosować Aquafix Tww Zooleka np. Ale czytam sobie że zastosowanie tego woreczka może spowodować lekkie podniesienie Ph, jak to ogarnąć?

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2012, 08:46
Post: #9
RE: Podmianki z RO
Dla Ciebie woreczek TwW czyli KH - on obniża pH (lekko ale jednak).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości