Odpowiedz 
Multikani do akwarium 100 l
05-03-2012, 23:02
Post: #1
Multikani do akwarium 100 l
Mam kupiony filtr Aquael Multikani i zastanawiam się jakie moduły dokupić?
Akwarium jest dość zarośnięte, mało zarybione, głównie kąsaczowate i kilka mieczyków. Kupiłam ten filtr bo chciałam zmniejszyć ruch wody ponieważ niszczył mi rośliny. Myślałam jeszcze o wypełnieniu jednego modułu dwoma wkładami, czy to dobry pomysł?Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2012, 23:09
Post: #2
RE: Multikani do akwarium 100 l
Ilości wkładów nigdy za mało Smile . 100 litrów to nie taki mały zbiornik. jaki miałaś filtr że ci pralkę robił . Myślę, że problem był w sposobie wlewania wody powracającej . Czy to jest deszczownia czy coś innego . Ja mam przepływ 400 l/min w zbiorniku 25 litrów i pralki nie mam .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2012, 23:31
Post: #3
RE: Multikani do akwarium 100 l
To były stare filtry wewnętrzne do których nie można zainstalować deszczowni, typ caskadeSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2012, 06:49
Post: #4
RE: Multikani do akwarium 100 l
Ok też są sposoby ale zamiana na zewnętrzny to słuszny wybór . Multikani to filtr wprowadzany prawie dwa lata . Trochę mało o nim wiemy . Ogólnie uniwersalny filtr powinien wyglądać tak . Pierwsza sekcja z akwarium to gruba gąbka oprócz niej wyżej może też być gruba ceramika .
Druga sekcja drobniejsza gąbka i wyżej drobna ceramika ( duże powierzchnia czynna )
Trzecia sekcja tylko włóknina . To moja propozycja ale nie jedynie słuszna Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2012, 22:57
Post: #5
RE: Multikani do akwarium 100 l
Chyba zrezygnuję z włókniny na rzecz krążka nitryfikacyjnego, myślałam tez o wkładzie phosMax, ale nie wiem czy jest konieczny przy nie duzej obsadzie ryb? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  AquaEl Multikani dostępny maslo_82 11 24,113 14-02-2012 20:38
Ostatni post: arrowb



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości