Odpowiedz 
Aquael fan 3
27-02-2012, 19:20
Post: #1
Aquael fan 3
Pytanie do posiadaczy wyżej wymienionego filtra - czy jest on u was też nieszczelny na środku kopuły do regulacji (u góry). Powietrze zamiast wylatywać wylotem leci na całym obszarze tego koła. Nie ma tam żadnej uszczelki nic -co począć?
Można silikonem to pozaklejać?

L-206 ,Stiphodon atropurpureus
,Aphyosemion australe, Aphyosemion bitaeniatum , Corydoras panda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2012, 10:08
Post: #2
RE: Aquael fan 3
Ja nie mam kłopotów z tym filtrem. Przy kopule powinny być "łapki". Są? Podejrzewam, że zrobienie delikatnej uszczelki z sylikonu, bądź wycięcie takiej z cienkiej gumy pomogło by. Z sylikonem musisz uważać, żeby turbinka od filtra swobodnie się kręciła i nigdzie nie haczyłaYes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2015, 13:47
Post: #3
RE: Aquael fan 3
Witam. Jestem posiadaczem takiego też filtra i nie ukrywam że użytkowanie go po ponad roku zaczęło mi doskwierać o ból głowy więc się zdenerwowałem i stwierdziłem ze trzeba to naprawić. Więc jeśli zdejmiemy pokrętło od regulacji następnie zdejmujemy tą przezroczystą pokrywę i mamy taką nakładkę od regulacji. W tej oto nakładce w środku musimy coś zrobić by było troszkę ściślej, najlepsza była by jakaś tulejka ale jest tam za mało miejsca więc wycinamy pasek z jakiegoś plastiku ja mam u siebie z nakrętki od jakiegoś płynu do prania myślę że dobra by była folia z jakiejś okładki byle by nie było za grube. Co do wymiarów to wstawię na dniach zdjęcie i opiszę ale myślę że opisałem to dosyć dokładnie, co do grubości tego paska jeśli będzie zbyt gruby to mimo że założymy go na głowicę to składając do kupy wszystkie elementy będziemy mieli problem z założeniem tego pokrętła na samym wierzchu. Więc kończę myślę że coś jeszcze wymyśle dla was i będzie nam łatwiej. Pozdrawiam Grzesiek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości