Odpowiedz 
Rozpuszczanie CO2
26-02-2012, 20:05
Post: #1
Rozpuszczanie CO2
Witam,
gdzieś kiedyś wyczytałem,( jeszcze chyba kiedy w planach nawet nie miałem butli CO2 i nie słyszałem o EasyCarboSmile ) że dobrym sposobem na rozpuszczanie CO2 w wodzie jest podpięcie wężyka doprowadzającego CO2 pod spód filtra wewnętznego co zapewnia większe rozpuszczanie się gazu. Czy faktycznie coś takiego działa?Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2012, 20:40
Post: #2
RE: Rozpuszczanie CO2
stosowałem ten sposób jak miałem bimbrownię i byłem zadowolony
1000% lepszy efekt niż kostki lipowe i inne cuda niewidy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2012, 20:52
Post: #3
RE: Rozpuszczanie CO2
A lepiej wsadzic w filtr sam wężyk czy może jednak dyfuzor pod filtrem ulokować? wtedy też bąbelki będą zasysane przez filter i mam wrażenie, że lepiej rozmemłane przez wirnik filtraSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2012, 00:56
Post: #4
RE: Rozpuszczanie CO2
u siebie zrobiłem otwór fi 8 w filtrze od spodu a dyfuzor zrobiony z lufki i na końcówce filtr od papierosa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2012, 10:46
Post: #5
RE: Rozpuszczanie CO2
turbiny aquaela mają w sitku otwór i dalej mają pod wirnikiem króciec do któego mozna podpiąć wężyk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2012, 19:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2012 19:37 przez Arturo. Powód: Nowe informacje)
Post: #6
RE: Rozpuszczanie CO2
Wybaczcie, ale kompletnie nie znacie zasady rozpuszczania się CO2 i jego trwałości nasycenia w wodzie, poczytajcie proszę zanim takie "genialne" pomysły wprowadzicie w życie....
To trochę pomoże... polecam... poczytajcie a zobaczycie w czym rzecz, swoje sposoby też tu znajdziecie obwarowane jednak pewnymi poczynaniami, bez których nie potrujecie ryb....
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/poradnik-co2-w-akwarium.php
pozdrawiam

Rybka lubi pływać... http://www.paletki.com
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2012, 20:12
Post: #7
RE: Rozpuszczanie CO2
(28-02-2012 19:37 )Arturo napisał(a):  Wybaczcie, ale kompletnie nie znacie zasady rozpuszczania się CO2 i jego trwałości nasycenia w wodzie, poczytajcie proszę zanim takie "genialne" pomysły wprowadzicie w życie....
To trochę pomoże... polecam... poczytajcie a zobaczycie w czym rzecz, swoje sposoby też tu znajdziecie obwarowane jednak pewnymi poczynaniami, bez których nie potrujecie ryb....
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/poradnik-co2-w-akwarium.php
pozdrawiam

średnio rozumiem co kolega insynuuje?
czy to, że tylko na stronie przytoczonej przez Kolegę jest prawda tylko prawda i też prawda?
jakoś nie rozumiem co ma jedno z drugim wspólnego?
każdy z nas rzeźbi jak może, żeby CO2 było w wodzie dużo i jak najwięcej ale tyle, żeby rybki nie pływały brzuchami do góry

każdy z nas pewnie artykuły wyżej przytoczone przeczytał, co i tak nei zmienia faktu - co ma rozpuszczanie CO2 filtrem wew. do kondycji ryb????
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości