Odpowiedz 
filtracja w 240L
24-02-2012, 01:30
Post: #1
filtracja w 240L
Witam ! Jako że czasem trudno uzyskać odpowiedzi czytając forum , postanowiłem stworzyć temat. Chodzi mi głownie o to czy filtracja którą chcę zastosować w 240L sterylnym będzie odpowiednia . Jako filtr biologiczny służyć będzie fluval 205 wypełniony keramzytem i ceramiką , jako mechaniczny posłuży Turbo Filter 1100 aquaela z założoną dużą gąbką. I tu moje pytanie - czy nie zastąpić TF1100 drugim fluvalem który posłuży jako mechaniczny ? Zbiornik oczywiście pod paletki.
Czekam na sugestie i propozycje Thumbsup

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 08:03
Post: #2
RE: filtracja w 240L
Ja osobiście zamiast fluvala 205 zastosowałbym coś większego... dedykowanego do większych zbiorników niż 240l. Z czasem może zmienić się koncepcja dotycząca wystroju i obsady...a a przy rybach bardziej brudzących ten filtr co proponujesz będzie mało wydajny. Wiadro niewiele większe wydajność większa a możliwości znacznie więcej.

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 10:04
Post: #3
RE: filtracja w 240L
205 mam w domu , TF też jest więc chce wykorzystać to co mam. Na początku odpalę zbiornik na tym co mam , a z czasem dokupię jeszcze jeden kubełek , tylko w takim razie jaki ? Mówię z góry że nie kręci mnie tania chińszczyzna...

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 10:26
Post: #4
RE: filtracja w 240L
JBL e700 albo e900. Rewelacyjne filtry, cena też rozsądna, e700 można dostać za 230-240 zł.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 11:10
Post: #5
RE: filtracja w 240L
Zdecydowanie JBL E900. Tak jak piciu pisał za 230-240 zł. spokojnie dostaniesz 900Yes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 12:10
Post: #6
RE: filtracja w 240L
Polecam filtry cristalProfi sam mam e1500 (skręcony na 50-60%) podłączone pod to mam prefiltr z filtra narurowego 10 calowego i śmiga jak marzenie. biorą tez mało prądu w porównaniu z innymi filtrami tego rozmiaru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 12:14
Post: #7
RE: filtracja w 240L
(24-02-2012 12:10 )dzajdol napisał(a):  Polecam filtry cristalProfi sam mam e1500 (skręcony na 50-60%) podłączone pod to mam prefiltr z filtra narurowego 10 calowego i śmiga jak marzenie. biorą tez mało prądu w porównaniu z innymi filtrami tego rozmiaru.
Jedno drugiemu przeczy . Jeśli masz filtr duży i tłumisz mu przepływ to zwiększasz mu opory pracy a co zatem idzie pobiera więcej prądu .
To samo dotyczy dodatkowego prefiltra .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 12:24
Post: #8
RE: filtracja w 240L
He he dzajdzol dobre -po co skręcać?

Dajesz na deszczownie na full i wszystko śmiga - przecież można wylot dać bardziej w dół -poza tym ryby lubią pływać w silnym nurcie.

L-206 ,Stiphodon atropurpureus
,Aphyosemion australe, Aphyosemion bitaeniatum , Corydoras panda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 12:33
Post: #9
RE: filtracja w 240L
(24-02-2012 12:14 )alarmowiec napisał(a):  
(24-02-2012 12:10 )dzajdol napisał(a):  Polecam filtry cristalProfi sam mam e1500 (skręcony na 50-60%) podłączone pod to mam prefiltr z filtra narurowego 10 calowego i śmiga jak marzenie. biorą tez mało prądu w porównaniu z innymi filtrami tego rozmiaru.
Jedno drugiemu przeczy . Jeśli masz filtr duży i tłumisz mu przepływ to zwiększasz mu opory pracy a co zatem idzie pobiera więcej prądu .
To samo dotyczy dodatkowego prefiltra .

Z jednym się nie zgodzę. Pobór prądu jest dokładnie tak sam jak na filtrze rozkręconym. Na pewno zwiększa się opór na wirniku filtra i jego moc nie jest w 100% wykorzystana. Wirnik miesza więcej wody wewnątrz filtra.Yes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 14:15
Post: #10
RE: filtracja w 240L
(24-02-2012 12:24 )Kierowca Bombowca napisał(a):  He he dzajdzol dobre -po co skręcać?

Dajesz na deszczownie na full i wszystko śmiga - przecież można wylot dać bardziej w dół -poza tym ryby lubią pływać w silnym nurcie.

Mam deszczownie, ale dołożyłem na jej końcu wylot zwykły żeby mi falowała tafla wody, bo szybko mi się tam zbiera tlen z bąblujących roślin i później przestaje falować tafla. Jak rozkręcę na maksa to rybki znosi Tongue. Deszczownia jest po to aby wszystko nie leciało przez wylot, bo wtedy to dopiero wir potrafi być. Myślałem aby połowę wylotu czymś zatkać, aby więcej leciało przez deszczownię, już mam do tego materiały, ale jeszcze tego nie wykonałem i wtedy cały czas będzie na 100% chodził filterek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 16:52
Post: #11
RE: filtracja w 240L
Ze wszystkich trzech kubłów jakie mam tetry, fluvala i jbl-a, zdecydowanie najlepszy jest JBL.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 21:58
Post: #12
RE: filtracja w 240L
Dwa`kubły na 240 litrach to trochę słaby pomysł. Będziesz mielił wodę i tyle z tego będzie. Pomyślałbym o kaskadzie Aqua Clear jako filtra zbieracza. Są bardzo wydajne, ciche i dobrze wietrzą wodę poprzez falowanie ( pod warunkiem, że są na zamontowane na bocznej ścianie zbiornika). Problem jest kiedy zamontowane są na ścianie tylnej ponieważ wtedy jest problem z obiegiem. Chociaż jeżeli odpowiednio zamontujesz wylot z kubła możesz uniknąć tego problemu (trzeba śledzić obieg wody i odpowiednio to zgrać). Wracając do gąbki i turbiny to znacznie łatwiej i sterylnie jest czyścić filtr kaskadowy niż wewnętrzny z gąbką. Na 60 sprzedażowych zbiornikach mam AquaClear wraz ze zbiornikami 800/1800 litrów gdzie robi za prefiltr i tam mam turbinę powerhead na której jest duża gąbka. Jak mam być szczery chętnie bym ją zmienił na kubeł Fluvala FX5. Zmienił kaskadę na filtr a z kubła zrobił prefiltr.

Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 03:59
Post: #13
RE: filtracja w 240L
(24-02-2012 14:15 )dzajdol napisał(a):  Mam deszczownie, ale dołożyłem na jej końcu wylot zwykły żeby mi falowała tafla wody, bo szybko mi się tam zbiera tlen z bąblujących roślin i później przestaje falować tafla. Jak rozkręcę na maksa to rybki znosi Tongue. Deszczownia jest po to aby wszystko nie leciało przez wylot, bo wtedy to dopiero wir potrafi być. Myślałem aby połowę wylotu czymś zatkać, aby więcej leciało przez deszczownię, już mam do tego materiały, ale jeszcze tego nie wykonałem i wtedy cały czas będzie na 100% chodził filterek

Nie bardzo rozumiem . Poprostu wystarczy powiększyć otwory w deszczowni conajmniej wiertłem 4mm i wszystko smiga cicho i pralki nie ma i nie potrzeba żadnych kombinacji na końcu . Mam wrażenie że żaden z konstruktorów deszczowni ich nie przetestował w praktyce Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  oczko wodne- filtracja dario263 0 4,123 31-03-2015 18:39
Ostatni post: dario263
  Filtracja - jak ustawić wloty i wyloty wody jedi1978 3 8,269 19-10-2014 19:10
Ostatni post: jedi1978



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości