Odpowiedz 
Akwa pod krewecie;p
21-02-2012, 22:37
Post: #1
Akwa pod krewecie;p
Siema
chciałbym powiedzieć,że będę miał akwa 15-20l i przeznacze je na krewecie.Pare pytań dotyczących chciałbym zadać:
1.Czy filtr zwykły wewnętrzny od akwa 30l starczy czy musi być ten mini;p
2.Byłem dzisiaj w sklepie i mają porobione gotowe krewetkaria, ale nie mają mchu an sprzedażSad
3.Czy krewetki "czerwone" to inacze red cherry?
4.Te czerwone kosztują 7zł szt są to najtańsze krewetki w sklepie i nie wiem czy nie kupie jakiś które mi zdechną bo bd miał złe warunki dla nich
5.Czy kupienie w necie kreweci red cherry wchodzi w gre czy przy takiej temp. nic im się nie stanie?Jak one są wysyłane
Proszę o szybką odpowiedź i Dzięki

PS.Jutro może już skleje akwarium(woda bd przelana z odstanego już)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2012, 22:42
Post: #2
RE: Akwa pod krewecie;p
w poznaniu jest wielu hodowców np. allegro sprzedających za 1 zł/szt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2012, 22:53
Post: #3
RE: Akwa pod krewecie;p
dzięki za info mam daleko trochę ,ale prosze o więcej odp na pytania
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2012, 23:28
Post: #4
RE: Akwa pod krewecie;p
1. Wystarczy wewnętrzny, ale lepsza byłaby kaskada.
2. Na Allegro mchu jest pełno. Na naszych środowych spotkaniach często sam mchy rozdaję.
3. Tak.
4. Red Cherry to najłatwiejsze krewetki, podobnie jak Yellow, Blue Pearl, White Pearl. Redki u hodowcy dostaniesz po 1-2 PLN, w zależności od jakości.
5. Wysyłka zależy od sprzedającego. Przy takich temperaturach to najlepiej PKS lub PKP (oczywiście przy bezpośrednim połączeniu).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 13:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2012 13:31 przez Franky.)
Post: #5
RE: Akwa pod krewecie;p
Witaj!

Co do pytań, najważniejsze z nich to filtracja. Polecam na dobry początek jakiegoś FAN-1, lub jeśli lubisz majsterkować to zrób sobie hamburga i do niego doczep ten wewnętrzny. Przy RC wiele nie musisz robić.
3 ważne aspekty:
Krewecie: drobny żwirek, aby mogły go sobie przekopywać
Woda - koniecznie odstana, może być kranówka, ale tydzień niech postoi zanim coś wpuścisz.
Co tydzień podmiana wody, tak z 10-20%, zależy też od tego czy zbiornik już długo stoi, czy jest świeży i jak bardzo chcesz mieć krystalicznie czystą wodę, niektórzy lubią lekką brudną(upraszczam, np.czarne wody).
Na reszte pytań odpowiedział Stiep
Z jedną rzeczą jedynie się nie zgodzę: Blue Pearl mimo ogólnego przekonania, wcale do najłatwiejszych w hodowli nie należą, poza tym ta linia jest niestała, więc potomstwo już nie jest takie ładne jak rodzice, lepiej weż White Pearl, Yellow albo Red Cherry na początek.

Powodzenia! Smile

Pozdrawiam
Franky
-----------------------
http://www.swiatkrewetki.pl
-----------------------
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości