Odpowiedz 
240L z szyby 8mm
20-02-2012, 20:02
Post: #1
240L z szyby 8mm
Witam ! Kupiłem standardowe akwarium 120x40x50h z szyby 8mm , akwarium ma wklejone wzmocnienia wzdłużne, ale zastanawiam się czy nie wkleić jeszcze łączenia szyby przedniej z tylną ? Akwarysta-współpracownik z wieloletnim stażem i odznaczeniami za osiągnięcia w akwarystyce, między innymi za paletki, mówi że nie muszę nic wklejać bo to małe akwarium , szyba odpowiednia i wzmocnienia zastosowane przez producenta w zupełności wystarczają , ale chciał bym jeszcze poznać Wasze zdanie na ten temat ? Dać wzmocnienie poprzeczne czy nie trzeba ?

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 21:51
Post: #2
RE: 240L z szyby 8mm
Siemano !
Nie będę się rozpisywał bo nie jestem tak utytułowany jak "Akwarysta-współpracownik z wieloletnim stażem " za to kleję czasem szkło i powiem ci kolego jedno: jeśli listwy wewnętrzne (wzmocnienia) mają ok 3cm szerokości to ulepiłbym taki baniaczek z szyb o gr. 6mm i też by wytrzymało. Więc uszy do góry wiaderko w łapę i odpalaj ze spokojem tą szklaneczkę Thumbsup
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2012, 01:01
Post: #3
RE: 240L z szyby 8mm
Cos się ostanio z Kruszkiem zgadzam . Jako akwarysta z wieloletnim doświadczeniem mogę powiedzieć że w poznańskim oddziale PZA taki zbiornik przyjechał do nas z holandii (jako używka ) i stał u nas w klubie urządzony na holendra a był zrobiony z 6mm co nas wtedy mocno dziwiło Smile .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2012, 01:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2012 20:06 przez soft.)
Post: #4
RE: 240L z szyby 8mm
Z tym tytułem to fakt na wyrost , ale gość z doświadczeniem , PKMD i te sprawy... Ok, czyli można zalać i spać spokojnie. Dzięki za info , pozdrawiam !
Aktualnie musiałem wstrzymać prace nad sterylnym , co nie oznacza że nie mogę planować i kompletować sprzętu. Na razie posiadam
Fluval 205
AquaEl Turbo Filter 1100
grzałke Aqua El 150W
Belkę T5 24W
Butlę co2
Dodatkową instalację T8 ze świetlówką 6500k 18W

Akwarium typowo z przeznaczeniem na paletki , bez podłoża
Co jeszcze może mi się przydać ? Na pewno Lajon112 lub inny komputer Ph , gdyż nie ma mnie zawsze koło 9-10h w domu , więc nie jestem w stanie sprawdzać czy ph jest w normie. Filtr RO tez jest wpisany na listę zakupów.
Macie jeszcze jakieś pomysły ?

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości