Odpowiedz 
Paletki jedzą warzywa: bób, ogórki, paprykę
20-02-2012, 00:40
Post: #1
Paletki jedzą warzywa: bób, ogórki, paprykę
Witam.
Pisałem już o tym w innym wątku i innym dziale forum, ale może komuś się przydać poniższa informacja w żywieniu paletek.
Chciałbym się podzielić pewną obserwacją z mojego zbiornika. Otóż dość duże było moje zdziwienie, gdy karmiąc swoje zbrojniki warzywami paletki chętnie podjadają im pokarm. Szczególnie lubią sparzony bób. Przepadają za nim i walczą o kąski bobu prawie tak jak o serca wołowe. Poza tym skubią chętnie sparzoną paprykę a dzisiaj zauważyłem, że ochoczo po kolei obgryzały surowego ogórka. Śmiesznie to wyglądało, jak paletki nie dopuszczały sporego Gibbicepsa i skubały go po płetwach, żeby nie wyżerał im ogórka Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 10:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2012 11:58 przez Stiep. Powód: Poprawiona pisownia)
Post: #2
RE: Paletki jedzą warzywa: bób, ogórki, paprykę
A czym karmisz swoje dyski? Ja robiłem zawsze mix z serca indyczego lub wołowego, do tego dodawałem szpinak, paprykę czerwoną oraz vibovit junior . To wszytko przepuszczone przez maszynkę do mielenia mięsa dwukrotnie szło poporcjowane w foremkach do robienia kostek lodu do zamrażalnika. Teraz przymierzam się znowu do paletek, lecz w zbiorniku sterylnym, i stawiam głównie na artemię oraz wazonkowce. Z sercem zobaczę, może uda mi się dostać "niemiecką" mieszankę... Próbowałeś gotować im kluseczki? Proponowałbym zrobić na forum osobny duży dział taki jak "ryby" dla paletek, bo to obszerny temat zazwyczaj i nie plątał by się między innymi.
Co do twoich spostrzeżeń, nie ma w tym nic dziwnego, w sumie palety chyba jedzą wszytko co im się wrzuci, a to że zaczepiają glonojada to też normalne, jak to by było gdy by paletka spokojna była Biggrin

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości