Odpowiedz 
Ponowne klejenie - okolice Piły
04-01-2016, 19:07
Post: #1
Ponowne klejenie - okolice Piły
Witam, czy jest tu ktoś z okolic Piły i zna jakiegoś dobrego szklarza który mógłby dobrze mi skleić akwarium 120x40x50 profil? Baniak ma ok 10lat, od 8 lat stoi w garażu ale pod silikonem jest prawdopodobnie kamień i tylko tam silikon odchodzi.

[Obrazek: 085e4e25af23166amed.jpg]
[Obrazek: 6a29c8e68af19a67med.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2016, 19:17
Post: #2
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
Jeśli to co jest na zdjęciu, to wszystkie ubytki, to ja bym zastanowił się czy w ogóle to kleić na nowo. To co widać, nie zagraża zbiornikowi, jest tylko kwestia, czy wiek kleju nie bezie stanowił problemu, ale tu lepiej żeby się kto inny wypowiedział.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2016, 19:23
Post: #3
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
No właśnie to nie wszystko co widać na zdjęciu, tam dalej jest to samo. Pokazałam tylko fragment akwarium.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2016, 19:56
Post: #4
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
no nie wiem czy ryzykował bym z baniakiem który stoi 8lat w garażu twój wybór a szklarza masz na targowisku i szkielko.pl jak dobrze pamiętam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2016, 20:39
Post: #5
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
Szklarze wiem gdzie są ale nie wiem jakiego wybrać aby nie było niespodzianek, o żadnym nie ma opinii na temat akwariów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2016, 21:20
Post: #6
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
Bo i co za opinie pisać . Z nimi jest tak że jak ktoś zadowolony to czasem zleci coś jeszcze zakładowi a jak mu nawalą to wtedy dopiero obsmaruje . Poczytaj opinie w sklepach w sieci to szybko się zorientujesz że te chwalące są dziwne do siebie podobne .
Jak mieszkałem jeszcze w Pile kleili mi zbiorniki dwaj szklarze - jeden już ś.p. a drugi to Jurek F na oś Górnym ul E.Orzeszkowej . Zasadniczo facet zajmuje się lusterkami samochodowymi ale akwaria kleił perfekcyjnie i czysto .
Natomiast to czy my polecimy kogoś nie oznaczy że ten czy tamten podejmie się roboty . To już musisz na miejscu się dogadać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2016, 22:43
Post: #7
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
Ja bym nie ryzykował bo możesz mieć problemy jak będzie ciekło akwarium tak długo stało bez wody że może silikon już nie trzymać lepiej się rozejrzy za używanym ale takim co stało nie dłużej niż rok bez wody albo takie co ktoś dopiero zlikwidował przy takim litrażu są bardzo duże naprężenia a po ośmiu latach to silikon bez wody napewno skruszał

Pozdrawiam Roman
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2016, 22:45
Post: #8
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
Jeśli nie cieknie to zostawiłbym tak jak jest a wygląda to całkiem nieźle Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2016, 23:15
Post: #9
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
Ostatnio wymienialem szybe przednia profilowana w identycznym akwarium,na nowa.Zrobilem to sam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2016, 01:26
Post: #10
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
Nie wiem właśnie czy cieknie, w weekend dopiero sprawdzę, ale zobaczcie na 1 zdj ten róg od wewnątrz, pod silikonem jest chyba pęcherz, nie ma tam nic białego jak tam dalej gdzie są białe plamy. No ale przyznam, że jak złapię za ten silikon gdzie plama jest i pociągnę to odchodzi tylko do brzegu tej plamy, dalej już za chiny nie chce się odklejać. Ogólnie czytałam jak się klei ale bałabym się sama to robić, nie przy takich wymiarach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2016, 01:39
Post: #11
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
Jest przy tym troche zabawy,ale jak dobrze wyczyscisz ze starego silikonu,odtluscisz szyby,okleisz wszystkie tasma malarska tak zeby rozprowadzic rowno silikon,to naprawde wyjdzie calkiem dobrze.Pozniej tylko woda z plynem zeby wyrownac warstwe silikonu(ja to robilem szpachtulka plastikowa wycieta odpowiednio) i po sprawie.Przy okazji wymienilem silikon w calym baniaku bo tez juz w niektorych miejscach odchodzil tak jak u Ciebie przez kamien.A no i dobrze miec kogos do pomocy,bo samemu ciezko rowno szybe ulozyc Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2016, 11:41
Post: #12
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
No i dzwoniłam do 3 szklarzy i tylko ten na targowisku klei akwaria, za sklejenie mojego cena w okolicach 120-150zł ale mówił że jak przywiozę szkło to dopiero dokładnie wyceni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2016, 20:41
Post: #13
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
Niestety możliwe że wyceni tę usługę drożej niż klejenie z czystych szyb bo trochę naskrobać musi . Zawsze możeszzrobić próbę jeśli masz gdzie - postawić akwarium na piankę na płaskim podłożu i zalać wodą . Nie będzie zmian przy zalewaniu to nie ma się czym martwić- i tego życzę :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2016, 16:24
Post: #14
RE: Ponowne klejenie - okolice Piły
ja ostatnio w Pile kleiłem moje Opti na zamówienie i ogólnie jestem dość zadowolony, szczególnie przez wzgląd na dość dobrą cenę http://zaklad-szklarski.pila.pl/index.php/kontakt
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości