Ankieta: Które z wyżej wymienionych substratów chciałbyś/chciałabyś w swoim wymarzonym akwarium
Ankieta jest zamknięta.
JBL Manado 25.00% 2 25.00%
Aqua Substrate II+ 12.50% 1 12.50%
Amazonia 62.50% 5 62.50%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
JBL Manado, Aqua Substrate II+, Amazonia
16-02-2012, 20:38
Post: #16
RE: JBL Manado, Aqua Substrate II+, Amazonia
maslo, dla mnie zwykły żwirek jest za jasny, a z kolei bazaltu jakoś nie trawie, poza tym manado jest lekki co jest moim zdaniem zaletą a nie wadą. Po wtóre rośliny ukorzeniają się w nim bardzo dobrze. Jest stosunkowo drobny. Nie wiem na ile prawdą jest absorbowanie nadmiaru azotanów i fosforanów. Problemów z podwyższaniem twardości też można się pozbyć - gdzieś czytałem żeby zalać wrzątkiem , spróbowałem i faktycznie pomogło, ale to jedno akwa w pozostałych przestał podnosić już dawno temu. Cena też jest znośna, co jest ważne w przypadku gdy zakładasz duży baniak lub kilka.

Oczywiście ja nie zakładałem typowego roślinniaka.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2012, 21:52
Post: #17
RE: JBL Manado, Aqua Substrate II+, Amazonia
(16-02-2012 20:19 )alarmowiec napisał(a):  należołoby sprecyzować o jaki zbiornik ci chodzi

Chce mieć roślinki, tak w 60-70% ogólnie układ roślin ma być U (boki i tył obsadzony) gdzie na środku akwarium będzie jakaś jedna ładna roślinka na trawniczku (małym heńku - jak narazie) i to będzie tiger lotos red. Ma być pół na pół roślin zielonych i czerwonych
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 12:20
Post: #18
RE: JBL Manado, Aqua Substrate II+, Amazonia
Moim zdaniem masz do wyboru albo substrat albo ziemię przykrytą czystym zwirkiem . Z substratu radziłbym raczej substrat II AquaArtu bo jest łatwiejszy na starcie i zupelnie wystarcza na początek . Różnica w cenie już nie jest duża w stosunku do zagranicznych producentów ale Amazonia wymaga doświadczenia .
Możesz równiez spróbować podłoże holenderskir czyli torf kwaśny wymieszany z Gliną (można dostać w wędkarskim ) i na to conajmniej 4cm warstwa Żwiru lub innego obojętnego podłoza . Oczywiście z tyłu zbiornika ilośc podłoża powinna sięgać 10-15 cm .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 12:31
Post: #19
RE: JBL Manado, Aqua Substrate II+, Amazonia
Wiesiu.

Nowa Amazonia nie sprawia już żadnych problemów początkującym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 12:37
Post: #20
RE: JBL Manado, Aqua Substrate II+, Amazonia
A czy przy amazonii albo innym substracie z tylu tez musi byc 10-15 cm - nie chciał bym tyle mieć bo w ogóle nie będę miał wody w akwa.

Czy pod sustrat aqua-artu lepiej coś pod spód włożyć, tak jak pod Amazonię power sand??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 12:42
Post: #21
RE: JBL Manado, Aqua Substrate II+, Amazonia
wysokość podłoża zalezy od wysokości zbiornika i od tego co chcemy osiągnąć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 12:53
Post: #22
RE: JBL Manado, Aqua Substrate II+, Amazonia
A jakie jest minimum, czy nie ma minimum??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 13:07
Post: #23
RE: JBL Manado, Aqua Substrate II+, Amazonia
robisz to według włąsnego uznania. Wiadomo że z tyłu musi być wyżej, inaczej nie ma perspektywy, jak robisz duży spad to trzeba liczyć się z tym że spad się wyrówna, jeśli się go nie zabezpieczy jakimś trawnikiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2014, 11:39
Post: #24
RE: JBL Manado, Aqua Substrate II+, Amazonia
witam.mam jbl manado w swoim 112l akwarium od 3 miesiecy.nie wiem co sie dzieje,ze gnija w nim rosliny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2014, 11:50
Post: #25
RE: JBL Manado, Aqua Substrate II+, Amazonia
Raczej nie gniją z powodu podłoża. Musisz podać parametry wody zwłaszcza Ph i KH wymiary zbiornika i oświetlenie i czym dodatkowo nawozisz Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aqua Art Aqua Substrate II czarex 2 13,600 04-09-2014 19:49
Ostatni post: maslo_82
  Argo Substrate Jarus 0 3,781 21-03-2014 14:13
Ostatni post: Jarus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości