Odpowiedz 
Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
21-02-2012, 00:28
Post: #16
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
Wpadaj kiedy chcesz. Zadzwoń tylko wcześniej, żebym był w domu. Telefon powinieneś mieć, a jak nie to daj znać na priva.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2012, 20:20
Post: #17
Odp: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
Wrażenie niesamowite, na żywo musi być obłęd (to nie to, że się wypraszam Smile ). Paletki i skalary jakieś takie małe w tak wielkim akwa się wydaja. Wystrój super.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2012, 23:19
Post: #18
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
Na żywo to mnie krasnorosty zjadają. Nie wiem co ja takiego robię, że zawsze od kiedy pamiętam to w słodkich akwariach krasnorosty u mnie rosły. Czy to fatum mnie kiedyś ominie Sad ?
Trza by było zebrać jakąś ekipę i jakieś małe spotkanko u mnie zrobić. Wpadnę może w środę na spotkanko to temat przegadamy.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2012, 01:05
Post: #19
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
Bo pewnie lejesz kranówkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2012, 01:22
Post: #20
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
Moje akwa nie ma kranówki. Praktycznie czyste RO. Na starcie część kranówki była.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2012, 08:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2012 19:10 przez Grzegorz. Powód: Nowe informacje)
Post: #21
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
(22-02-2012 01:22 )eMWu napisał(a):  Moje akwa nie ma kranówki. Praktycznie czyste RO.

Aloo
NO WŁAŚNIE DLATEGO

Pozdr.
Grzegorz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2012, 13:50
Post: #22
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
nie koniecznie od tego.
ja u siebie w akwarium mam czyste RO i lałem tak od samego początku zbiornika , a widzę że krasnorosty zaczynają się pojawiać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2012, 13:58
Post: #23
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
gametangia mogły przybyć także z zielskiem (jeśli nie jest z hodowli in vitro) albo z korzeniem
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 00:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2012 00:11 przez Cysterna.)
Post: #24
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
Czy kranówka od razu musi być winna pladze krasnali. Czytałem o wielu zbiornikach chociażby holenderskich prowadzonych na kranovicie i właściciele nie borykali się z glonami, chyba że czasami w początkowej fazie. Ja u siebie leje przy podmianie 85% RO i 15% kranówki i jestem zadowolonySmile
A tak na marginesie akwarium robi porażające wrażenieSmile Altumy i do tego jeszcze Manacapuru, to dla nich kiedyś pewnie zaopatrze się w akwa min. 450L-500LSmileSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 14:46
Post: #25
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
A dla czego kolega sympatyczny nie zamieścił tutaj TAKIEJ opisówki.Cool
(15-02-2012 23:55 )eMWu napisał(a):  Sumpa ciężko dobrze sfotografować.
Poza tym jest obecnie izolowany i musiałbym go "obrać" ze styropianu.
Ściągnij sobie schemacik w pdf. Jakby co to pytaj.

I są fotki sumpa. Rolleyes

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 17:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2012 10:17 przez eMWu.)
Post: #26
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
Jutro wrzucę - obiecuję Smile. Na razie brak czasu.
OK. Wrzucam obiecane fotki dot. spraw technicznych

Akwarium od przodu obudowane jest uchylnymi płytami wiórowymi. Umożliwia to łatwe dostanie się do środka akwarium od strony zewnętrznej:

[Obrazek: obudowa01.jpg]

[Obrazek: obudowa03.jpg]

[Obrazek: obudowa02.jpg]


Akwarium przekryte jest taflami szklanymi z wycięciami na manipulację w środku i do karmienia:

[Obrazek: przekrycie01.jpg]


Karmik automatyczny Eheima - bardzo ułatwia życie Smile :

[Obrazek: karmnik01.jpg]


Zaplecze akwarium - mój ulubiony pokoik Smile . Widać tutaj wygodny blat roboczy, zlewozmywak z wyciąganą rączką wylewkową oraz zbiornik na zapasową wodę z RO lub do jakiejś ewentualnej kwarantanny. Zbiornik ten jest podpięty do wspólnego obiegu wody - do sumpa. Na razie jest jednak to podłączenie zamknięte. Kiedyś rozmnażałem tu koralowce twarde.

[Obrazek: zaplecze01.jpg]

[Obrazek: zaplecze02.jpg]


Akwarium od tyłu zasłonięte jest zwykłą czarną agrowłókniną podczepioną klipsami do tylnej szyby akwarium, widać też rozbudowaną opuszczaną galerię świetlną (pozostałość po rafie):

[Obrazek: swiatlo01.jpg]

[Obrazek: swiatlo02.jpg]

[Obrazek: swiatlo03.jpg]


Tu korba do opuszczania galerii świetlnej (sól wyżarła część cynku z tej korby):

[Obrazek: korba01.jpg]


Sump obłożony płytami styropianowymi:

[Obrazek: sump07.jpg]


A tu sump po zdjęciu styropianu:

[Obrazek: sump01.jpg]


Komora pompy głównej i grzania z góry (widać pętlę grzejną z rury do podłogówki podpiętą do CO (czyt. Centralne Ogrzewanie Smile ) oraz dyfuzor CO2 w postaci korpusu narurowego filtra 10''):

[Obrazek: sump02.jpg]


Przelewowe przegrody filtracyjne. Te mokre szyby sumpa to odparowana woda skraplająca się na zimnych szybach sumpa. Sump jest generalnie przekryty styropianem i nad wodą panuje wysoka temperatura i 100% wilgotność:

[Obrazek: sump03s.jpg]

[Obrazek: sump04.jpg]


Elektrozawór sterujący spiralą grzejną z CO:

[Obrazek: sump06.jpg]


Komin zrzutowy wody do sumpa (widać brudną flizelinę gotową do czyszczenia):

[Obrazek: zrzut02.jpg]


Po drugiej stronie akwarium jest pozostałość po systemie cyrkulacji z morszczaka. Teraz tym dolnym zaworem mogę upuszczać sobie wygodnie wodę z akwarium. Ten najwyższy spust podpięty jest do systemu stałej podmiany wody:

[Obrazek: zrzut01.jpg]


Woda z akwarium w pomieszczeniu technicznym może lać się bezpośrednio na podłogę Smile. Zbudowałem podwyższoną podłogę techniczną z kratką ściekową na dnie. Super sprawa i bardzo ułatwia życie przy spuszczaniu wody, odmulaniu itp. Pod kratką jak widać na zdjęciu przechodzić mogą spokojnie rury z jednej strony zaplecza na drugą:

[Obrazek: podloga01.jpg]


I jeszcze przydatna beczka do odmulania 210 litrów z Castoramy. Taka sama służy mi jako beczka na odciek wody w systemie stałej podmiany z odzyskiem:

[Obrazek: beczka01.jpg]

Tyle zdjęć - na razie Wink


Wczoraj moje akwarium zostało całkowicie odmienione. Przyjechała do mnie grupka dobrze znanych znajomych i zrobili totalną rozpierduchę. Dostałem karton roślin i słoik gupików (na moje życzenie) i nakaz wrzucenia tego do mojego "rumowiska korzenno roślinnego" Smile. Jako, że mój zmysł estetyczny jest chyba lekko upośledzony ja zabrałem się za robienie przekąsek i drinków a koledzy zabrali się za przestawianie wszystkiego w akwarium. Lermi przejęta nie chciała patrzeć na tą rozpierduchę i zajęła się w kąciku oglądaniem pod mikroskopem tego, co znajduje się w wodzie. I znalazła kilka ciekawych "robaków" wyświetlając je na monitorze komputera. Teraz boję się wkładać ręki do akwa Wow
Efekt rozpierduchy jest jak dla mnie powalający. Jak syf z wody opadnie i nastanie jasność to zrobię foty i wrzucę na forum - obiecuję Wink



Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2012, 00:17
Post: #27
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
pokoik wygląda jak zaplecze w "Palmiarni":super:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2012, 10:45
Post: #28
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
i to się nazywa akwarystyka level expert :O
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2012, 13:19
Post: #29
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
Thumbup piękna skrzyneczka pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2012, 14:38
Post: #30
RE: Ameryka Południowa 1500 L - u eMWu
Wrzucam obiecane foty:

[Obrazek: cale11.jpg]

[Obrazek: zeskosu11.jpg]

[Obrazek: lewa11.jpg]

[Obrazek: srodek11.jpg]

[Obrazek: prawa11.jpg]

Chyba lepiej to wygląda niż poprzednio, co Biggrin ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  300 L Moja Ameryka Centralna jedi1978 12 23,841 09-02-2015 08:48
Ostatni post: maciejk1976



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości