Odpowiedz 
102L moje 1 akwa
06-02-2012, 19:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2012 23:28 przez Driver.)
Post: #1
102L moje 1 akwa
od zawsze chciałem mieć akwarium... no i mamBiggrin
ok filtry 3
1x aquael fan miniplus
1x aquael pat mini
1x kaskadowy (był w zestawie) mechaniczno-biologiczny

te filtry zostaną zamienione na AQUAEL MINI KANI 120


żwirek jako podłoże

grzałka aquael 100w

oświetlenie spaliło sie poprzedniemu właścicielowi jest w trakcie remontu
aktualnie 1x12w niebieska
będą 2x12 jakieś słonecznej barwy


obsada
molnezje black molly nie wiem ile bo mi się cały czas rozmnażają
2x kirisek
2x glonojad
4x mieczyk (2 parki już tez z małymi)
4x neonek wiem ze mało ale było więcej nie wiem dlaczego tylko 4 się zachowały
3x bocja wspaniała (wiem ze ich tam nie powinno być bo za małe kawa ale uwielbiam te ryby i dodatkowo nie widać żeby było im złe)


[Obrazek: p1020972pg.jpg]

proszę o krytykę pozdrawiam i zapewne do zobaczenia w środę :"D


roślinki
jakieś są 3 rodzaje ale nie znam ich nazw jakoś mam problem z zapamiętaniem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 20:09
Post: #2
RE: 102L moje 1 akwa
To może ja pierwszy . Krytykować nie będę bo po pierwsze sam nie mam super w swoich słoiczkach , a nawet tobie powiem że ma klimacik , może to przez to światło , roślin raczej na nim nie wyhodujesz ale ja bym tak zostawił Thumbup Co do obsady - zakładam że poleci krytyka , ale jakoś tak dziwnie molinezje też mi pasują do całości Cool Moje zdanie - kozacko Cool

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 20:32
Post: #3
RE: 102L moje 1 akwa
ja bym pomyślał o ukryciu sprzętu, ale pisze że filtry zamienisz... zrób coś z grzałką... oświetlenie... maleńkie... może np anubiasy...Smile ... ja lubię graciarnie więc dla mnie na plus Smile

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 21:08
Post: #4
RE: 102L moje 1 akwa
dzięki myślałem ze będzie gorzej Biggrin grzałka będzie schowana to dla niej jest przeznaczone miejsce w kaskadowym filtrze i tak zostanie do wypłaty aż zmienie filtry
mam jedna podobna roślinę do anubiasa (chyba tak sie odmienia) i nawet zaczyna nowe liście puszczać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 21:18
Post: #5
RE: 102L moje 1 akwa
To po lewej to może być raczej cryptocoryna pontederiifolia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 21:53
Post: #6
RE: 102L moje 1 akwa
będzie łatwiej Biggrin
[Obrazek: img20120206205130.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 23:49
Post: #7
RE: 102L moje 1 akwa
Cryptokoryna Wendtii któraś odmiana . Z daleka wyglądała inaczej. trudno określć bliżej bo kolory zakłamane Smile_
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 23:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2012 23:25 przez Driver. Powód: Nowe informacje)
Post: #8
RE: 102L moje 1 akwa
http://www.youtube.com/watch?v=RVX6gnYiNMk

taki mały film
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2012, 13:55
Post: #9
RE: 102L moje 1 akwa
Nikt nie krytykuje aż dziwnie.

Ryby nigdy nie okażą ,że jest im źle chyba ,że zdechną - pływać będą normalnie ,ale będą skarłowaciałe - dotyczy się to większości Twojej obsady - molinezje,mieczyki,zbrojniki (nie ma takich ryb jak glonojady),bocje (są także stadne) - wszystko oddać,sprzedać itd.

Neonków dokupić do 20 szt ,kirysków do co najmniej 8 ,można dodać jakieś pielęgniczki lub harem prętnika karłowatego.

Światło jak dokładać to raczej 2x 24W.

Tego żwirku jakby trochę za mało -gdzie te rośliny mają korzenie puszczać?

L-206 ,Stiphodon atropurpureus
,Aphyosemion australe, Aphyosemion bitaeniatum , Corydoras panda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2012, 16:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2012 16:22 przez Driver. Powód: Nowe informacje)
Post: #10
RE: 102L moje 1 akwa
Moja wina moja bardzo .....
popełniłem błąd przy obsadzie teraz już wiem (za mało wcześniej czytałem
Dodatkowo w żadnym sklepie nie zadaja pytania jaki zbiornik i co już tam jest.
Szkoda mi ich się pozbyć a nie wspomnę jaką reakcje by miał mój syn gdyby zabrakło bocji
niestety na większy zbiornik brak miejsca narazie bo mam plan na 380l ale...


Ryby które wymieniłes nie interesują mnie wizualnie
Nie znam fachowych nazw ryb poczatkujacy jestem więc wybaczcie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2012, 16:42
Post: #11
RE: 102L moje 1 akwa
jak dla mnie to raczej jak gratowisko niż jak akwarium wygląda - wszystko z przypadku!
poczytaj po kolei i wtedy można rozmawiać - trafiłeś w dobre miejsce - ludzie tu poczciwi i pomocni, ale żeby Ci pomóc najpierw troszkę sam musisz sobie pomóc, bo z próżnego i Salomon jak mówią nie naleje Wink
i tak wg mnie to o ile te żyworódki do przeżycia, to bocja absolutnie odpada - są mniejsze bocje, które w 100l wytrzymają - wspaniała jest zwyczajnie za duża!!
a co do reszty - kto co lubi...
i po co zmieniać oświetlenie? dla 3 roślin?
przeż więcej światła i masz chłopie zielono! wymień tą niebieska na białą i uruchom pozostałe - póki co powinno wystarczyć, choć nie wiem co to za 12w...
a jeśli można, to jakie rybki Ciebie "wizualnie interesują"??? Thumbup
...przepraszam- nie mogłem się oprzeć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2012, 17:38
Post: #12
RE: 102L moje 1 akwa
Poprawa właśnie sprawdziłem 1x24w to dopiero początek chce mieć bardziej zielono od roślin oczywiście dodam jedną biała szukam oprawek bo mam zwarci. Przeglądam dużo zdjęć szukając inspiracji
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2012, 21:33
Post: #13
RE: 102L moje 1 akwa
(07-02-2012 17:38 )Driver napisał(a):  Poprawa właśnie sprawdziłem 1x24w to dopiero początek chce mieć bardziej zielono od roślin oczywiście dodam jedną biała szukam oprawek bo mam zwarcie.

Widzę że oświetlenie i prąd nie jest chyba twoją mocną stroną . Więc zacznijmy może od tego że zrób nam zdjęcie tego oświetlenia może wtedy dojdziemy co tam da się tanio poprawić . To zwarcie w oprawce bardzo mnie zastanawia jak to ustaliłeś Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2012, 23:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2012 23:31 przez Driver.)
Post: #14
RE: 102L moje 1 akwa
bo się iskrzyło i pachniało spalenizną Biggrin
z elektryki aż taki kiepski nie jestem mój mały błąd jak już mówiłem oświetlenie jest przerobione z listwy oświetleniowej haile http://www.roslinywodne.com/dane/full/71...ab7406.jpg która dostałem za free od kumpla.
rozebrałem, zasilacz ukryłem za akwarium a lampy dałem w pokrywę bo nie było ale niestety oprawki nie są hermetyczne i do jednej dostała się wilgoć i zwarcie gotowe. aktualnie mam pozabezpieczane ale człowiek uczy się na błędach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2012, 17:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2012 15:35 przez Driver.)
Post: #15
RE: 102L moje 1 akwa
była za krótka i wpadła by do akwarium jak będę poprawiał oświetlenie to pokaże na zdjęciach o co dokładnie chodzi. oprawa nie była gotowa bo nie przykrywała zbiornika a tak wlanie miało być bo nie wiem co mój 4 letni syn mógłby tam umyć Biggrin


oświetlenie zrobione (2x24w T5) , trochę więcej roślinek i teraz jeszcze filtr wymienić

OK już wiem to nie zasilacz lecz statecznik tak to się chyba nazywa Biggrin


[Obrazek: p1020974z.jpg]



jakieś sugestie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [112l] Moje pierwsze akwa. vGRATKAv 2 7,151 12-08-2016 13:44
Ostatni post: Elfir
  moje akwa BAchus85 20 34,715 30-11-2012 12:46
Ostatni post: alarmowiec



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości