Odpowiedz 
Czym WTMA karmi skorupiaki.
25-02-2011, 11:54
Post: #1
Czym WTMA karmi skorupiaki.
Mam propozycję
Każdy kto ma w swoich akwariach dziesięcionogi (krewetki, raki), na pewno czymś je karmi.
Napiszcie proszę czym karmicie swoje „robale” i z jaką częstotliwością.
Ale nie chodzi mi o wymienianie dostępnych na rynku pokarmów, tylko to czym realnie je karmicie dzień po dniu.
Wiedza z czego czerpią wasze zwierzaki jest bezcenna dla nas mniej doświadczonych w tej tematyce.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2011, 12:13
Post: #2
 
Ja moje krewety karmie co drugi dzień (dni pomiędzy daje na nacieszenie się glonami) bo jak zauważyłem znacznie sie zwiększa w ten sposób ich aktywność (wybarwienie i szybkość rozmnażania jak należy, robię selekcje).
Stawiam na różnorodność toteż karmie naprzemiennie shirakura ebi dam, tropical caridina nano stics, jbl nano prawn, tropical mini wafers mix, pokarm diy (spirulina forte, glony nitkowate, szpinak, banan, groszek) od czasu do czasu daje też odrobinę pokarmów mrożonych (rożne)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2011, 13:10
Post: #3
 
Ja osobiście raz na jakiś czas stosuje tabletki pokarmowe,od tetraminu w tabletkach po Wafermix ale raczej żadko je karmie.Głównie żyją tym co urośnie w zbiorniku.Kiedyś karmiłem Hikari ale różnicy żadnej nie zauważam ani w wybarwieniu ani płodności czy aktywności ruchowej.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2011, 14:09
Post: #4
 
Moje Cr ,Cb jako dodatek dostają szpinak.,pyłek kwiatowy.

http://dyskowce.info/index.php?action=re...feredby=10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2011, 18:46
Post: #5
 
Swoje robale karmie codziennie , w tygodniu 1 dzień przerwy , oczywiście różnorodniość to rzecz najważniejsza . Robale dostają : Mosura SCRSF , Mosura Excel , Benibachi Shrimp ( wg mnie najlepszy z pokarmów ) , Mosura Gravidas , Hikari Crab Cuisine , Tropical Shrimp Sticks , Choice Food , Hikari Shrimp Cuisine , oraz CrusTabs dodatkowo ogórek zielony ( obrany) , banan , pokrzywa , groszek (obrany z łupinek ) , algi ( te do sushi ).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2011, 11:07
Post: #6
 
:shock: dobrze, że moje krewetki nie potrafią czytać, bo by mnie zlinczowały. Pyłek kwiatowy....
Moje badziewiaczki dostają glony, shirakura, glony, shirakura i może jeszcze glony Lol A i czasami to, czego gupiki nie zjedzą.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2011, 12:21
Post: #7
 
Pewnie wyjdę na gruboskórego ale moje krewecie by dr Lermi też nie wiedzą co to pyłek kwiatowy i ptasie mleko- a co, niech wiedzą kto tu rządzi.... dostają za to : glony , kalafior,glony , brokuły, glony, marchewa,glony, groszek(wyjęty z "łuski"),glony, kukurydza(wyjęta z "łuski"),
no i czasem w przypływie fantazji OVO VIT (jajeczny), który chętniej jedzą w płatkach niż
roztarty na pył.
Nie daję banana czy ziemniaka bo skrobia robi straszny syf w wodzie a pewien znajomy z pomorza powiedział mi , że jego robaczki uwielbiają fasolkę szparagową (ugotowaną i przeciętą na pół)- sprawdzę jak urośnie latem... Biggrin
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2011, 13:44
Post: #8
 
Wszystko Ok ,panowie ale jakie krewetki posiadacie ?chcąc mieć ładnie ubarwione Crystale takie dodatki od czasu do czasu są wskazane ,wiadomo jak się ma jakieś Neocaridiny heteropody to się je uchowa nawet na żarciu dla ryb więc nie rozumiem w czym ten ironiczny uśmieszek .

http://dyskowce.info/index.php?action=re...feredby=10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2011, 15:07
Post: #9
 
Ja swoje krewetki karmię JBL Novo Prawn. Mam jeszcze Hikari Crab Cuisine, CrusTabs i Hikari Shrimp Cuisine ale nie chcą ich jeść a już nie wspomnę o jakiś warzywach na które w ogóle nie spojrzą Lol
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2011, 19:53
Post: #10
RE: Czym WTMA karmi skorupiaki.
te brokuły marchewka i groszek łuskany to się daje surowy , lekko ugotowany czy np taki bardzo miękki rozgotowany dla kreweci ?

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2011, 18:26
Post: #11
RE: Czym WTMA karmi skorupiaki.
Więc dzisiaj dałem na spróbowanie swoim krewetkom młode listki sałaty . Zainteresowanie zerowe , jedynie kto chce to jeść to tylomelanie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2011, 18:42
Post: #12
RE: Czym WTMA karmi skorupiaki.
(22-04-2011 18:26 )SzymonPieta97 napisał(a):  Więc dzisiaj dałem na spróbowanie swoim krewetkom młode listki sałaty .

Daj sobie spokój, w lesie są już młode pokrzywy.Thumbsup

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2011, 19:05
Post: #13
RE: Czym WTMA karmi skorupiaki.
Wiem mam już cały duży woreczek strunowy zamrożony Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2011, 20:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2011 20:32 przez rafknaf.)
Post: #14
RE: Czym WTMA karmi skorupiaki.
Ja swoje krewecie karmię środkami TetraCrusta Menu. Uwielbiają najbardziej te czerwone pałeczki z ziarnami pszenicy. Rak marmurkowy natomiast uwielbia te zielone wafelki zawierające spirulinę.
Właściwie to jedyne pokarmy jakie im podaję i chyba są zadowolone Smile

Zacznę teraz eksperymentować z podawaniem CrusTabs którego próbkę dostałem.

Pozdrawiam - Rafał - rafknaf - SQ3KO
450l. - Malawi Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-04-2011, 12:46
Post: #15
RE: Czym WTMA karmi skorupiaki.
Jak wygląda u was karmienie pokrzywą? Suszycie i kruszycie, suszycie i podajecie w całości czy dajecie świeże?

Czym się sugerujecie przy wyborze liści? Raczej młode pędy czy już starsze?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czym karmić Razbora Galaxy- Celestichthys margaritatus Krzysiek00 11 32,340 12-01-2015 19:13
Ostatni post: Krzysiek00
  Czym karmić yellow oraz maingano jar300 6 16,173 12-10-2014 20:02
Ostatni post: jar300



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości