Odpowiedz 
soft 112L
24-01-2012, 23:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2012 23:51 przez soft.)
Post: #1
soft 112L
Witam ! Jako że zdecydowałem się na założenie konta , pokażę też swój mały zbiorniczek , bo w porównaniu z innymi akwariami mój wypada dość blado. Jest to klasyczny zestaw WROMAK . Trochę danych
-Akwarium : 80x35x40h 6mm
-Oświetlenie : 1 x 18W 6500k T8 +20W FloraGlo 2800k + 1 x 24W 10000k T5 (0,6W/L)
-Ogrzewanie : AquaEl 150W z termo.
-Filtracja : Fluval 205 + gąbka na wlocie (no-kill krewetka Tongue )
-Podłoże : żwirek 2mm + 3mm
-Nawożenie : Ziemia ogrodowa , PG K+ , PG Ferro+ , PG Classic , Co2 butla 1,5kg.
-Podmiany : Dwa razy w tygodniu po 20L odstanej wody kranowej Ph7

[Obrazek: 910a7a5ba2592e13med.jpg]

To tak na surowo , aktualnie w akwarium znajdują się :
30 neonów innesa
12 rozborek klinowych
2 małe sumiki
20 krewetek amano
4 ślimaki tiger
4 kosiarki

Teraz kilka wyjaśnień : Co2 będzie dopiero podawane jak ruszy belka T5.

Z roślin jakie znajdują się w akwarium :
lotos czerwony tiger, paprotnica szerokolistna, moczarka , glosia , pistie , Ludwiga, Taiwan Moss i inne których nazw nie pamiętam Tongue

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2012, 12:13
Post: #2
RE: soft 112L
Rybki od razu wpuszczone po założeniu akwarium?

Grzałka trochę za mocna -chyba,że kiedyś będzie większe.

Tak mnie zastanawia gdzie trzymasz te 20L wody do podmian?

L-206 ,Stiphodon atropurpureus
,Aphyosemion australe, Aphyosemion bitaeniatum , Corydoras panda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2012, 12:38
Post: #3
RE: soft 112L
Ja taką wodę trzymam w 5l butlach w szafce w łazience...Smile

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2012, 12:57
Post: #4
RE: soft 112L
Trzymam w baniaczku , taki plastikowy z kurkiem - przecie kranówki nie leje bezpośrednio do akwarium. Grzałka jest ustawiona na 23C , w pokoju jest ok. 24 -25 więc bardziej jako zabezpieczenie w razie braku ogrzewania w domu. Wodę miałem uszykowaną , odstaną bo w planach było akwarium narożnikowe ale ostatecznie wybrałem takie jak na zdjęciu. Po zalaniu odstaną woda w akwarium przez kilka dni dodatkowo działał filtr z gąbką z poprzedniego akwarium , więc już jako taka biologia była. Do wody która się "odstawała" także dodawałem wody z funkcjonującego wcześniej zbiorniczka.

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2012, 18:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2012 19:03 przez soft.)
Post: #5
RE: soft 112L
Dzisiaj założyłem dodatkową T5 , sylvania Aquastar 10000k , lecz zmienię ją na grolux - dla roślin. RO nie mam , ale kiedyś miałem jak trzymałem paletki , to tak bezpośrednio z filtra szło do akwarium wężykiem. Napisałem dodatkowo maila do firmy robiącej pokrywy aluminiowe , czy sprzedali by mi taką pokrywę na akwarium profilowane lecz bez oświetlenia - samą jak by obręcz, zobaczymy co odpiszą , a jak nie to poszukiwanie po forach akwarystycznych , bo ta co mam pokrywa to ledwo wsadziłem 24W T5 i tak trochę bez sensu bo z przodu , a chce dać w sumie 2 x 24W T5 + 2 x 18W T8 - a nie upcham tego żadnym sposobem w tej co mam.
EDIT: Właśnie zauważyłem że roślinki bąbelkują Smile

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2012, 19:42
Post: #6
RE: soft 112L
spokojnie da radę - mam 126l. i rozmiarem dna takie same jak 112l.
zmieściłem 4x18w. T8 to myślę że nawet jak masz profil to 4x24w. t5 dadzą radę.
a pokrywa alu i tak tania nie będzie, lepiej w butle zainwestować jak chcesz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2012, 01:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2012 01:00 przez soft.)
Post: #7
RE: soft 112L
Butla w Gnieźnie 1,5kg - 150zł + 20zł gaz + 120zł zawór z rota, dyfuzor i wężyki mam, więc nie wiem. Do tej pokrywy co mam teraz już nie wcisnę nic więcej , nie ma szans . mam niby te 0,6W/L ale czy to wystarczy aby roślinki już jako tako rosły i abym myślał o jakimś trawniczku z glosi ? Nie wiem doradź , czy zostawić to światło (ewentualnie zmienić na T5 dla roślin , bo ta co ja mam wali na czerwono , a T8 na Hagena aqua i flora glo) i dodać co2 , czy usilnie dążyć do 4 belek ?
Dodatkowo szukam wgłębki na kamieniu , kawałku drewienka lub samej ładnie zbitej porcji wgłębki , bo to w miare szybko rośnie z tego co pamiętam
Udało mi się dostać zestaw nutrafin co2 za 20zł więc na razie bimbrownie będzie... Niech roślinki wystartują to wstawię fotki - obiecuje Smile

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2012, 04:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2012 04:28 przez alarmowiec.)
Post: #8
RE: soft 112L
Reduktor z rotametrem to zły wybór.
Rotametr przeznaczony jest do mig-maga i tam spełnia swoja funkcję .
W akwarystyce to zupełnie nieprzydatny dodatkowy element który można zbić . Po za tym czesto tego typu reduktory nie maja regulacji i redukują na stałe cisnienie na wyjściu do 4 barów co ogranicza mozliwośc prawidłowego ustwienia bąbelków zwłaszcza w małych zbiornikach (pomijam reaktory wysoko cisnieniowe ) .
Po co w takim razie kupować takie coś jak za te same pieniadze mozna kupic w pełni regulowany reduktor dwuzegarowy .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2012, 22:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2012 23:44 przez Stiep. Powód: Nowe informacje)
Post: #9
RE: soft 112L
W sumie to racja , no ale cenowo pewnie to samo albo -20zł . Póki co walić będzie z bimbrowni . Mam tez pytanko , do mojego baniaczka chciał bym wpuścić rybki które w miarę urosną , akwarium nie będzie dla nich za małe oraz nie zjedzą jego zawartości ? Paletki odpadają... Jakieś propozycje ? Oczywiście ryby pływające w toni wodnej. Czy pozostają tylko na siłę skalary ?
Nie chce pangi Wink Pisałem że palety odpadają Biggrin Skalary w sumie mogły by być , ale to wole już nic nie wpuszczać , niż mam upychać na siłę .
Jak by zadomowić ślimaki "świderki" pomogą w z podłożem ? Z resztą nie wydaje mi się aby przy 5 cm piasku zaraz tworzyły się niebezpieczne strefy beztlenowe . Rośliny swoimi korzeniami i ryby kopiące w dnie tez pomagają. Nie popadajmy w skrajności Biggrin Jakie chce mieć akwarium ? W sumie takie aby mi się podobało , nie żaden biotop nic.. Zostaje ta obsada która jest - zero zmin

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2012, 02:44
Post: #10
RE: soft 112L
To nie są skrajności rośliny korzeniowe w piaskownicy duzo gorzej rosną ale to twoje akwarium Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2012, 19:08
Post: #11
RE: soft 112L
Ja ostatnio też zastosowałem bardzo drobny piasek... morski. Wyglądał rewelacyjnie. Żyły w akwarium pielęgnice i kirysy... jedne i drugie przekopiowały dno, pielęgnice nawet dość często kopały...Smile Rośliny były dość silne i .... właśnie... niestety martwe strefy miały się świetnie... drobny piasek bardzo utrudniał rozwój roślin... ale oczywiście zrobisz jak będziesz uważał Smile

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2012, 11:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2012 11:32 przez soft.)
Post: #12
RE: soft 112L
Rosliny bardziej takie normalnie , nie nie holender . Czarne odpada, nie podoba mi się bazalt na dnie , jedynie też żwirek ceramiczny czarny ale to cena za kilo niszczy a co dopiero całe dno zasypać. Loślinki raczej te co mam + (lotos, paprotnica, wąkrotka ) dodatkowo może Ludwiga ale nie wiem czy przy 0,6w/l będzie rosła. Jeszcze może jakaś niska kryptokoryna, blyxa japonica, Eustralis stellata grof . To w takim razie co ? Ziemia , na to żwirek 2-3 i gotowe ?
Dobra przekonaliście mnie , jutro rano jade po drobny żwirek (nie piasek) , do kwiaciarni po ziemie ogrodową i robie , woda oczywiście ta co jest będzie , tyko muśże ją gdzieś przelać..Jak skończę , wstawię fotki - przyjmę roślinki Biggrin

Postaram się zrobić fotorelacje Smile

Jakiś rady albo wskazówki zanim zacznę ?
No i szybki restart na starej wodzie zrobiony , nowej może 10-15L tylko musiałem dolać. Żwir 2 + 3 , ziemia 2cm na całym dnie z zachowaniem 3cm od szyby. Udało mi się moczarkę zdobyć dzisiaj z allegro, akurat w Gnieźnie z odbiorem osobistym było , od razu pojechałem. Woda jeszcze mętnawa ale już powoli się poprawia.
[Obrazek: cf07a10686310752med.jpg]
Paprotnica puszcza bąbelki ciurkiem , lotosy całe liście od spodu także oblepione i nawet przywieziona dzisiaj moczarka puszcza pojedyncze bańki Smile

Pierwsze jajeczka - albo razborek albo neonków - nie umiem powiedzieć.
[Obrazek: 37f346df2243052emed.jpg]
Po 5 dniach : (4.02.2012)
[Obrazek: 93d32a685bbfcc1bmed.jpg]
13.02.2012
[Obrazek: 7318974c18d429c0med.jpg]
Dobra nie wklejam więcej bo chyba i tak nikt tego nie ogląda Biggrin Akwarium będzie za ok. 7 miesięcy na sprzedaż (szafka akwarium pokrywa) w dobrej cenie bo już zbieram na 240L - będzie to sterylny z paletami Smile Rośliny itp. to wszytko ładnie wygląda , ale w sklepie mam tego TONY więc na prawdę wolę mieć w domku kilka okazów niż 500 neonków i tone zielksa... jakos opieka nad 4-5 dyskami sprawia mi większą przyjemność niż "dziabdzianie" się z nawozami itp... moja 112 na sprzedaż w okolicach lipca/sierpnia za naprawdę dobrą kase ! ! !

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2012, 12:51
Post: #13
RE: soft 112L
też mnie szybki restart czeka, na razie tylko usze zrównoważyć glony i rośliny doprowadzić do stanu używalności. Trzeba było mówić że chcesz moczarkę - tobym ci przywiózł wtedy do malty Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2012, 23:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2012 21:41 przez soft.)
Post: #14
RE: soft 112L
No ruszają powoli plany na akwarium... niestety nie na 240L seryjne Sad
Prawdopodobnie stanie szkło 160cm długości Biggrin
Pierwsze plany mówią o szkle 160x35x45h (252L)
Palety już mam , pływają sobie w 112L .

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Soft's tank v2 soft 45 68,630 09-02-2013 00:10
Ostatni post: soft



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości