Odpowiedz 
Dawki, wciąż czegoś brakuje...
21-01-2012, 15:09
Post: #1
Dawki, wciąż czegoś brakuje...
Cześć Ludziki Wink

Przesyłam dzisiaj, dawki ustaliłem z pomocą kalkulatora, i wpisalem sobie te dane w notatnik, teraz napisze po kolei co i jak:

Obliczenia na zbiornik 45l brutto (40 netto H2O):

KNO3

w 100ml 20g (4 lyzeczki)

1ml da:

NO3- 3.06mg/l * 3 = 9.18 mg/l

K- 1.93mg/l * 3 = 5.79 mg/


K2SO4

w 100ml 10g (2 lyzeczki)

1ml da:

K- 1.12mg/l * 8ml = 8.96mg/l

SO4- 0.46mg/l * 8ml = 3.68mg/l



KH2PO4

w 100ml 2g (8szczypt)

1ml da:

K- 0.16 mg/l

PO4- 0.28 mg/l *2ml = 0.56mg/l


Według kalkulatora tak wychodzi, tylko problem w tym, że ja nie stosuje tej metody EI, w sensie że co tydzień nie wymieniam 50% wody.

Wodę podmieniam raz na 2 tygodnie w ilości 4l - 2x butelki 2l, woda jest 50%Kranovit/50% RO. Tak sobie próbuje z tych obliczeń ustalić ile czego mam dodawać, może Wam coś przyjdzie do głowy.

Te dawki które wyżej opisałem, stosuje 1x w tygodniu. Nie zauważyłem zmian jeśli chodzi o glony, ale chciałbym, żeby te roślinki troszkę szybciej rosły. Generalnie trochę się boje dozować tych nawozów więcej, bo nie chciałbym sobie poniszczyć roślin.


Mam nadzieje, że mi jakoś podpowiecie co mam robić dalej.

Jeśli chodzi o zasadę N P K staram się zachować 10:1:20, jeśli mam coś źle policzone, to mnie popraw.

Zbiornik nawożony butlą 1,5kg/ CO2 1bąbel/2sekundy

Jeśli chodzi o światło to mam 1x15W 865, 1x8W 765 czyli wychodzi minimum 0,5W/l



Pozdro!

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2012, 15:15
Post: #2
RE: Dawki, wciąż czegoś brakuje...
Za mało co2 podajesz to na pewno, trzeba wiedzieć jak rozpuszczasz to co2, najlepiej jak byś zrobił jakiś filmik i na YT wrzucił.

No i jak na taki zbiornik to masz mało światła, w małych zbiornikach paradoksalnie potrzeba więcej światła n litr wody, niż w większych zbiornikach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2012, 16:50
Post: #3
RE: Dawki, wciąż czegoś brakuje...
U mnie na przykład przy 0.5W/L ryby nie wytrzymują więcej niż 2bąble/sSmile Aczkolwiek CO2 mam załączone 24hSmile
A dozuje na razie zwyklym kamieniem napowietrzajacym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2012, 23:55
Post: #4
RE: Dawki, wciąż czegoś brakuje...
Ojojoj - to mnie zaskoczyliście.
CO2 rozpuszczam, za pomocą kamienia piaskowego(takiego białego)- jest on dodatkowo opiłowany pilinikiem narzędziowym, tak że idzie idealna mgiełka...

CO2 dozuje całą dobę tzn 24/7. W sumie nie świecę tą jedną T5 8W tzn od dzisiaj, bo roślinki chyba miały za dużo światła i się wdały jakieś krasnale na repensowej... no to odłączyłem tą 8 watową, i pale teraz 15W. Mogę również zamontować zamiast tej 8W, druga świetlówke o mocy 15W razem by to dało 2x 15W wtedy by wychodziło 30W/45l - nie byloby czasem za dużo?

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości